Religiozno Licemerstvo

Učlanjen(a)
30.01.2016
Poruka
371
A fariseji jesu imali spolja pobožnost?



Kao i fariseji. Spolja.



Kako može stvorenje biti uzor?
Vec sam napisala da JS primenjuju Bozju rec svakodnevno,
sto je i uslov da bi neko bio JS, da zivi moralno u skladu sa Bozjim nacelima.


A ko ima spolJnju poboznost to su ti ovi sto idu u crkve i zive nemoralno.
Kao sto je i Isus rekao kako cete ih prepoznati te licemere
tako sto pricaju a sami ne rade... ne primenjuju to sto propovedaju...
Kao sto je Isus rekao
Zato činite i držite se svega što vam kažu, ali ne činite po njihovim delima, jer govore, a ne čine.

Eto pa nauci sta je spoljasnja poboznost.

i da li je moralno nekome pripisivati ono sto nije.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Vec sam napisala da JS primenjuju Bozju rec svakodnevno,
sto je i uslov da bi neko bio JS, da zivi moralno u skladu sa Bozjim nacelima.

Vaša dela dokazuju da ne primenjujete, po čemu se vi razlikujete od sveta, jedete nečistu hranu, kršite 4. zapov.

Nećete u rat, ali bi zato ubili sopstveno dete da mu treba krv.

Vi ste za nas veći licemeri od tradicionalnih vernika.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Kao vi i farizeji - pazite na hranu i dangubite subotom. Isus bi vam rekao: "Jao vama pismoznanci i farizeji! Licemjeri! Nalik ste na obijeljene grobove."

Vidimo iz priloženog koliko "on", "oni" ko god da se krio pod nalogom uTripo41vanog "dangube" subotom. Da oni dangube, ne bi ovde kao posednuti maltretirali ljude i postavljali svoja EGWistička laprdanja i "dokazivali" naučnost maloumnih budalaština Ellen Gould Harmon White.

Okrečeni grobovi? Ne, to se odnosi na Fariseje, EGWisti ne mogu biti to, jer za razliku od Fariseja, čije licemerje baštine, iako nemaju ni kapi hebrejske krvi, ne veruju u postojanje duše, besmrtne ljudske duše.

Dakle, na šta onda mogu nalikovati ovi "hoćuuuuuu daaaaa sam židov"? Na falsifikat okrečenih grobova.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
A da bi nesto proglasio licemerjem moras to argumentovati.
Inace je vredjanje.
Nije Slap nista pogresio, vase vodje jesu licemeri (a u to ne ukljucujem vas vernike). Na primer jedno mesto gde dodajete bibliji da bi podrzali svoje ucenje je i ovo:

"Sve je postalo preko njega i bez njega nije postalo nista" (Jovan 1:3)

Vi ste na tom mestu umetnuli rec "DRUGO", da bi podrzali svoje ucenje da Isus nije Bog i da on nije stvoritelj kroz kojeg je sve nastalo, vec da je i sam stvoren:

"Sve je DRUGO postalo preko njega i bez njega nije postalo nista". (Jovan 1:3)

U grckom ne postoji rec DRUGO, idi pogledaj izvorni tekst! To je dodavanje!


A da ne pricam o vasem ubacivanju Bozjeg imena YHWH u tekst Novog Zaveta i na mesta koja nisu direktni citati iz Starog. Za takvo ubacivanje ne postoji ama bas nikakvo opravdanje. Mi ne znamo da li su oni u svakodnevnom govoru uopste to ime izgovarali a ako i jesu, mi ne znamo tacno u kojim prilikama su izgovarali! Svakako da nisu na svim mestima gde ste vi ubacili ime u tekst!

Na primer mi ne znamo da li su apostoli ovde izgovorarali Bozje ime YHWH:

"Tada su se pomolili, govoreci: „Jehova, ti koji poznajes srca svih ljudi, pokazi koga si od ove dvojice izabrao" (Dela 1:24) (to nije citat iz Starog Zaveta a oni ovde u molitvi nisu uopste morali da izgovore Bozje ime, cak i ako su ga izgovarali u drugim prilikama).

Znaci vi dodajete, i zato dolazite pod direktnu osudu reci iz otkrivenja:

"Koji nadoda ovome, i Bog ce na njega dodati zla napisana u ovoj knjizi". (Otkrivenje 22:18)

To je argumentovano, a samo je mali deo od nebrojeno mnogo primera, kojima su vase vodje izvrnule biblijski tekst i dodale ono sto on ne sadrzi, da bi podrzale svoje ucenje..

Vi ne postujete bibliju uopste!
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
A da ne pricam o vasem ubacivanju Bozjeg imena YHWH u tekst Novog Zaveta i na mesta koja nisu direktni citati iz Starog. Za takvo ubacivanje ne postoji ama bas nikakvo opravdanje. Mi ne znamo da li su oni u svakodnevnom govoru uopste to ime izgovarali a ako i jesu, mi ne znamo tacno u kojim prilikama su izgovarali! Svakako da nisu na svim mestima gde ste vi ubacili ime u tekst!

Da su samo YHWH ubacivali u Novi Zavet, nego su se onako, odokativno dali da imenicu ADONAI u celokupnom Starom Zavetu menjaju sa "Jehova" (što nije Božije ime) ne obraćajući uopšte pažnju na kontekst (koji uostalom ni jedan jedini Milerit, a i većina skriptulatorskih "denominacija" ne poznaje) pa tako imamo sledeću budalaštinu:

1. Ja sam Gospod, Bog tvoj, koji sam te izveo iz zemlje egipatske, iz kuće ropstva. Nemoj imati drugih bogova uz mene. gde Raselovci, u maniru search and replace Gospod menjaju sa "Jehova" i dobijamo:

1. Ja sam "Jehova", Bog tvoj, koji sam te izveo iz zemlje egipatske, iz kuće ropstva. Nemoj imati drugih bogova uz mene.

Naravno, ako bi se prihvatilo "verovanje" Raselovaca, ova bi rečenica, zapovest, izgledala sasvim logično, da nije jedne malecke, u stvari veoma velike začkoljice. A to je da, ukoliko se pretpostavi da je "jehova" izgovor YWHW, a značenje YHWH je dokazano je "JA SAM"( jer u grčkom, koine prevodu, slavnoj Septuaginti gde god se pominje YHWH stoji "Ego Eimi", onda se Raselovačko menjanje (navodni original) prve Zapovesti mora razumeti ovako:


1. Jehova Jehova, Bog tvoj, koji sam te izveo iz zemlje egipatske, iz kuće ropstva. Nemoj imati drugih bogova uz mene.

Pitajmo se sada, da li je Bog maloumnik koji ne zna šta govori, pa ponavlja i muca i to upravo u prvoj Zapovesti? Ili se radi o bezobraštini, blasfemiji i licemerstvu kulta ispiljenog iz Milerovog "revivala"?
 
Natrag
Top