Religijski i prakticni zivot - Amisa - i ljudi na osnovu Biblije

Član
Učlanjen(a)
15.01.2013
Poruka
555
Posto se i dalje mlati prazna kvazi-teoloska slama, a prednjace razni nazovi "tumaci" Biblije, koji zive svoje besplodne i otudjene zivote po usmrdjelim satanistickim gradovima, pocev od Beograda i Novoga Sada, pa do Zagreba i diljem Balkana, pokusavajuci da odgovore iz svojih betonskih zgrada, sa toliko vrle pameti ka i svi gradjani sa uzavrelog asfalta, i to jos na najvaznija Biblijska i zivotna pitanja !?

Dok svi odgovori staju u dvije recenice:

Treba vjerovati u Gospoda Isusa Hrista, a uz to izgraditi licnu Potrebu da se zivi Hristoliko, sto vise priblizno Hristovim nacelima !

A to se moze samo i jedino prakticnim zivotom u Prirodi i na zemlji, u skladnoj Porodici i siroj zajednici po Bozjim nacelima !

Izgleda ovdje, osim Mrsavkica i njegove porodice, koja prakticno zivi Biblijskim zivotom, svi ostali lazu sebe pa onda zamajavaju i druge, dok su neki izgleda placeni za takvu naopaku rabotu, drugi isto tako delju da nekako ispune sopstvenu zivotnu prazninu, a sve ovako u nedogled, bez zelje i hrabrosti da nesto konkretno ucine od svojega stvarnoga zivota.

Dakle, ovo vi je najkorisnija i najreligioznija tema na forumu, pa je temeljno razmotrite i prakticno ostvarite...

...na sopstvenom putu u Raj i do vjecnosti sa svojim Ocem, Bogom i Tvorcem !


(jes da se nedosledno ponovo ukljucujem na forum, al' ce mozda nekome biti nekakve vajde od ove pisanije)

Pa šta je ovo? Najpre se bogomzgubidani oprosti od svih nas i odmah, zatim, postavi još jedan post, a po pravilniku se ne smeju postavljati postovi za redom, jedan za drugim.
Izem ti karakter: "Ja bi odavde otišao, ali samo da još nešto kažem!",pa kršiti pravilnik i postavljati post za postom. ... svejedno ... Meni lično će biti žaoako "bogomzgubidani" ode sa ovoga foruma. Koliko god se ja trudio da postanem glup, svejedno volim sve forumaše ovde. ...dobro, de,... neke više,neke manje ... al` ipak, sve vas volim, jer je moja ljubav bezgranična ... ne znam ju pokazati prema svakome, to je također istina ... hoću reć` ... žao će mi biti ako ode "bogomzgubidani" ... bez obzira na sve ... ipak je on član našeg foruma ... kakav je, takav je, naš je ... pa, Bogomdani, nemoj baš skroz daodeš,... javi se koji puta ... ja znam da sam u pisanju ovde sarkastičan, bezskrupulozan, ponekad čak i zao i ... možda meni nije mesto ovde, ...al` ja sigurno nisam nikada nikoga izdao, pa sigurno neću ni ovaj forum (jedino da me Jurivaka banuje,ako zaslužim,naravno) ... žao mi je svakoga ko svojom voljom, vidno razočaran,ode odavde, ... pronađi snage Bogomdani, i ostani ....
 
Član
Učlanjen(a)
07.09.2012
Poruka
226
Kako da postanem glup pored ovolike konkurencije?
Nemoj da konkurišeš (lakše ćeš da dišeš)!

Jer bez konkurencije jezik prepotencije čuva indolencije te bez turbulencije eto Ekselencije (Ekselencije za same esencije intelektualne neegzistencije bez strane intervencije uz pune ingerencije Majke dekadencije a sve iz - 'EJ - prevencije da ostajući bez te esencije izgubiš status Ekselencije jer bez ijedne ingerencije Majke dekadencije opet bez strane intervencije sve nas lečiš od iste prepotencije jer kad' tebi TAMNOM nema te esencije od koje nastaju takve Ekselencije eto prilike da tvoje konkurencije postanu Ekselencije i bez tvoje intervencije - to jest' ponovo prevencije u slučaju takve koincidencije kada čerez impotencije tvoje prepotencije nisi posednik iste indolencije no tak', pak, ni bez nje nisi van konkurencije a ipak ona može i bez "POMOZI BOŽE" i bez intervencije od Jurivake stići u tvoje sokake te do, dakle - i to još bez špakle - titule Kaligule - dželata od pukog inata - svake inteligencije odnosno do statusa Ekselencije sve neinteligencije te sad' na kraju jesi u smiraju jer znaš ŠTA trebaš da pišeš da i lakše dišeš kad' samo digresija strašna je agresija od strane - 'EJ - TVOJE KONKURENCIJE te da l' si ti, ipak, da Vrag nosi šipak, ta i ovde peć već samom sebi te stoga, još bez intervencije Zloga, već imaš status Ekselencije za sve neinteligencije da nam svima pružaš primer audijencije koja izvesno vodi do slave takve Ekselencije te živ bio za sve KONKURENCIJE uz sve eminencije a naročito bez intervencije Jurivake kroz TVOJE sokake - taman da mu kažeš i: AMAN, brate, konkurencije me prate jer hoće da shvate kako da me vrate, ta te glupokrate, da bez plate budem mesto tate - njima ja, ija-ja - u gluposti, O, toj okrutnosti gde sam Ekselencija - ija-ija-ja - ali ne i ja jer mi prija tek inteligencija te tu neka bude DOBRA konkurencija jerbo kad' je DOBRA neće biti modra a dvosmisleno jeste inspirisano čerez konkurencije radi titule Ekselencije da usled ove prevencije nema Ekselencije neinteligencije jer je obratno tada i propratno da ko shvati i trud si isplati...), a iza zagrade nema digresije već samo nagrade za dobre od Mesije da čerez NJegove intervencije prave Ekselencije bič su prepotencije!
 
Član
Učlanjen(a)
15.01.2013
Poruka
555
I ovde smo skrenuli, ne samo sa pameti, već i sa zadane teme, Milane, i ja i ti.
 
Učlanjen(a)
05.01.2014
Poruka
202
Ljudi, skrenite u pravcu zivota i rada u Prirodi, a sve skupa sa Porodicom i u zajednici povezani sa Bogom.

Preostalo vrijeme do kraja istorije vec je tesko a bice sve gore, pa trazite nacin gdje mozete proizvesti svoju hranu i osigurati svakodnevni, nezavistan zivot i opstanak sebi i svojoj porodici, povezani sa drugim dobronamjernim ljudima u prirodi.

Ovo sto se iznova piskara po forumima je samo dangubljenje i prazno blejanje, a ja odje bih da nesto recem, objasnim i preporucim ljudima, a vise nemam sta drugo no da se ponavljam i ponovo mlatim preznu slamu, a to je besmisleno.

Ako vam se i dalje zivi u gradu to je vasa izbor i volja.

Taman neka su ti taman posla, pa ce i konkurencija oslabiti da bi postao ono sto zelis.

Brate Milane, jabuko sa grane, pjesnice bez mane, Beograd je ljudima kora od banane, na dusama stvara samo ljute rane, cekamo te u priroridi mili brate prije nego stanisti za glavu te skrate, pa se spremaj rode da napustas gradske mutne vode, kreni nama u pohode da te djavli ne porobe i ne zdrobe, zakoraci hrabro put Slobode dok jos ima ove zgode, da zivimo ka no ljudi, da nas rujna zora budi i beremo slatko voce pa ljubimo ko nas hoce i gajimo svoju djecu da slusaju glasa pjevcu, nek se dive orlu i sokolu igrajuci u srpskome kolu...

...pa svi slozno da slavimo jedinoga Boga Tvorca i sinovi da smo vjerni svoga Boga i voljenog Oca.


Sto bi rekao genijalni Dragos Kalajic - "Opametite se Srbi i ako je kasno, ali jos nije prekasno".

Naravno, u ovom slucaju ovo vazi za sve ljude, zato se dozovite u pamet, pa se spremajte za zivot u Prirodi.

Sa vjerom u Gospoda Isusa Hrista !

Amin.
 
Član
Učlanjen(a)
07.09.2012
Poruka
226
...pa se spremaj rode da napustas gradske mutne vode, kreni nama u pohode...
Đavolu kletom nek' sam s' TIM savetom, da nauk SVOJ ON ne širi - da mu osmeh gadan Ego ne raspiri!


Jer Istina lek je svih aršina (mada međ' ljudima budeš i međ' ludima a sam još i rekoh, te ni ne porekoh: da i meni selo mesto je veselo, gde i cveće svelo - pazim te ob’lazim, da ga ne porazim!) te kako da ljude lečiš kad' se na njih bečiš? Ta i Jerusalim bio je velegrad al' Samom Gospodu bio je i predrag te Se nije Svetio kad' ga je Posetio, k'o ni pesnik tebi kada je zamijetio - da ga osuđuješ a da ga ne znadeš, k'o da prosuđuješ kak' da mu ukradeš - samu dušu (k'o Đavolu gušu da ne guta svakog ko ne pluta) kad' i nju je - dao on za sušu - samog nemorala da ni Ala ne bude budala! Te tako on narodima - svima - iduć među njima sve na parnim brodovima (brodovima kao kodovima Rajskih rima jačih i od Rima - Vatikana, gde car je Satana da i bez uvrede časti sam taj sram, ta siđe sa vlasti jer mu presto pakleno je mesto!), po Hristovom Nalogu (tome Večnom zalogu), pri svakome talogu, ide zlu i nanogu da kao i Pavle - koji i sam, živ, ići će odavle - SVIMA propoveda (od "goveda" do carskoga čeda, i od pukog komesara do vrlog Ćesara - U Ime Tesara - Velikoga Cara, od Koga ti Rajska Ara pesmom progovara...): da SVE čeka greda ak' bez ispoveda ostanu goveda te Matej (28,18-20) jest' i PROMETej (a ja, 'EJ, Odisej u veri, koji sebe ne hvali u meri - ništa manjoj nego sam ti Pavle, kad' Galatima kuca iste čavle braneć' apostolat kao diplomat kad' inat tera sve na kat dok ga nosi at - čili mu dorat - da na kat ne skoči za sat već da odmah mat primi onaj svat koji Nalog sveti podredi sujeti! Al' nek osujeti Vragu napor kleti te neka saleti svakog kog se seti - od Boga nam Dani da prethodnoj rani nije izraz slani kao jezik mani koju nama Dani redovno nakani da je i obznani k'o da njemu dani jesu i plišani te samo nišani kak' da jezik slani približi nam rani, k'o Nebeskoj Mani pesnik kad' se NJome hrani! Te ko tu zastrani nek' se vrati Rajskoj grani da mu at taj osedlani tad' stamani jezik rani da slani divani nisu so na rani te nek' više nisu izabrani pri Božijoj Mani na NJegovoj strani gde su lepi dani kad' su bližnjem dani da njemu divani nisu so na rani već da on na Rajskoj grani zna gde je od Boga Dani jer i on na istoj Grani tad' je i na istoj strani dok sad' na toj Grani nižu mu se dani k'o sveli vildani Vragu razdragani jer je njemu so na rani - melem tuđoj mani da i igra reči sujetu ne beči no da je i spreči potom i prekreči a pre raščereči, te birajmo reči - MOLBA Ego spreči a saveti vreli jesu slični pčeli kad’ je ljuta kao osa jer joj med je jed čijeg li nosa te da l’ od ponosa ili slabe pažnje… ta zbog medotražnje iza straže stražnje :)…)...
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691

mnogi ljudi odavna ne mogu da se vrate na jednostavnost niti u jednom aspektu života,čak i kad je cena večni život.
 
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
Ljudi, skrenite u pravcu zivota i rada u Prirodi, a sve skupa sa Porodicom i u zajednici povezani sa Bogom.

Preostalo vrijeme do kraja istorije vec je tesko a bice sve gore, pa trazite nacin gdje mozete proizvesti svoju hranu i osigurati svakodnevni, nezavistan zivot i opstanak sebi i svojoj porodici, povezani sa drugim dobronamjernim ljudima u prirodi.

Hvala na preporuci da se vratimo prirodi. Mada nama koji smo rođeni u gradovima nije baš jednostavno napraviti preorijentaciju i vratiti se na livadu u prirodu ponajviše zbog tehničkih uslova. lično imam uslove da se vratim u prirodu i polako pripremam teren da bežim odavde iz grada ! Zagađena je i voda i vazduh i um ljudi ,mada ljude sad malo bolje razumem a oni koji mi nisu baš po pe-esu najbolje je da ih i ne gledam i ne obraćam pažnju na njih. Pa dobro bogom dani predstavljaš nam ove šišmiše ili amiše kako se već zovu a mi smo u drugačijem podneblju i drugačijeg smo mentaliteta. Recimo je volim med i pčele. Poneka zvrcne ali to je valjda cena za lepotu i miris propolisa iz košnica. Tako se polako vraćam prirodi mada bih se vratio još brže kada bi mi recimo odobrio kredit za 150 društava i jedan kamion.
V153212-08-13c001.jpg
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top