Religijske vesti ( vesti vezane za religiju )

Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
Au sta nalupa cove :D

Ljudi za razliku od gustera ne mogu da budu dugo na suncu jer su toplokrvni, nase telo regulise temperaturu, gusteri moraju sami da se zagreju, bilo bi isto kad bi rekao da gusteri nisu stvoreni na ovoj planeti jer moraju sami da podizu sebi temperaturu tela.
Drugo, niko ne govori da su ljudi najrazvijenija zivotinja. Zene se teso poradjaju jer smo najinteligentniji primat, zbog velikog mozga kod beba zene imaju problem od porodjaja, to je i razlog zasto ljudsim bebama najvise i treba vremena da se osamostale.
Imao bi jedno pitanje za tog aktivistu, ako smo evoluirali na drugoj planeti i onda tek dosli na ovu, zasto onda delimo genetski materijal sa svim zivim bicima na ovoj planeti ?
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Ово нећете видети у медијима – гејеви, против хришћана на делу


Сан Хуан – У аргентинском провинцијском граду Сан Хуанy (који је главни град истоимене провинције) синоћ се одиграле јединствене демонстрације.

Укратко, окупило се 7000 феминисткиња, гејева и извели напад на катедралу, коју је бранило око 1500 мушкараца.

Штитећи катедралу, мушкарци ни у ком случају нису користили физичку силу, ради одбране, нити су жене, које су их нападале-феминисткиње, ударали нити вређали. Уместо тога, повезали се у „живи ланац“ и на тај начин су формирали „живи зид“, самим тим и живу баријеру, која је штитила приступ цркви.

А жене феминисткиње и гејеви?

Иритиране овим, отпочеле су пљувати по мушкарцима, у „живом зиду“, прскати спрејем по лицу, ударати их, изводећи непристојну мимику, бацали им на главе и умотавали их доњим вешом, исцртавале им крстове по челу и лицу и генерално се понашалe као да су дошљакиње из неке примитивне средине у којој влада дивљачки дух.

Трпећи нападе, било је приметно, да поједини људи плачу и отпочели читањем „Оче наша“. Али, нико од њих није узвратио на све жешћу бруталност која се распламсавала против њих.

Ово је нешто што нећете видети у медијима, како писаним тако и телевизијским, јер се не уклапа у причу.

Aли да не буде забуне, ово је право лице феминизма-содомизма-гејевa: нема никаквог поштовање према другима (у овом случају хришћанима) и са пуно мржње се усмеравају на сваког и на све, што се противи њиховим ставовима.
(Славиша Лекић)


Ovo je napad lezbijki prije nekoliko dana, ali u posljednjih mjesec dana dogodila su se tri napada na katoličke crkve i jednu protestansku. Homoseksualci su profanirali oltar i svetohranište, obezglavili kipove i okretali križeve naopačke.
Inače, u Argentini su dozvoljeni istospolni brakovi. Pitanje je: što sad oni još žele?
 
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
Laodikeja, uopste ne podrzavam ovo ponasanje sa njihove strane, i treba uhapsiti ljude koji stete tudjoj imovini, ali moras da razumes da ni ja ne bi imao postovanja ni razumevanja prema verovanju u kojem se osudjujem na smrt kamenovanjem.

Laodikeja, uopste ne podrzavam ovo ponasanje sa njihove strane, i treba uhapsiti ljude koji stete tudjoj imovini, ali moras da razumes da ni ja ne bi imao postovanja ni razumevanja prema verovanju u kojem se osudjujem na smrt kamenovanjem.
Isabela, ne Laodikeja :)
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
25.03.2010
Poruka
224
Духовна академија: Св. Доситеј-100 година од устоличења


d181d0b2d0b5d182d0b8-d0b4d0bed181d0b8d182d0b5d198.jpg


У Нишу, у парку Св. Саве, са благословом и присуством епископа рашко-призренског и косовско-метохијског г. Артемија, одржана духовна акадамија под насловом: Св. Доситеј – 100 година од устоличења.
Новоформирано Православно братство Св. Свештеноисповедника Доситеја (при манастиру-катакомби Св. архангела Михаила у Нишу), овим је обележило званичан почетак рада и своју славу, прослављајући Св. Доситеја.

Напре је, у навечерје празника, еп. Артемије пререзао славски колач, а затим одржао пригодну беседу, те је уследио програм. Окупљени верни народ (њих око 200) је могао да се поближе упозна са Св. Доситејем, али и приликама у којима је било целокупно Православље на овим просторима, за време његовог пастирског рада који је повратио у Православље многе десетине хиљада људи.

Иако се на сваком кораку у Нишу могу видети и осетити дела Св. Доситеја, он је заборављен од стране Нишлија. Ми смо, овом акдемијом и узимањем њега за заштитника, дали мали допринос исправљању ове неправде, с надом и вером да је све ово само почетак буђења наших суграђана, али и Срба уопште.

Толико је велика Небеска Србија да је се не смемо никада одрећи. Уз захвалност свим који су својим трудом помогли све ово, упућујемо молитву Св. Доситеју: Св. Доситеју, моли Бога за сав србски род!

220px-Metropolitan_Dosifej_Zagreb.jpg

Последњег дана године, по јулијанском календару кога СПЦ користи, прославља се свети свештеноисповедник Доситеј. Ове године је његов празник требало прославити нешто свечаније, јер је година јубиларна – 100 година од његовог устоличења за Епископа нишког.


Доситеј (световно име Драгутин Васић; Београд, 5. децембар 1878 — Београд, 13. јануар 1945) је био епископ нишки и први митрополит загребачки.

Гимназију и богословију завршио је у свом родном месту. Замонашио се још као ученик богословије и рукоположен је у чин јерођакона. Завршио је кијевску Духовну академију и магистратуру 1904. године, а затим је завршио филозофске науке на Универзитету у Берлину и Лајпцигу.

У мају 1913. године Свети Архијерејски Сабор Краљевине Србије изабрао га је за епископа нишког, а 25. истога месеца посвећен је за епископа.

Током Првог светског рата дочекао је бугарског окупатора у својој резиденцији, а онда је пребачен у интернацију. После капитулације Бугарске враћа се у своју епархију 1918. године у којој је остао до 1933.

У време враћања Чеха и Словака у православље из римокатолицизма, а у Прикарпатској Русији из уније, епископ Доситеј је три године провео у Чехословачкој као изврстан мисионар, а потом је одржавао сталну везу са младом Православном црквом у овој земљи.

Велику улогу је имао и у борби против конкордата са Ватиканом, јер је уз св. Николаја Жичког и патријарха Варнаве предводио народни бунт против овог неславног уговора.
После стварања Загребачке епархије постављен је за првог митрополита загребачког. На самом почетку Другог светског рата, 7. маја 1941. године, митрополита Доситеја усташе су ухапсиле и држале заточеног у полицијском затвору у Петрињској улици. Пострадао је и малтретиран и у “Дому сестара милосрдница”, које су водиле римокатоличке монахиње у Загребу.
Умро је у Београду 13. јануара 1945. године, од последица мучења у загребачком затвору. Сахрањен је у порти манастира Ваведења у Београду.

Човек је нарушио мир са својим Богом. Човек је творац свију немира, свију свађа и свију ратова. Човек је изгубио мир према себи самом, и најзад, човек је изгубио мир у односу према себи равнима, према људима. Христос се рађа – мир се повраћа. Повраћа се темељ, основица свију срећа. (Св. Доситеј)

извор:Православље Живот Вечни
 
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
Kurir 13.1. 2014.
Vendi: Posetila sam Kačavendin manastir i izgubila dete!
hro-kacavenda.jpg



Pevačica je u četvrtom mesecu trudnoće doživela spontani pobačaj, i to nakon što je posetila manastirski kompleks Pet jezera, za čije je podizanje zaslužan vladika Vasilije Kačavenda
vesna-vukelic-vendi-vesna-rivas-farma-lazovcina-svada-uvrede-1371253289-325605.jpg





Taman kada je pomislila da će se dobiti drugo dete, Vesna Vukelić Vendi (42) doživela je još jednu tragediju i izgubila bebu.
Naime, pevačica je u četvrtom mesecu trudnoće doživela spontani pobačaj, i to nakon što je posetila manastirski kompleks Pet jezera, za čije je podizanje zaslužan vladika Vasilije Kačavenda.
"Istina je da sam imala spontani pobačaj. Mnogo sam se radovala što ću dobiti drugo dete, a kada sam iznenada izgubila bebu, nisam znala za sebe. Danima nisam izlazila iz kuće i moram reći da su mi prijatelji najviše pomogli da shvatim da život ide dalje. Ja sam se stalno molila da mi Bog podari još jedno dete, ali njegova volja nije bila takva i ponovo sam izgubila bebu", započela je svoju priču Vendi i dodala da je nakon što se pomolila za zdravlje svoje bebe u manastiru saznala za gubitak deteta.
"Na predlog prijatelja sam posetila manastirski kompleks Pet jezera u Bijeljini i moram vam reći da mi je boravak tamo izuzetni prijao. Pomolila sam se za zdravlje moje bebe, ali sam sve vreme imala čudan osećaj. Kao da sam znala da će se nešto loše dogoditi. Kada sam se vratila u Beograd, bilo mi je veoma loše i u jednom momentu mi je pozlilo, a ja sam se samo nadala da će sa mojom bebom biti sve u redu. Međutim, sačekala me je najgora vest, lekari su mi rekli da sam imala spontani pobačaj. Tada mi se ceo svet srušio, mislila sam da neću preživeti još jedan pobačaj. Polako se oporavljam od svega, a ja ću i dalje nastaviti da se molim i da želim još jednu bebu", iskrena je bila Vukelićeva.
Podsetimo, Vukelićeva je i prošle godine u januaru imala spontani pobačaj, zbog kojeg joj je bilo veoma teško, ali je tada otkrila da je bebu izgubila zbog kletve.
"Da, istina je da sam izgubila bebu. Bilo mi je u početku mnogo teško. Sada me slušajte. Vrlo brzo će se desiti nešto senzacionalino. Reći ću vam koja je osoba bila ispred mojih vrata i šta je uradila i šta mi je stavljeno na prag. I šta mi je stavljeno u kafu, a da ja nisam znala. Videćete koja će veštica biti na lomači. Ta matora veštica je uticala na moju trudnoću. Biće to javno spaljivanje", izjavila je tada Vendi.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Koja gomila gluposti, insinuacija i nebuloza! Novine koje objavljuju ovakve budalaštine i zaglupljuju narod, trebalo bi sudski zabraniti, jer ima objektivnog osnova za to!
 
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246


B 92 : NOVODOBA | UTORAK 18.06.2013
"Do 2045. postaćemo digitalno besmrtni"

| LIVE SCIENCE

Do 2045. ljudi će postići svojevrsnu “digitalnu besmrtnost” premeštanjem svojih umova na računare, veruju neki futuristi.

16500031751c06849cfbca717089709_orig.jpg

Beta / AP Photo/Kirsty Wigglesworth
Međunarodni kongres Budućnost sveta 2045 čiji je idejni tvorac multimilioner Dmitrij Ickov, leži između nauke i naučne fantastike.

Na njemu su ove godine učestvovali naučnici poput Reja Kurcvajla, Pitera Dijamandisa i Marvina Minskija, ali i brojni spiritualni lideri.

Godina 2045.


Kurcvajl – pronalazač, futurista i sada direktor inženjeringa kompanije Google – predviđa da će do 2045. tehnologija prevazići moć ljudskog mozga i stvoriti vrstu superinteligencije, što se u naučnim krugovima zove “singularitet”.

Drugi naučnici tvrde da će roboti prevazići ljude do 2100.

Prema Murovom zakonu, moć računara se udvostručuje, u proseku na svake dve godine. Brojne tehnologije napreduju istim eksponencijalnim rastom – od sekvenciranja DNK do 3D štampanja, rekao je Kurcvajl.

“Prema konzervativnim procenama o tome koliko je kompjuterizacije potrebno da bi se funkcionalno simulirao ljudski mozak, bićemo u stanju da proširimo obim naše inteligencije i do milijardu puta”, kaže Kurcvajl.

Ickov i drugi takozvani “transhumanisti” ovaj predstojeći singularitet tumače kao “digitalnu besmrtnost”.

Naime, oni veruju da će za nekoliko decenija ljudi biti u stanju da premeštaju svoje umove na računare i prevaziđu potrebu za biološkim telom.
Zanimljivo je da neurološki inženjering već napreduje ka modeliranju mozga i razvijanju tehnologija za čuvanje i zamenu nekih bioloških funkcija.
Proteza za mozak


Najvažniji poduhvati napravljeni su na polju interfejsa između mozga i kompjutera, ili BCI. Recimo, kohlearni implanti koji stimulišu rad moždanog kohlearnog nerva i vraća sluh nagluvima, prvi je pravi BCI.

Mnogi sada razvijaju takve interfejse za vraćanje motorike nakon oštećenja nervnog sistema usled šloga ili povrede kičmene moždine.

Hose Karmena i Majkl Maharbiz, elektroinženjeri Kalifornijskog univerziteta u Berkliju rade na razvijanju najmodernijih motora BCI.

Ovi uređaji sadrže brojne elektrode koje snimaju nervne signale iz delova mozga zaduženih za retoriku, a zatim se isti dekodiraju u računaru i koriste za kontrolu kompjuterskog kursora ili prostetičkog uda.

Karmena i Maharbiz rekli su da su takvi uređaji veoma stabilni i da ne moraju biti povezani kablovima.

Teodor Berger, neuro inženjer Univerziteta u južnoj Kaliforniji u Los Anđelesu razvija takozvanu memorijsku protezu.

Berger ima za cilj da zameni deo hipokampusa, regije mozga koja konvertuje kratkoročna sećanja u dugoročna BCI uređajem.

On bi snimao električnu aktivnost koja nastaje stvaranjem kratkoročnog sećanja i konvertovao je u digitalni signal.

On bi zatim bio prebacivan na računar gde se matematički transformiše, a onda vraća ponovo u mozak gde se pohranjuje kao dugoročno sećanje.

Uspešno je testirao uređaj na pacovima i majmunima, a sada radi i sa ljudima.
Upload uma


180176541451c0684b18591379954594_v330.jpg

Dmitrij Ickov (Foto: Beta / AP Photo/Mary Altaffer)
Konferencija je zašla u područje nadrealnog kada je Martina Rotblat, advokat, pisac, preduzetnik i izvršni direktor biotehnološke kompanije United Therapeutics Corp. izašla na scenu.

Čak je naziv njenog predavanja bio provokativan “Svrha biotehnologije je kraj smrtnosti”.

Rotblat je predstavila koncept “koniranja uma” – stvaranje digitalnih verzija ljudi koji mogu da žive večno.

Ona je opisala kako se stvaraju klonovi uma od takozvanog “mindfile” – onlajn skladište naših ličnosti – koje, smatra ona, ljudi već imaju (u vidu Facebooka, na primer).

Njega bi pokretala neka vrsta softvera za svesnost.

“Prva kompanija koja razvije takav softver biće hiljadu puta uspešnija od Googlea”, rekla je ona.

Međutim, da li će takav klonirani um biti živ? Rotblat misli da je odgovor potvrdan.

Ona je citirala definiciju života kao samoreplikujućeg koda. Neki kritičari su primetili da um mora biti usađen u biološku osnovu.

Međutim, ona smatra da su softver i hardver podjednako dobri kao biološki materijali.

Kvantni svet


Fizičar Rodžer Penrouz Univerziteta u Oksfordu nije se složio sa interpretacijom da je mozak samo komjuter. On je izložio tezu o tome da je svest kvantni mehanički fenomen koji se izdigao iz tkanja svemira.

On smatra da bi upload mozga morao da uključi kvantne računare, što znači da se tako nešto ne može desiti do 2045.
 
Član
Učlanjen(a)
25.03.2010
Poruka
224
У манастиру Рукумија молитве за женидбу и удају!

У духу православља, најновије ходочашће помоћи ће онима који су немају среће у љубави и до сада нису пронашли свог животног сапутника


molitve-za-udaju-i-zenidbu-670x447.jpg


На Фејсбук страници Ходочашће, групи која, како наводе, организује поклоничка путовања по Србији и околним православним земљама, појавиле се вест да ће 1. фебруара бити организован пут у манастир Рукумија, где ће отац Симеон читати молитве за женидбу и удају.
Cilj Hodočašća, kako pišu na profilu, jeste da približe ljude Bogu i pravoslavlju, kroz molitve i duhovne pouke, koje dobijaju od duhovnika, kojima ih vode.

У духу православља, најновије ходочашће помоћи ће онима који су немају среће у љубави и до сада нису пронашли свог животног сапутника.

- У суботу 01.02.2014. у манастиру Рукумија, отац Симеон читаће молитве за удају и женидбу. Заинтересовани за путовање, позовите на 060/333 08 05 или се јавите поруком на нашој страници – пише на Фејсбук профилу Ходочашћа.

У случају да сте очајни и немате друго решење, не очајавајте већ крените на пут.

(Telegraf.rs)
 
Član
Učlanjen(a)
25.03.2010
Poruka
224
Света Четрдесетница
Овом приликом желим честитати почетак Васкршњег поста, (Великог поста ,илити Часног поста ) свима онима који су Првослвне вероисповести.

Назива се још и Велики пост (због посебне важности, али и дужине трајања), Часни пост (зато што обухвата време страдања Христовог и Његовог разапињања на Часни крст), Велика четрдесетница (зато што је укупно трајање поста четрдесет дана). Траје од Чистог понедељка до Лазареве суботе. На крај овог поста, надовезује се пост Страсне седмице, тако да је укупно време трајања посног периода 48 дана - најдужи у току године, и завршава се празником Васкрсења.

Прва недеља поста зове се Чиста. Друга недеља је Пачиста. Трећа недеља је Крстопоклона, јер се верницима који су ступили у подвиг поста, износи Часни крст на јутрењу на поклоњење и целивање. Четврта недеља је Средопосна, јер је то време средине поста. Пета недеља поста се назива Глувна. У току те недеље се не пева, не игра и не свира, а послови се не започињу. Шеста недеља је Цветна. Тако је названа по цвећу и зеленим гранчицама које су деца и грађани бацали пред Христа при Његовом уласку у Јерусалим.

Седма, последња седмица пред празник Васкрсења је Страсна или Велика недеља. Најзначајнији дан у тој недељи је Велики петак, једини дан у години кад у Православним храмовима нема јутрења нити богослужења, већ се само поподне држи опело разапетом Исусу Христу. Том приликом, једини пут у години, износи се плаштаница у коју је старац Јосиф из Ариматеје умотао Христово тело после скидања са крста.

Начин поста
Пости се на води, осим суботом и недељом, када се дозвољава уље и вино. На Благовести (уколико не падну у Страсну седмицу) и Цвети, дозвољна је риба. Додатно разрешење на уље и вино је и на Обретење главе Св. Јована Крститеља и на Младенце. Прва три дана овог поста (Тримирје), до свршетка Литургије пређеосвећених дарова, ништа се не једе. Ко то не може, једе хлеб и течност (чај или компот) и то тек после вечерње службе. На Велики четвртак, једе се једном дневно и то после свршетка Свете Литургије. На Велики петак се не једе ништа. На Велику суботу, по завршетку Литургије хлеб и вода (сухоједење).

Историјат
Најстарије сведочанство ο овом посту потиче с краја II века. Св. Иринеј Лионски (202), у писму папи Виктору (189-198), поводом спорова ο времену празновања Пасхе, спомиње пасхални пост који је трајао краће него данас (три дана), а практикован је свуда. Даље податке ο овом посту даје Тертулијан (220), према пракси Римске и Африканске цркве. Он говори ο "пасхалном посту у спомен страдања Христових", који је сам Спаситељ одредио, па се у том смислу сматра да пасхални пост потиче од наређења Господа Исуса Христа.

Из Сиријске дидаскалије (друга половина III века), види се да је пасхални пост трајао једну седмицу, а сигурно сведочанство ο пасхалном посту од четрдесет дана потиче из IV века, од Јевсевија Кесаријског (340), као и из Пасхалних посланица Св. Атанасија Великог (373). Данашњи облик Васкршњег поста (грч: Μεγάλη Τεσσαρακοστή - Велика четрдесетница) развио се у V веку.

Пост Страсне седмице
Иза Васкршњег поста, који се завршава у петак шесте седмице поста (пред Лазареву суботу), долази Страсна седмица, у коју се исто пости, посвећена страдању и смрти Господа Христа, а по заповести Његовој да ће доћи "...дани кад ће се отети Женик од њих, и онда ће постити у оне дане" (Лк 5,35). У Апостолским установама о овом посту пише: "Нека се овај пост врши пре поста Пасхе (Страсне седмице), почињући од другог дана седмице (понедељка), а завршавајући се у петак: затим почињите свету седмицу Пасхе (страдања Христових), постећи са страхом и трепетом у сво њезино време, свакодневно приносећи молитве због сагрешења."

Дакле, у Апостолским установама, Велики пост је назначен као: Велика четрдесетница на коју се наставља пост Страсне седмице. Св. Епифаније Кипарски за овај пост каже: "Четрдесетницу, до седам дана пре Пасхе, Црква обично проводи у посту. Осим тога, и шест дана Пасхе (Страсну седмицу) сав народ проводи у сухоједењу."

извор:crkvenikalendar.com



ВЕЛИКИ КАНОН СВEТОГ АНДРЕЈА КРИТСКОГ
се чита на Великом Повечерју у прва четири дана Свете Четрдесетнице, и на Јутрењу четвртка пете седмице


Моја препорука свима мирјанима да обавезно буду првог дана овог поста на вечерњој служби, а то значи у Понедељак , има велики број метанија а такође и на Литургији пређеосвећених Дарова ( Средом и Петком ).


О канону светог Андреја Критског


Бити прави хришћанин, значи бити доживотни покајник, значи имати стално пред очима мноштво својих сагрешења, и непрекидно осећати покајничко раположење. На то је човек позван пре него што постане хришћанин. "Покајте се и верујте у Јеванђеље" (Мк. 1, 15), рекао је Господ Христос у почетку своје проповеди, и тиме показао пут како се постаје следбеник Христов. Кроз покајање. Покајање је буна човека против самога себе, рекао је епископ Николај. То је буна против старог човека, човека огрезлог у греху и страсти и удаљеног од Бога. Јер сваки грех удаљује од Бога, а човек испуњен гресима, одлутао је у даљну земљу где се лице Божје не види.

Да би такав човек постао "нова твар", по светом апостолу Павлу, мора прво доћи к себи, попут блудног сина из Јеванђеља. Богом одређено време за буђење из летаргачног сна греха, несумњиво је свети Велики Пост — Света Четрдесетница. Ту човека све покреће на покајање, све указује на његове грехе. Свака песма, свака стихира, свака молитва, свака реч која се у цркви чује. А пре свега и изнад свега богонадахнути, ненадмашни Велики Канон Светог оца нашег Андрије Критског. То је неиследимо море покајничких суза, вапаја, уздаха. Нема човека, нема грешника који неће наћи себе у Великом Канону. Зато Велики Канон уствари преставља личну исповест сваког православног хришћанина.

Велики Канон је, како се каже у његовом синаксару, довољан да и најтврђу душу омекша и доброј будности подигне, ако се само са скрушеним срцем и великом пажњом пева. Као такав, он је божанска сила спасења. Удружен још са постом — он је чудотворан као преображајна сила спасења, преображења, просвећења, обожења.

Кроз богонадахнута уста светог Андрије Критског из сваког тропара његовог Великог Канона одзвања ехо апостолове поруке: "Устани ти који спаваш, васкрсни из мртвих, и обасјаће те Христос" (Еф. 5, 14).

владика Артемије




У току Велике Четрдесетице у данима Среде и Петка се служи Литургија пређеосвећених Дарова , прелепа Литургија . Овај пост је најстрожији .
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.325
Kurir 13.1. 2014.
Vendi: Posetila sam Kačavendin manastir i izgubila dete!
hro-kacavenda.jpg



Pevačica je u četvrtom mesecu trudnoće doživela spontani pobačaj, i to nakon što je posetila manastirski kompleks Pet jezera, za čije je podizanje zaslužan vladika Vasilije Kačavenda
vesna-vukelic-vendi-vesna-rivas-farma-lazovcina-svada-uvrede-1371253289-325605.jpg





Taman kada je pomislila da će se dobiti drugo dete, Vesna Vukelić Vendi (42) doživela je još jednu tragediju i izgubila bebu.
Naime, pevačica je u četvrtom mesecu trudnoće doživela spontani pobačaj, i to nakon što je posetila manastirski kompleks Pet jezera, za čije je podizanje zaslužan vladika Vasilije Kačavenda.
"Istina je da sam imala spontani pobačaj. Mnogo sam se radovala što ću dobiti drugo dete, a kada sam iznenada izgubila bebu, nisam znala za sebe. Danima nisam izlazila iz kuće i moram reći da su mi prijatelji najviše pomogli da shvatim da život ide dalje. Ja sam se stalno molila da mi Bog podari još jedno dete, ali njegova volja nije bila takva i ponovo sam izgubila bebu", započela je svoju priču Vendi i dodala da je nakon što se pomolila za zdravlje svoje bebe u manastiru saznala za gubitak deteta.
"Na predlog prijatelja sam posetila manastirski kompleks Pet jezera u Bijeljini i moram vam reći da mi je boravak tamo izuzetni prijao. Pomolila sam se za zdravlje moje bebe, ali sam sve vreme imala čudan osećaj. Kao da sam znala da će se nešto loše dogoditi. Kada sam se vratila u Beograd, bilo mi je veoma loše i u jednom momentu mi je pozlilo, a ja sam se samo nadala da će sa mojom bebom biti sve u redu. Međutim, sačekala me je najgora vest, lekari su mi rekli da sam imala spontani pobačaj. Tada mi se ceo svet srušio, mislila sam da neću preživeti još jedan pobačaj. Polako se oporavljam od svega, a ja ću i dalje nastaviti da se molim i da želim još jednu bebu", iskrena je bila Vukelićeva.
Podsetimo, Vukelićeva je i prošle godine u januaru imala spontani pobačaj, zbog kojeg joj je bilo veoma teško, ali je tada otkrila da je bebu izgubila zbog kletve.
"Da, istina je da sam izgubila bebu. Bilo mi je u početku mnogo teško. Sada me slušajte. Vrlo brzo će se desiti nešto senzacionalino. Reći ću vam koja je osoba bila ispred mojih vrata i šta je uradila i šta mi je stavljeno na prag. I šta mi je stavljeno u kafu, a da ja nisam znala. Videćete koja će veštica biti na lomači. Ta matora veštica je uticala na moju trudnoću. Biće to javno spaljivanje", izjavila je tada Vendi.

Nema veze sa religijom . Mora manje tropšit .

СВЕТСКИ ХИТ Ацаи бобице су 100% ПРИРОДНА МОЋ ЗА МРШАВЉЕЊЕ!
 
Natrag
Top