Religija i zdravlje

Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Ovo je napisao nas sagovornik Darth.
DarthShone
New #252
@antonijadz nema šta dodati osim cinjenice da u bibliji nigde ne postoje ni cigarete - duhan, ni kafa, a vino tece u potocima, isto tako, nigde Bog svom narodu ne zabranjuje sva mesa, i ne primorava ih da jedu trave. Sve to cine EGEisti.

Religija i zdravlje
Izgleda da Darth nikad nije procitao celu Bibliju. Biblija na veliko raspravlja o zdravlju.

Upravo citam jako dobro knjigu pod naslovom Proof Pozitiv koju pise lekar internista.
Ako nemate nista protiv da zajedno pogledamo neke naucne izvestaje:


"Svakoga dana svako od nas mora da donese odluku, koja svakome donosi zivot ili smret.
Mozda necemo namerno izvrsiti samoubijstvo u jednom danu, ali mozemo staviti otrov u nase telo, koji ce prerano prouzrokovati smrt ili ce umanjiti kvalitet zivota. Proovin positiv, p. 1

“Mnogi misle da genetski faktor odredjuje kvalitet zivota i koliko dugo cemo ziveti. Dr Neil Nedly tvrdi: “ za vecinu od nas, nase zdravlje najpre zavisi od tva faktoria:
1.Sta stavljamo u svoje telo
2. Sta radimo sa svojim telom?
Ne mozemo promeniti svoje gene, ali mozemo promeniti nacin zivota.
Slabi geni napune pusku, a
nacin zivota povuce obarac.” Isto

Molim vas da dobro obratite paznju na naucen dokaze.
“Devet vodecih uzroka smrti su povezani sa izborom naseg zivota, a vodeci uzroci smrti MOGU BITI SPRECENI.” Isdto, str.2,

OVO SU TI UZROCI: U Americi umre godisnje: (Statistika od 1990.)
1. Pogresna ishrana i nedostatak fizickih vezbe 582.000 zivota
2. Upotreba duvana ............................................ 480.000
3. Alkohol ............................................................... 107.000
4. Infektivne bolesti ............................................. 90.000
5. Otrovi ................................................................. 60.000
6. Vatreno oruzje .................................................. 35.000
7. Seksualne bolesti ............................................. 30.000
8. Motorna vozila ................................................. 25.000
9. Upotreba droge ............................................... 20.000
Darth, kad si procitao ovu izjavu sam prosudi koliko je pametna tvoja gornja izjava.
Sledi nastavak
 
Poslednja izmena od urednika:
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Posto je Darth izjavio da u Bibliji ne postoji zakon o zdrvlju, ajde da zajedno vidimo dali je u pravu?

Prvo, Bog je u Edemu coveku propisao zdrav nacin ishrane: "Evo dao sam vam sve biljke sto nosi sjeme pop svoj zemlji
i sva drveta rodna koja nose sjeme; TO CE VAM BITI ZA HRANU."
1. Mojsijeva 1,29.
Tek posto je Potopom unisteno bilo bilje, Bog je dozvolio da se jede i meso, ali u pocetku toga nije bilo.

Bog je dao jasna uputstva: "Ovo su zivotinje koje cete jesti izmedju svih zivotinja na zemlji: sto god ima papke i paci su mu razdvojeni i preziva izmedju zivotinja to jedite...
I izmedju svega sto je uviodi ovo jedite: Sto god ima peraje i ljuske, po moru u rijekama to jedite... a sto nema peraje i ljuske da vam je gadno."
3. Mojsijeva 11,3-12.
Prema ovom uputstvu rakovi i skoljke nisu za jelo, nasi primorci bi se svakako suprotstavili tome.

Medjutim, da vam ispricam jedan konkretan slucaj. Moj sin ima prijatelja koji je direktor fabrike koja poizvodi baterije za kola. Njegovi roditelji su iz Hercegovine, a doselili su se u Kanadu, a on se iz Kanade preselio u Ameriku.
Jeo je rakove i skoljke, i dobio je nekakvu bakteriju koja je zapretila da mu oduzme zivot. Drugog resenja nije bilo, Llekari su mu odsekli desnu ruku gde se bakterija i pojavila.
Nikada ranije nisam cuo ovako nesto. Da li neko od vas zna jos za neki slican slucaj?

Posto smo videli u statistici da alkohol odnosu mnoge zivote da vidimo sta Biblija uci o tome.
Prvo, Bog nije stvorio alkohol. Pre Potopa, alkohola nije ni bilo. Tek posle Potopa, Noje je iscedio vino kao i pre toga, ali ovoga puta pokvarilo se i on se prvi put opio. "I napivsi se vina opi se, i otkri se nasred satoraa svojega." 1. Mojsijeva 9, 22.
"Vino je podsmevac i silovito pice nemirnik, i ko god za njim luta nece biti mudar." Price 20,23.

Posetio sam mladi bracni par, supruga je bila clan nase Crkve, a muz nije, jer je voleo da se opija. Cim sam dosao poceo je da se zali na zenu kako mu neprestano pakazuje da Biblija uci da se ne upotrebljava akohol. Mene je upitao: Je li istina da Biblija ne dozvoljava upotrebu alkohola? Ja sam mu na to rekao, mogu vam procitati iz Biblije gde se savetuje da se nekome da akohol. On se siromah obradovao pa rec molim vas dajte nadjute mi gde to pise. Ja sam otvorio Bibliju i cittao: "PODAJTE SILOVITO PICE ONIMA KOJI HOCE DA PROPADNU." Price 31,6

Tada sam ga upitao, "Da li vi zelite da se spasete ili da propadnete?" Ako zelite da ppropadnete, mozete piti.

"Ni lupezi. ni lakomaci, ni pijanice, ni kavgadzije, ni hajduci carstva Bozijega nece naslediti.
1. Korincanima 2,6.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.329
I o kafi za koju adventisti kazu da je "otrov",

Pa kafa jeste otrov.

Kava nije samo kofein, ona je i važan izvor antioksidansa. Ovo je tek nedavno otkriveno. Statistike kažu da je Amerikancima kava jedan od glavnih izvora antioksidansa.

Pozitivni učinci na zdravlje
Kava zaista ima puno pozitivnih učinaka na zdravlje. Pomaže u prevenciji ozbiljnih bolesti, dijabetesa, Parkinsonove bolesti i visokog kolesterola.

Ona u umjerenim količinama umiruje krvožilni sustav i stimulira mišiće.

Cirkulacija se kavom potiče, moždana aktivnost se pojačava. Nedavno je dokazano da kava djeluje antibakterijski, što ju više pijemo to nam je manji rizik od karijesa.

Ona blago stimulira moždanu aktivnost, popravlja raspoloženje, uklanja blagu depresiju te potiče kreativnost.

Izvor: krenizdravo.rtl.hr
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Kava nije samo kofein, ona je i važan izvor antioksidansa. Ovo je tek nedavno otkriveno. Statistike kažu da je Amerikancima kava jedan od glavnih izvora antioksidansa.

Pozitivni učinci na zdravlje
Kava zaista ima puno pozitivnih učinaka na zdravlje. Pomaže u prevenciji ozbiljnih bolesti, dijabetesa, Parkinsonove bolesti i visokog kolesterola.

Ona u umjerenim količinama umiruje krvožilni sustav i stimulira mišiće.

Cirkulacija se kavom potiče, moždana aktivnost se pojačava. Nedavno je dokazano da kava djeluje antibakterijski, što ju više pijemo to nam je manji rizik od karijesa.

Ona blago stimulira moždanu aktivnost, popravlja raspoloženje, uklanja blagu depresiju te potiče kreativnost.

Izvor: krenizdravo.rtl.hr
Haha :) . Ma najjaci dokaz je to sto "ice i pice" nije evandjelje u bibliji, i sto jevreji nisu zivotinje delili na ciste i neciste na osnovu "zdravstvenog zakona" vec na osnovu "duhovnog zakona". Npr. pise da "sinovi Izraelovi ne jedu stegna na zglavku do danasnjeg dana jer se Jakovu iscasi stegno na zglavku" (dakle veze sa zdravljem to nema). Tacno se vidi da je podela bila od duhovnog znacaja za jevreje, kao sto i pise u NZ da je ona izdvajala jevreje od ostalih naroda cineci ih "svetim" i "cistim", jer te zivotinje su simbolicno predstavljale meso (telo Hristovo) - Euharistiju, odnosno Hristovu zrtvu koja je bila bez mane. Zato jevreji nisu jeli nista s manom, a ne prvenstveno kako oni isticu "zbog zdravlja"! Iako je i zdravstveni uticaj bio merljiv on nije presudan u celokupnoj prici i nije zato ovaj zakon donet!

A ovo o kafi, najobicnija glupost adventista, nesto sto veze sa biblijom nema! I onda kazu da "mi pored biblije imamo predanje", a evo im usmeno predala EGW nesto sto u Pismu ne pise!

Ja sam mu na to rekao, mogu vam procitati iz Biblije gde se savetuje da se nekome da akohol.
Marko, i ja ti mogu navesti iz biblije gde se zapoveda upotreba alkohola u bogosluzbene svrhe!

Evo:

"Kupi za novac svega, što želiš, goveda, ovaca, vina, opojnih pića i svega, što ti zaište srce! I jedi ondje pred Gospodom, Bogom svojim, te se veseli s porodicom svojom!" (Pon. Zakoni 14:26)

Ovo svakako ne znaci da treba da se opijamo i postanemo pijanice, vec da vino moze da posluzi u svrhe veselja i slavlja, a korisno je ponekad uzeti malo alkohola radi zdravlja, to se savetuje i Timotiju..

Sta radi EGW? Ona potpuno zabranjuje vino i prica o grozdjanom soku? To nije biblijski, vec suprotno bibliji!!!
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
U savremenom svetu se uočava jedna pojava, koju ljudi bez Boga iznose kao izgovor da bi nastavili taj život bez Boga, a ona podrazumeva "DA SE TVRDI KAKO OTROVI POPUT VINA, RAKIJE, KAFE.. itd" imaju pozitivno dejstvo na organizam i zdravlje čoveka.

Ovo uzimaju po principu "KLIN SE KLINOM IZBIJA"

Ako uzmemo u obzir da mi u prirodi, odnosno u biljnoj hrani imamo SVE za svaku bolest, onda je jasno da ovo gore predstavlja samo izgovor.

Može se i desiti da gore pomenuti otrovi i imaju neko pozitivno dejstvo na određene pozitivne funkcije u organizmu, ali pored tih pozitivnih oni imaju dalekosežnije negativno dejstvo.

Recimo jedan primer.

Jedan čovek može zaključiti da alkohol pospešuje cirkulaciju i da ga svakodnevno koristi, a da sutra oboli od ciroze jetre.

Dakle, ta filozofija je mač sa dve oštrice.

Bog je SVE što je čoveku potrebno za njegovo zdravlje i izlečenje, dao u prirodi, a o tome su napisane knjige i studije, i gle čuda - ne od Adventista, već od medicinara i travara, sa ovih prostora, i šire.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
vina, opojnih pića

Pa ovdje vino nije opojno piće. Znaš li ti pravopis?

vec da vino moze da posluzi u svrhe veselja i slavlja,

Pa ko se veseli sa alkoholnim vinom taj se opija, a ko se veseli bez alkoh. vina pije sok.

a korisno je ponekad uzeti malo alkohola radi

Nauka je dokazala da nema koristi ni od malo alkohola, dakle radilo se o soku jer je dokazano samo za sok da je zdrav.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Slape mi je napisao da je tvrdjenje stetnosti kafe glupost EGW i Adventista.
Koliko je Slape u pravu?


Šolja kafe - vaša dnevna doza otrova

Autor: Zora Cirkovic

Mnogi od nas ne mogu da zamisle jutro bez šolje kafe... Da li je to baš mudro i šta nam sve "radi" kafa, pitali smo strucnjaka.
10.02.2017. | 08:30 55
A- A A+

Mnogo je onih koji ne mogu da zamisle jutro bez kafe, a vecina ljudi se i ne zaustavi na toj prvoj jutarnjoj, vec i tokom dana nastavlja da ispija šolju za šoljom.

Uživamo tako, bezbrižno, u mirisu i aromi, kafa nas rasani, oraspoloži... Kad nam neko i skrene pažnju da bi možda trebalo malo da smanjimo ugodaj, pozovemo se na naucne studije koje ukazuju da kafa ima i pozitivan uticaj na zdravlje.

Šta je od svega toga istina, i da li je kafa ako ne "zdrava", ono bar "bezazlena", pitali smo primarijusa dr Petra Borovica.

"Ljudi koji uživaju u kafi, zapravo uživaju u kofeinu, koji je otrovna biljna baza i svrstava se u droge. Koliko je kofein štetan i nekoristan, jasno je kad uzmete u obzir da je na skali 'težine' odvikavanja na petom mestu, posle heroina, nikotina, kokaina i alkohola", objašnjava dr Borovic za MONDO.

"Kao da to samo po sebi nije dovoljno, štetnost kafe pojacava se termickom obradom. Kafa je svetlozelene boje, ali posle prženja na temperaturi višoj od 280 stepeni, kidaju se ugljenicne veze u strukturi zrna, kafa pocrni, stvaraju se kancerogena jedinjenja", kaže dr Borovic, podsecajuci da je kafa jedina namirnica za koju nam je "normalno" da je u ishrani koristimo ugljenisanu.

Kad dobijete osteoporozu, zahvalite se kafi

Kofein u organizmu ostaje izmedu 68 i 72 sata, a on onemogucava korišcenje kalcijuma i magnezijuma iz hrane. "Kosti se stalno obnavljaju jer imaju dve vrste celija, jedne razgraduju, a druge formiraju nove strukture koštanog tkiva. Tako se kosti neprekidno prilagodavaju opterecenju i naporima. Pošto kafa blokira preuzimanje kalcijuma iz namirnica, nove strukture koje se stvaraju su lošeg kvaliteta i gustina kostiju opada. Žene to osete tek kad udu u menopauzu, pošto se tada i fiziološki gubi kalcijum, a ako su rezerve vec male, stvar je još gora. Tako i kafa doprinosti statistici koja kaže da danas svaka treca žena i svaki sedmi muškarac imaju osteoporozu."


"Kafa je, dakle, sama po sebi otrov koji ljudi dobrovoljno unose. Ali, ona i pojacava žudnju za drugim otrovima, što dokazuje ponašanje pušaca. Je l' vi poznajete pušaca koji ne pije kafu, i koji uz kafu nece zapaliti ne jednu, nego vrlo cesto i dve cigarete, jer jedno bez drugog ne ide?"


Istraživanja sprovedena na Univerzitetu Kolumbija kažu da štetni efekti pocinju da se javljaju ako se dnevno unese više od 20 miligrama kofeina. A jedna šoljica ima izmedu 80 i 120 miligrama, u zavisnosti od vrste kafe, pa vi vidite...


"Kafa negativno deluje i na srce, jer kad popijemo šoljicu, srcani ritam ostaje poremecen naredna tri sata. To stanje u kojem se srce nalazi posle konzumiranja kafe je stanje do kojeg nikad ne dolazi prirodno. Izazivaju ga iskljucivo kafa i cigarete, koje istovremeno stimulišu simpaticka i parasimpaticka vlakna, naredujuci srcu da 'krene' i 'stane' u isto vreme. Tako se srce posle kafe satima nalazi u stanju napetosti koju ne može da reši", objašnjava dr Borovic.


"Dodavanje mleka u kafu je velika greška. Kazein, protein iz mleka, i kofein stvaraju spoj koji organizam ne može da razgradi. Zato oni koji piju kafu s mlekom cešce imaju tegobe sa varenjem, nadutost... "

“Oblik i cvrstina dojki zavise od elasticnih vlakana kože, za koje je kafa pogubna. Istovremeno, kafa je snažan diuretik, pa isušuje kožu što dovodi do ranije pojave bora. Osim toga, od kafe vam i zubi požute."

Slaope, mozes li i posle ovih izvestaja posteno reci da su upozorenja stetnosti kafe gluposti EGW i Adventista?
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
I kada im oboli prostata neka se zahvale usmrđelom grožđu, alkoholnom vinu tačnije.

I kada im ode jetra. Za pig znamo da ode srce, pritisak.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Haha :) . Ma najjaci dokaz je to sto "ice i pice" nije evandjelje u bibliji, i sto jevreji nisu zivotinje delili na ciste i neciste na osnovu "zdravstvenog zakona" vec na osnovu "duhovnog zakona". Npr. pise da "sinovi Izraelovi ne jedu stegna na zglavku do danasnjeg dana jer se Jakovu iscasi stegno na zglavku" (dakle veze sa zdravljem to nema). Tacno se vidi da je podela bila od duhovnog znacaja za jevreje, kao sto i pise u NZ da je ona izdvajala jevreje od ostalih naroda cineci ih "svetim" i "cistim", jer te zivotinje su simbolicno predstavljale meso (telo Hristovo) - Euharistiju, odnosno Hristovu zrtvu koja je bila bez mane. Zato jevreji nisu jeli nista s manom, a ne prvenstveno kako oni isticu "zbog zdravlja"! Iako je i zdravstveni uticaj bio merljiv on nije presudan u celokupnoj prici i nije zato ovaj zakon donet!

A ovo o kafi, najobicnija glupost adventista, nesto sto veze sa biblijom nema! I onda kazu da "mi pored biblije imamo predanje", a evo im usmeno predala EGW nesto sto u Pismu ne pise!
Marko, i ja ti mogu navesti iz biblije gde se zapoveda upotreba alkohola u bogosluzbene svrhe!
Evo:
"Kupi za novac svega, što želiš, goveda, ovaca, vina, opojnih pića i svega, što ti zaište srce! I jedi ondje pred Gospodom, Bogom svojim, te se veseli s porodicom svojom!" (Pon. Zakoni 14:26)

Odlicno Mire,
I ja tebi prilazem: "PODAJTE SILOVITO PICE ONIMA KOJI HOCE DA PROPADNU." Price 31,6

Pa neka ti je sa srecom

Mire:
Sta radi EGW? Ona potpuno zabranjuje vino i prica o grozdjanom soku? To nije biblijski, vec suprotno bibliji!!!

Mire, pre svega EGW nista ne zabranjuje, niti je ona ikakva vlast da bilo kome naredjuje. ONA SAVETUJE.
A u nase vreme nauka to potvrdjuje.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top