Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.972
Rekonekcija: Isceljivanje duše, tela i uma

Isceliteljska tehnika kojom se povezuju frekvencije našeg energetskog polja sa frekvencijama iz univerzalnog energetskog polja

yKPpjpz.jpg

Svako može da nauči da bude sam svoj isceljitelj

VEROVATNO STE barem jednom, bilo kao fizičku ili emotivnu nelagodu, imali osećaj kao da vam je energija zablokirana u telu, i to u određenim tačkama.

Te tačke, u stvari, odgovaraju meridijanima na našem telu kroz koje teče energija, baš kao što i krv teče našim venama. Kada se naruši balans između pozitivne i negativne energije u našem organizmu, javlja se bolest.

Poremećaj ravnoteže može da bude posledica pogrešnog načina ishrane, loših životnih navika, stresa, lekova, nedovoljne fizičke aktivnosti... Negativne misli, neraspoloženje, umor, glavobolja, poremećaj krvnog pritiska, sezonske bolesti, česte prehlade - sve su to signali koje nam šalje naše telo.

Rešenje, ipak, postoji u relativno novoj tehnici lečenja bez dodira, rekonektivnom isceljivanju, ali i u menjanju načina razmišljanja, tvrdi dr Svetlana Goga Džolić-Kostić, autorka knjige "U pravu si, al baš me briga", priručnika koji svakome može da pomogne da jednostavnim tehnikama prevaziđe životne teškoće.

- Rekonekcija je isceljiteljska tehnika kojom se povezuju frekvencije našeg energetskog polja sa frekvencijama iz univerzalnog energetskog polja. Skloni smo da mislimo da ono što okom ne vidimo ni ne postoji. Međutim, ove frekvencije svako može da uhvati kada razvije visok osećaj percepcije. One deluju na svaku našu DNK, ubrzavajući njene vibracije tako da svaka ćelija ponovo počinje da se "seća" vremena kada je dobro funkcionisala. Sve je, naravno, mnogo razumljivije kada shvatimo da smo svi sazdani od čiste energije. Čovek je sastavljen od molekula i atoma, a atomi od protona, neutrona i elektrona, dok savremeni uređaji uočavaju i mnogo sitnije čestice. Svaka, i najsitnija čestica od koje smo sastavljeni, toliko je nestabilna da se stalno pomera i proizvodi vibracije određene frekvencije koje se šire u svim pravcima do beskonačnosti. U tim česticama materija prelazi u energiju. Kako se naše frekvencije vremenom usporavaju, ćelije "pate" jer nemaju dovoljno energije za rad.

jUQCU0E.jpg


Da li je rekonekcija nov način lečenja ili drevni način isceljenja koji je ponovo popularizovan?

- Rekonekcija je nov način isceljenja zbog toga što se radi o novim frekvencijama iz univerzalnog energetskog polja koje ljudima ranije nisu bile dostupne, zbog načina na koji su razmišljali. Kako smo u međuvremenu napravili evolutivni skok u načinu razmišljanja, došlo je i do podizanja nivoa naše svesti. Svako ko prihvati činjenicu da sam može da odbaci neželjena zdravstvena stanja, može da se poveže sa ovim frekvencijama. U modernu civilizaciju rekonekciju je doneo hiropraktičar iz Los Anđelesa, dr Erik Perl, koji je početkom devedesetih godina prošlog veka shvatio da ne mora da dodiruje pacijente kako bi im pomogao. Naprotiv, neuporedivo bolje rezultate dobijao je kada im je pomagao da se bez dodira povežu sa frekvencijama iz univerzalnog energetskog polja.

Okruženi smo betonom, mobilnim telefonima, satelitskim antenama, bežičnim internetom. Da li je i to razlog što smo "dekonektovani"?

- Nije, jer isceliteljske frekvencije ništa ne može ometati. Uzrok dekonektovanja mogu da budu samo negativne misli. Promenom načina razmišljanja, naravno u pozitivnom pravcu, u stvari, stičemo moć da sami odlučujemo o svom zdravlju.

Kako izgleda rekonektivni tretman?

- Nisu potrebni posebni uslovi, ali kako ljudi vole da se malo opuste, seanse se rade u ležećem položaju, a terapeut prelazi rukama na visini od 10 do 20 cm iznad njihovog tela. I rekonektičar i pacijent mogu da osećaju neke senzacije na mestima gde je energija zablokirana. Radi se obično tri do pet seansi a razmaci između njih ne bi trebalo da budu duži od 7 dana.

Koja je razlika između energoterapije i rekonekcije? Kod kojih bolesti može da pomogne?

- Rekonekcija nije terapija već isceljiteljska tehnika, što znači da svako može da nauči da bude sam svoj isceljitelj, dok je kod terapijskih metoda uvek potreban terapeut. Rekonekcija ne pravi razliku u dijagnozama, pa bez obzira na bolest, frekvencije deluju na svaku DNK.

jfq6tD7.jpg


LIČNA REKONEKCIJA

Koja je razlika između lične rekonekcije i rekonekcije?

- Lična rekonekcija radi se samo jednom u životu, dva dana uzastopno. Kao i kod rekonektivnog isceljivanja, seansa traje 35-40 minuta i vrlo je prijatna i opuštajuća. Rekonektivno isceljivanje doprinosi poboljšanju zdravlja na svim nivoima i radi se tri dana uzastopno ili svaki drugi dan. Ukoliko nema vidljivih poboljšanja, ponavlja se posle šest meseci.

Za razliku od rekonektivnog isceljivanja kod kojeg energija vodi hiropraktičara, lična rekonekcija radi se ciljano, "otvaranjem" naših meridijana čime sebe počinjemo da doživljavamo kao deo celine. Počinjemo da osećamo bolji protok energije, naše vibracije počinju da se menjaju a samim tim i ono što privlačimo u naš život, a to su pozitivne stvari i događaji. Naši odnosi sa okolinom postaju bolji, intuicija se pojačava, nestaju strahovi i osećaj krivice, oslobađamo se depresije, lakše donosimo odluke i otvaramo se na emotivnom planu.

(Novosti)
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.972
Rekonektivno iscjeljivanje: Omogućuje ljudsku evoluciju, iscijeljenje svega što se treba vratiti u ravnotežu

NdFUtOT.jpg


Rekonektivno iscjeljivanje:

Omogućuje ljudsku evoluciju, iscijeljenje svega što se treba vratiti u ravnotežu

Dr. Eric Pearl, vodeći svjetski stručnjak u području energetske zdravstvene skrbi – o Rekonektivnom iscjeljivanju

Razmislite o tome kako radi računalo. Imate računalni hardver i instalirate softver. Softver vam omogućuje pristupiti informacijama u računalu i pristupiti infomacijama u internetskom polju „tu negdje vani“. Poboljšajte softver – i imat ćete bolji pristup informacijama u računalu i bolji pristup tom internetskom polju… Pogledajmo što bi bilo ako bi naši mozgovi bili naš hardver? Što bi bilo ako bi naš DNK bio naš softver?

I što bi bilo ako bi novi opseg frekvencija – koji nosi svjetlost, informaciju i energiju – jednostavno mogao omogućiti poboljšanje ljudskoga softvera? Dovesti do zadivljujućeg mentalnog, fizičkog i emocionalnog iscjeljenja.

Upravo to se dešava u Rekonektivnom iscjeljivanju.

Mi smo na prijelomnoj točki nove ere u našoj evoluciji, u vrlo uzbudljivom vremenu u kojem sad pristupamo nečemu što nazivamo savršenom inteligencijom Univerzuma, koja tijelu govori kako se iscijeliti.

Taj nevjerojatan novi naučno mjerljivi vid iscjeljivanja, Rekonektivno iscjeljivanje, mnogo je više od pukog energetskog iscjeljivanja. Interakcija s ovim frekvencijama često rezultira trajnim iscjeljenjima od fizičkih bolesti, tegoba i emocionalnih trauma, uključujući iscjeljenja od kancera, epilepsije, urođenih deformacija, artritisa i još mnogo toga. Taj sveobuhvatni spektar iscjeljivanja – koji se sastoji od energije svjetlosti i informacija – često vraća tijelo u savršeno zdravlje.

Svatko može naučiti kako pristupiti tim energijama jednom kad stupi u interakciju s njima. Rekonektivno iscjeljivanje nije nešto što mi činimo. To je nešto što mi dopuštamo i potpomažemo da se desi. Ono se događa samo od sebe i također umnogome uvećava rezultate modaliteta koje današnji praktičari iscjeljivanja i zdravstvene skrbi već koriste. Svatko od nas može biti katalizator za iscjeljenje drugih, kao i za svoje vlastito.

Kako nam je znati da je to stvarno?

Postoji dokazni materijal i postoji dokaz. Dokazni materijal čine znanstvene studije koje pokazuju utjecaj na srčane valove, moždane valove i gama-zrake. Mjerenja u prostorijama u kojima se dešava Rekonektivno iscjeljivanje pokazuju takve razine energije koje, kako kažu istraživači, nije moguće proizvesti. Analogija koju oni koriste jest da je to razina kao kad biste prostoriju zagrijali na preko 300 stupnjeva Celzija. Fizička reakcija redovito se javljala kod više desetaka tisuća ljudi koji su prošli kroz iskustvo Rekonektivnog iscjeljivanja.

U trenutku kad stupite u interakciju s tim novim, sveobuhvatnim spektrom iscjeljujućih frekvencija, dolazi do transformacije. Nešto se mijenja u tkivima. Istraživanja diljem svijeta pokazuju da one mijenjaju i restrukturiraju naš DNK. Najnovije znanstveno proučavanje sad se odvija u Sankt Peterburgu u Rusiji, gdje je na glavnom sveučilištu otkriveno da one mijenjaju i utječu na krv. To se pokazalo na ruskim olimpijcima podvrgnutima testiranju. Znači, one mijenjaju našu krv, mijenjaju naš DNK, a mijenjaju čak i gama-zračenje koje mi kao ljudska bića emitiramo.

A dokaz je u iscjeljenjima. Naprimjer, djeca s cerebralnom paralizom nanovo mogu normalno hodati, trčati, igrati se i govoriti. Mnogi oboljeli od epilepsije više nemaju napade. Ljudima se vraća vid, sluh, nanovo mogu koristiti ruke ili noge, uz mnoštvo drugih iscjeljenja koja se svakodnevno događaju.

U pravom iscjeljenju radi se o ravnoteži. Ne postoji nešto što je samo fizičko iscjeljenje ili samo mentalno ili emocionalno iscjeljenje. Iscjeljenje sve vraća u ravnotežu, ali ako je fizički plan nama najočigledniji, onda je to ono što primjećujemo. Ukoliko je najočigledniji mentalni ili emocionalni plan, onda je to ono što primjećujemo. Kad se trudimo usredotočiti se na to da eliminiramo neki simptom, mi se fokusiramo samo na eliminaciju jednog dijela problema – fizičkog, mentalnog ili emocionalnog. Ali u Rekonektivnom iscjeljivanju mi učimo da što manje znamo o tome što ta osoba misli da je razlog dolaska kod nas – tim bolje za nju, jer manje je vjerojatno da ćemo se usredotočiti na jedan dio problema ili da ćemo rezultat iscjeljivanja ograničiti u skladu s onim što vjerujemo da se može ili ne može dogoditi. Drugim riječima, pravi rekonektivni iscjelitelj omogućuje da se postignu bolji rezultati, zato što on jednostavno ne obraća pozornost na to koji je navodno problem u pitanju i koji su simptomi. Umjesto toga, on ulazi sa sviješću omogućiti povratak na savršenu vibraciju energije, svjetlosti i informacija, što onda omogućuje da svaka neravnoteža jednostavno nestane i ta se osoba vrati u svoje prirodno stanje optimalnog zdravlja i ravnoteže.

Štoviše, ne iscjeljuje se bolest. Iscjeljuje se čovjek. Može se desiti da dođe troje ljudi s istom dijagnozom, istim nizom simptoma, a da im se dese tri različita rezultata, ovisno o tome što je za tu osobu odgovarajuće na njenom životnom putu. Ne iscjeljuje se bolest, nego se iscjeljuje čovjek.

Drugačije iskustvo

Svatko od nas doživljuje Rekonektivno iscjeljivanje na drukčiji način. Mi imamo drukčije senzacije. Vi možete osjetiti da vas nešto gura ili vuče. A vi možete osjetiti senzacije vrućine, hladnoće, vlage i suhoće, sve u isto vrijeme – znam da to zvuči vrlo čudno, ali onda kad vam se desi, već ćete prepoznati.

Ono što mi činimo s tom novom razinom iscjeljivanja u neku ruku jest da omogućujemo poboljšavanje ljudskog softvera. To nam poboljšavanje omogućuje bolji pristup infomacijama iz mozga i bolji pristup informacijama iz toga nultog polja, toga višedimenzionalnog polja smještenog „tamo negdje“.

Rekonektivno iscjeljivanje omogućuje nam u mnogo većoj mjeri primiti dar Univerzuma, jer nam omogućuje u potpunosti se rekonektirati s onim što zapravo jesmo. Ne samo kao fizička bića, nego i kao duhovna bića tijekom vremena u kojem živimo život u fizičkom obliku.

Izvor: Atma
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.972
Dr. Eric Pearl: Ozdravljujuća vibracija Rekonektivnog Iscjeljivanja

MG7kD8z.jpg


Ne morate vjerovati – to jednostavno jest! Naše tijelo zacjeljuje putem frekvencije, vibracije, energije, razmjene informacija. Energetskim tretmanima se vraća u potpuno, kompletno stanje ravnoteže i zdravlja. A Rekonektivno Iscjeljivanje u tome ima posebno mjesto…

Prije dvije godine dali ste jedan kratak intervju za Sensa magazin. Sada je prošlo već više od dvadeset godina kako ste dobili dar Rekonektivnog Iscjeljivanja. Kada pogledate unazad, možete li nam reći kako vam se čini sad taj početak?

Osjećam se nekako pokorno kada se sjetim toga, jako skromno u odnosu na to što sada jest. Kada se to prvi put dogodilo, zaista nisam znao kuda me vodi. Radio sam kao liječnik i kiropraktičar godinama. Jedne noći dogodilo se nekoliko čudnih stvari. Probudilo me je vrlo jako svjetlo. Otvorio sam oči da vidim o čemu se radi i to nije bilo ni nalik nečem spiritualnom ili metafizičkom, nego se, na primjer, samo lampa pored mog kreveta odlučila uključiti. Pomislio sam da je neki kratki spoj, ali tada se uređaji obično isključe.

Vrata spavaće sobe bila su otvorena, a znao sam da sam ih zatvorio kada sam krenuo na spavanje. Dakle, s obzirom na to da se lampa uključila, a vrata otvorila, djelovalo je da je netko u mojoj kući i da me promatra. Ustao sam iz kreveta i uzeo nož i stari džepni suzavac, vjerojatno prazan, a moj pas – doberman počeo je pretraživati kuću da vidi koga ima. Kako nisam našao nikoga, shvatio sam da umišljam i vratio se spavati. Kada sam u ponedjeljak otišao u kancelariju, moji pacijenti su počeli da doživljaju jako neobična iskustva.

Rekli su mi da su mogli osjetiti moje ruke na sebi, iako ih nisam dodirivao, i dok su ležali na krevetu, a dok sam ja stajao držeći ruke iznad njih mišići su počeli da im se trzaju, prsti su se pomicali, ruke i noge, mišići na licu, obrve i usne, a kako su im oči bile zatvorene, kada bi ih otvorili rekli bi mi da su vidjeli boje koje nikada ranije nisu vidjeli, osjetili miris cvijeća koji nikada ranije nisu osjetili i počeli da govore o iscjeljenjima i da ih doživljavaju. Prava iscjeljenja! Neki od njih su ustajali iz invalidskih kolica, vraćali su im se čulo vida i sluha.

Zvali su me neki drugi liječnici da mi kažu da su neki od mojih mladih pacijenata s cerebralnom paralizom ili epilepsijom iznenada mogli ustati i trčati i pričati normalno, da nemaju napade i da im nisu potrebni lijekovi. Pitali su me što sam učinio, a ja sam im rekao da nisam učinio ništa i da ne kažu nikome. Naravno, bez obzira na to što sam rekao, sve više ljudi je dolazilo, tražili su isto i poslije nekog vremena su me pitali da ih podučim tome. Pomislio sam „Da ih naučim tome?” Ja mašem rukama u zraku i ne znam što to radim i sad još i da ih naučim to?

Onda su pacijenti počeli da me zovu da mi kažu da im se, kada dođu kući, vrata garaže ponekad otvaraju i zatvaraju sama, ili da se, kada uđu u kuću, lampa ili televizor uključuju i isključuju sami od sebe, da osjećaju čudne senzacije u rukama, da ponekad samo drže ruke u blizini nekog svog i da tim osobama bude bolje, da, recimo, ujak može čuti ponovo poslije moždanog udara, da baka opet može hodati, pa smo onda počeli shvaćati da je ono što se događa, u stvari, novi oblik iscjeljenja koji nauka zove Rekonektivno Iscjeljivanje i spektar Rekonektivnog Iscjeljivanja, jer se nešto u nama mienja.

To ne samo da nam omogućuje da pristupimo vlastitom iscjeljenju, već i iscjeljenju drugih ljudi. Nisam imao svjesnu namjeru ili plan kada se ovo pojavilo. Govorio sam ljudima da sam u četvrtak popodne otišao kući kao liječnik, a u ponedjeljak sam već bio nešto drugo. Roditelji su mi uvijek govorili da sam poseban, ali nisam siguran da su imali ovo na umu. Moj život se sada tako dramatično promijenio, jer sam već preko 100.000 ljudi podučio Rekonektivnom Iscjeljivanju, i to širom svijeta.

Držao sam predavanja u bolnicama i na univerzitetima, čak sam govorio i u Ujedinjenim narodima! Godišnje provedem četrdeset sedmica na putu podučavajući. Širom svijeta postoji veliki broj istraživanja u kojima pokušavaju utvrditi što se to događa s Rekonektivnim Iscjeljivanjem, jer su ta iscjeljenja potpuno drugačija u odnosu na bilo koji oblik energetskog iscjeljivanja koji nam je poznat danas. Iscjeljenja se događaju odmah, ne slabe vremenom i ne nestaju, ne morate ih ponovo obavljati, i baš zbog toga radi se veliki broj istraživanja u vezi s njima.

Istraživanja pokazuju da iscjeljujuće frekvencije Rekonektivnog Iscjeljivanja mijenjaju naše srčane frekvencije, moždane frekvencije, podižu nivo koherentnog harmoničnog svjetla koje emitiramo iz naše DNK, podižu nivo kisika u krvi, povećavaju nivo aktivnosti u tijelu i dovest će vas k vašoj životnoj misiji mnogo brže nego što ste mislili da je moguće. Iscjeljenja nisu samo fizička, već su i mentalna, emotivna i spiritualna, mijenjaju pravac našeg života… I ne samo da ga mijenjaju, nego ga i ubrzavaju, jer shvaćamo zašto smo ovde i onda se mnogo brže uživljavamo u tu ulogu, ako to naravno želimo.

To sam Vas htjela pitati – Vaša vizija budućnosti Rekonektivnog Iscjeljivanja. Vi ste s tim počeli skoro intuitivno, instiktivno, a sada ste već napravili čitavo učenje i podučavate druge ljude. Kako vidite budućnost?

Nisam to očekivao, samo se pojavilo jednog dana. Jednog dana sam „namještao” pacijente kao kiropraktičar, a već narednog dana pacijenti su bili izliječeni, a ja stvarno nisam znao o čemu se radi. Kada su me ljudi pitali da ih naučim kako to da rade, nisam mislio da je to moguće, ali sam onda shvatio da kada jednom dođete u dodir s njima, osjetite da ove frekvencije pokrenu nešto u vama, to promijeni nešto u vama što vam dozvoli da možete pristupiti iscjeljenju i izliječiti i druge ljude isto tako.

Zato ove godine imamo potpuno novi program koji se razlikuje od svega što smo do sada znali, jer je Rekonektivno Iscjeljivanje danas jedna od vodećih metoda u energetskoj zdravstvenoj zaštiti. Rekonektivno Iscjeljivanje je jedan od najrasprostranjenijih, najzastupljenijih metoda iscjeljenja, pored svih za koje znamo već vijekovima koje su možda poznatije, ali je ovo danas najmodernija, najpoznatija međunarodna metoda iscjeljenja.

Svatko je sposoban ovo raditi

Na našim programima edukacije obično u petak navečer radimo trosatnu prezentaciju gde pričamo o historiji, teoriji i filozofiji našeg rada, dovedemo dobrovoljce iz publike i uživo demonstriramo iscjeljenja na ljudima koji nisu mogli pomaknuti ruke ili noge ili bilo koji drugi dio tijela.

Sve to što učite u petak, nastavljamo u subotu i nedjelju gdje učite kako da ovo učinite na osobnom nivou, i počnemo vas učiti kako netko od vas može osjetiti to isto i kako možete raditi na tom nivou za vaše najbliže članove obitelji i prijatelje.

Stajat ćete iznad ljudi koji leže na krevetu za masažu i asistenti će doći do vas i uzet će vas za ruke i pokazat će vam kako da ovo „pronađete”, kako da ga osjetite, kako da počnete raditi s rukama i bit ćete svjedok da će osoba na krevetu za masažu ispred vas početi da se trza i da pomiče prste i stopala, ruke, noge i oči i mišiće lica, i dok to radite pokazat ćemo vam kako da to proširite, ojačate, čak učinite djelotvornijim, i onda ćete zamijeniti mjesta s ljudima koji su ležali, jer će onda biti red na vas. Ako želite da nastavite ka višem nivou, imamo ono što zovemo profesionalni nivo (engl. Foundational level), što ne znači da se morate time profesionalno baviti, ali ste dovoljno dobri da to radite ako to želite.

Dalje nastavljamo u ponedjeljak i utorak i uvodimo ljude koji nisu na seminaru i koji ne znaju što da očekuju tu. Pokazujemo vam kako ovo možete raditi na daljinu, da radite to holografski, pokazujemo vam kako da počnete vlastitu praksu, nove suptilne načine… Iako vam to možda izgleda neznatno, to ima dramatično veliki utjecaj na iscjeljujuće iskustvo kod ljudi, i na kraju čitavog programa edukacije, mogu vam obećti dvije stvari: a) moći ćete učiniti sve u vezi s iscjeljenjem, skoro isto kao i ja, i b) moći ćete koristiti ovaj oblik iscjeljenja i da ga usmjerite na bilo koje ljudsko biće na planeti. Svatko je sposoban da ovo radi i skoro svatko je sposoban to osjetiti.

Hoćete da kažete da svatko tko se okuša u Rekonektivnom Iscjeljivanju i prođe edukaciju, može to naučiti? To nije nešto što neki ljudi imaju, a neki ne?

Želim vam reći da sam se prve dvije godine i ja plašio da neće svi to moći naučiti. Sada, poslije svih ovih godina podučavanja, nisam još naišao ni na jednu osobu koja nije bila u stanju naučiti.

Rekli ste da je Rekonektivno Iscjeljivanje jedna od vodećih praksi u energetskoj zdravstvenoj zaštiti. Što je tako posebno u vezi s njim u odnosu na ostale oblike energetskog iscjeljivanja?

Energetsko iscjeljivanje za koje smo do sada znali su tehnike energetskog iscjeljivanja. Danas možemo vidjeti da Rekonektivno Iscjeljivanje postaje sve jače. Na primjer, možete naučiti voziti bicikl koristeći pomoćna kola, i možete biti jako dobri u tome, ali ako ikada naučite da vozite samo bicikl, u jednom trenutku morate skinuti ta kola. Nema tehnika u Rekonektivnom Iscjeljivanju.

Dakle, pomoćna kola tehnika više ne postoji i možemo osjetiti nešto mnogo dublje. Nauka je fascinirana Rekonektivnim Iscjeljivanjem baš zato što su iscjeljenja tako brza, događaju se odmah, i traju dugo. Neće nestati vremenom.

Jeste li se ikada plašili možete li iscijeliti svakoga tko to traži od Vas? Jeste li se plašili da Rekonektivno Iscjeljivanje može jednom nestati?

U početku sam radeći ovaj posao govorio ljudima da Rekonektivno iscjeljivanje uvijek uspije, pa sam se trudio misliti i procjenjivati i govorio „Možda je uspješno 70-75%”, a da u određenom postotku ljudi možda dožive iscjeljenje koje vjeruju da nisu ni tražili. Onda sam shvatio da skoro svaki put ljudi dožive iscjeljenje, ili ono koje su željeli ili su prepoznali da su iscjeljenje doživjeli u nekom drugom obliku. Ponekad netko ne prepozna da se iscijelio, ali to iscjeljenje uvijek dođe u nekom obliku, bez obzira na to što osoba misli.

Mislila sam i na strah. Da može nestati.

Prvih nekoliko godina, dok sam otkrivao o čemu se radi, mislio sam da je možda tu samo na kratko. Ali uskoro sam shvatio da ono jednostavno jest. Naravno, veliki broj ljudi je govorio da je tu samo trenutno i da će nestati, ali to su njihovi strahovi, nesigurnosti i sujevjerje, jer je činjenica da se Rekonektivno Iscjeljivanje pojavilo u kolovozu/augustu 1993. godine i neće nigdje nestati, i postaje sve jače na planeti i svakim trenutkom sve jasnije.

Vi uvijek kažete da iscjeljujući druge, mi iscjeljujemo sebe. Kako vi vidite ulogu Rekonektivnog Iscjeljivanja u ovoj globalnoj promijeni svjesti koja se događa u našem vremenu?

Ja predajem i u bolnicama i na univerzitetima, i vrata su širom otvorena za Rekonektivno Iscjeljivanje danas i za praktičare na profesionalnom nivou koji se uče Rekonektivnom iscjeljivanju na najvišem nivou. Mislim da je to, između ostalog, i zbog toga što veliki broj naučnika i istraživača vidi njegovu djelotvornost.

Praksa priznata u zdravstvu

rDpXbiB.jpg


Rekonektivno Iscjeljivanje je vodeća praksa u energetskoj zdravstvenoj zaštiti. Ovo je vrlo važan pojam, jer bi ga medicina radije nazvala energetskom medicinom, integrativnom, komplementarnom, alternativnom medicinom, ali to nije medicina.

To je zdravstvena zaštita, briga o zdravlju. Medicina je samo jedan oblik zdravstvene zaštite, Rekonektivno Iscjeljivanje je još jedan. Zaštita zuba i akupunktura isto. Moramo imati na umu da mi danas učimo što je energetska zdravstvena zaštita jer je to ono što javnost od nas želi. Srbija je jedna od prvih zemalja u kojoj je Rekonektivno Iscjeljivanje prepoznato na nacionalnom nivou.

Mnogo putujete i podučavate druge ljude Rekonektivnom Iscjeljivanju. Što mislite o svojoj ulozi u svemu ovome?

Ja sam samo jedan od onih što mnogo voli da priča (smeje se). Treba vam netko tko mnogo priča. Treba vam netko tko će o tome pričati na pravi način, tako da se vrata otvore u korist ostatka populacije. Na primjer, jedna naučna studija koja je objavljena prošle godine na Univerzitetu Arizona pokazuje da je samo 10 minuta Rekonektivnog Iscjeljivanja skoro duplo efikasnije od fizikalne terapije u ponovnom vraćanju osjećaja u djelove tijela i korištenju djelova tijela.

Upravo smo se vratili iz posjeta prvom programu na kome se u bolnici od skoro tisuću ležaja u Njemačkoj izučava kako Rekonektivno iscjeljivanje utječe na DNK, jer u velikoj mjeri obnavlja DNK i važno je za iscjeljenje tijela. Naučnici izučavaju kako informacija iz DNK prelazi s bake na majku na kćer na unuku i praunuku i kako se, recimo, određene vrste raka dojki prenose u obitelji. Proučavaju i Rekonektivno iscjeljivanje da vide kako mijenja DNK i može li se njime prekinuti lanac prijenosa sklonosti ka raku dojki s jednog člana obitelji na drugog.

Vidite, ovakva vrsta promjene na genu kojoj svjedočimo u Rekonektivnom Iscjeljivanju nije poznata u okviru onoga što mi zovemo tehnikama energetskog iscjeljivanja poput onih koje smo već spominjali, starih ili novih, a sada se ova promjena izučava i svjedočimo da postoji u Rekonektivnom Iscjeljivanju. Objavljeno je već šest istraživanja koja pokazuju da Rekonektivno Iscjeljivanje restrukturira naš DNK tako da svjetlost koju emitiramo iz naše DNK postaje jasnija, balansirana i u boljoj harmoniji.

Kao što znate, balans i harmonija su sastavni dio konačnog zdravlja, to je ono što kompletno zdravlje jest. U okviru ovih istraživanja, čak i kada bi naučnici namjerno izazvali promjenu na DNK u svrhe istraživanja i uz prethodno, već postojeće, oštećenje DNK koje nisu naučnici izazvali, korištenjem Rekonektivnog iscjeljivanja bi se djelovalo i na to.

Može li se u Rekonektivnom Iscjeljivanju videti budućnost iscjeljenja ljudi?

Kao jednom od mnogih bitnih metoda, da. Voleo bih da budem jasan u vezi s tim. Mnogi drugi pristupi, poput medicine, osteopatije, kiropraktike, akupunkture, zubne njege, sve su to važni aspekti i imaju svoju svrhu. Ipak, u oblasti energetskoj iscjeljivanja, kada govorimo o tehnikama energetskog iscjeljivanja – Reiki, Či gong, stare i nove tehnike, Rekonektivno Iscjeljivanje je tako sveobuhvatno da nam pruža koristi koje nismo mogli dobiti kroz ove tehnike, bilo da smo ih zajedno ili odvojeno koristili, a isto tako i da ne moramo učiti niti iskusiti bilo koju od ovih kompliciranih tehnika.

A istovremeno nam daje i više – dobijamo više, a činimo manje, i možemo pružiti veći dar ljudima kada sve ove tehnike pustimo i samo pristupimo Rekonektivnom Iscjeljivanju. Tako zaista postajemo višedimenzionalna bića, jer otpuštamo potrebu da se bavimo kompliciranim tehnikama i ritualima i umjesto toga učimo kako da svjetlo iscjeljenja podijelimo s drugima i sa svim ljudima na planeti.

Sigurna sam da će poslije ovoga što ste rekli veliki broj ljudi poželjeti naučiti Rekonektivno Iscjeljivanje.

Zanimljiva stvar u vezi s Rekonektivnim Iscjeljivanjem je to što iako većina ljudi uopće ne bi prepoznala da im se to dogodilo, to nema nikakve veze i oni ne moraju ni da vjeruju u to! Na primjer, stavite knjigu na stol, knjiga stoji na stolu koji je drži, ali sigurno je da knjiga ne vjeruje u taj stol. Kod energetskog iscjeljivanja mi smo morali vjerovatio u to, da budemo otvoreni za to, da imamo vjeru u to, ali Rekonektivno Iscjeljivanje jednostavno jest! Vaše iscjeljenje neće biti bolje ako vjerujete u njega ili gore ako ne vjerujete. Ono jednostavno jest i svakako će se desiti.

Kako su se promijenili životi ljudi koji su izliječeni Rekonektivnim Iscjeljivanjem? Uvijek kažete da se njime zacjeljujemo na svim nivoima – emotivnom, duhovnom, mentalnom i fizičkom. Što mislite da je ono što se zapravo događa?

Mislim da je naša perspektiva ograničena kada je riječ o tome šta iscjeljenje jest. Smatramo da su zdravlje i isceljenje to kada vam od nečega bude bolje. Kada ponovo možete pomicati ruku, nogu, ili koristiti jetru, bubreg, čulo vida ili sluha, ali iscjeljenje je zapravo povratak u sveobuhvatno stanje ravnoteže. Kada ljudi pokušavaju sebe ili druge iscijeliti tako što samo žele da im, recimo, nestane glavobolja, da je se otarase, ili da nestane bol u vratu ili problem s bubregom, to su pristupi na osnovu simptoma.

U Rekonektivnom Iscjeljivanju se ne obraća pažnja na vaše simptome, na vašu dijagnozu ili bolest, i ne prati se taj način razmišljanja. Možda ćete pomisliti – Hoće li ovo uspjeti? Ovo će prodrijeti pravo u vas i pronaći gdje to vibrirate izvan ravnoteže i vratit će vas u vibraciju ravnoteže. Ovako se uspostavlja potpuni balans. Ne možete biti djelomično balansirani, povratit ćete ravnotežu u svim aspektima svog života. Naše tijelo se ne zacjeljuje onako kako su nas učili. Učili su nas da se tijelo liječi pomoću biokemijskih proizvoda.

Mi sada znamo da će se tijelo izliječiti putem frekvencije, vibracije, energije, razmjene informacija i da se o njemu komunicira putem svjetla. Ono što znamo da će se dogoditi je da, kada dođete u dodir sa svjetlom, frekvencija Rekonektivnog Iscjeljivanja omogućit će da vaša DNK i svi nivoi svjetlosti postanu ne samo viši, nego naučnici kažu i mnogo jasniji, harmoničniji, jer će vaša vibracija biti na višem nivou harmonije. Ona će biti na višem nivou istine o tome tko vi zaista jeste, ko je vaša suština, jer kada vibrirate na višem nivou harmonije, ona će prožimati cijeli vaš sistem.

Nije bitno je li to vaš emotivni ili seksualni život, ili vaša veza ili karijera, ili bilo koji drugi aspekt – izobilje ili ljubav ili fizičko zdravlje. Drugim riječima, kako je vibracija na višem nivou svjetla, tama više ne postoji jer će svjetlo samo pokazati da je tama bila iluzija. Gustina, bilo šta teže od svjetla, nema se više za što držati, pa zato jednostavno otpada.

Ukratko, ono što se događa je da kada doživite Rekonektivno Iscjeljivanje i vratite se u ravnotežu i vibraciju svjetla, nešto u vama, kao dijete da kaže „Ja se sjećam ovoga. Ovo sam ja kada vibriram u istini svjetla, u svojoj suštini, i mislim da ću to opet učiniti”. I onda, skoro istog trenutka, vi se opet vratite u tu vibraciju i sve što nije u toj vibraciji napušta sistem. Vraćate se u potpuno, kompletno stanje ravnoteže i zdravlja.

Očigledno Rekonektivno Iscjeljivanje nema nikakve veze s Egom.

Ne, jer Ego praktičara može samo odmoći i umiješati se. Nisu svi praktičari takvi, naravno. To se može dogoditi samo ako netko želi dobiti priznanje za to. I onda kažu da su savladali toliko tehnika, da imaju certifikate na zidu, i da znaju promijeniti ovo i ono.

Kada prevaziđemo svoj Ego, mi onda ne pokušavamo iscjeljenje smjestiti u ovaj ili onaj problem, samo se podignemo na viši nivo koji nam omogućava da budemo u stanju bez Ega gdje je naša najveća nagrada da budemo svjedoci i da svjedočimo, da budemo oni koji vide i koje gledaju, promatramo ili smo promatrani, i isto tako dobijamo iscjeljenje na višem nivou.

Uloga iscjelitelja je da otvori vrata. Zadatak osobe koja prima iscjeljenje je da bude dovoljno hrabra da prođe kroz ta vrata. Iscjelitelj koji prekorači svoj zadatak je praktičar koji pokušava da gurne primatelja iscjeljenja ili klijenta da prođe kroz vrata onako kako oni misle da treba, umjesto da dozvole sebi da se uzdignu i postanu svjedoci savršene orkestracije beskonačnog znanja, ljubavi, božanske ljubavi i inteligencije univerzuma.

Dr. Pearl će od 9.10. do 13.10. voditi višednevni seminar u Zagrebu.

q1Uw5dQ.jpg


– Anica Milenković
(lovesensa.rs)
 
Natrag
Top