Reklamacija mts-u na račun za mobilnu telefoniju

Član
Učlanjen(a)
04.10.2009
Poruka
19
Uložio sam reklamaciju na visinu računa za mobilni telefon za mesec oktobar 2011. god. u MTS poslovnici u Nišu, koji je iznosio 10.623,53 dinara. Reklamaciju je pisao radnik mts-a i mejlom je poslao odgovornima i nadležnima. Nemam dokaz, potvrdu o tome, a kad sam tražio da mi daju pismeni dokaz o mojoj reklamaciji rekli su da to ne mogu...
Dobio sam odgovor tj, rešenje reklamacije poštom, naravno negativno po mene i da izmirujem svoja dugovanja na vreme. Prekoračili su rok od 15 dana, (u ovom slučaju oko 40 dana) da daju odgovor na reklamaciju....a za tako nešto slede kaznene odredbe koje nisu uopšte naivne...
Predmet reklamacije se odnosio na prenos podataka, kako stoji u listingu, jer su bili ogromni,
primer: 10.15.2011 / 15:03 / 190259 kB ( ~185,8 MB ) - ( i to je novčano iznosilo 3.149 dinara), toliki prenos u datom vremenu za taj dan nisam bio u mogućnosti da ostvarim, jer baterija “dobro drži” i pri znatno manjim prenosima kB se prazni i gasi mobilni, a i šta se prenosilo u toj količini i veličini nije jasno, nudio sam a i dalje nudim mobilni na uvid i pregled. Inače mobilni telefon je kod njih kupljen.
Sve u svemu za mesec oktobar 2011. god na listingu je bilo dodatno preuzetih podataka u količini od 987 MB i dozvoljenih pretplatom 300 MB, znači ukupno 1.287 MB. To je fina količina podataka čak i za personalni računar da ostvari u toku jednog meseca.
No idemo dalje, kad se rešava reklamacija da kažem tehničke prirode, očekuje se i da rešenje bude takvo. Pojašnjeno, razjašnjeno, ovako dobio sam od mts da su pitali “Mikicu i Đokicu”, dve baze podataka u kojima se poklapa vremensko trajanje i time je isključena mogućnost greške u evidenciji…
Znači to je tako i amin. Šta mogu očekivati od mts u budućnosti za predstojeće račune, da strepim i očekujem enormne račune, koji su nepogrešivi i validni za vekova vekov. Ko nama potrošačima, korisnicima mts usluga garantuje bezbednost linije, pretplatničkog broja, da je zaštićen i da nije bilo upada sa strane ili možda iz unutrašnjih redova i da je na taj način pozajmljeno sa mog korisničkog broja par hiljada MB.
Obaveštavaju nas za razne propuštene pozive, da su pretplatnici dostupni da možemo da ih pozovemo i trošimo impulse, zašto me nisu obavestili da je došlo do prekoračenja dozvoljenih MB, jednom, drugi put…kad su “prenosi podataka” bili ovako visoki. Na reklamama su porodica i mi svi zajedno, imamo prijatelja, vode brigu o nama, moralni su, ovo, ono, postoje radi nas, a ne radi njihove koristi i dobiti, što me je podsetilo da je i naša voljena Ceca-pevačica davala izjave da ona peva radi publike-nas, a ne zbog … Šta je od toga istina?
Strahovanje je opravdano za buduće račune, jer sam mts pretplatnik na čak dva post-pejd računa, ali da ne gnjavim dalje, svodi se na isto...Uložio sam reklamaciju na visinu računa za mobilni telefon za mesec oktobar 2011. god. u MTS poslovnici u Nišu, koji je iznosio 10.623,53 dinara. Reklamaciju je pisao radnik mts-a i mejlom je poslao odgovornima i nadležnima. Nemam dokaz, potvrdu o tome, a kad sam tražio da mi daju pismeni dokaz o mojoj reklamaciji rekli su da to ne mogu...
Dobio sam odgovor tj, rešenje reklamacije poštom, naravno negativno po mene i da izmirujem svoja dugovanja na vreme. Prekoračili su rok od 15 dana, (u ovom slučaju oko 40 dana) da daju odgovor na reklamaciju....a za tako nešto slede kaznene odredbe koje nisu uopšte naivne i iznose od 300.000 - 2.000.000 dinara.
Predmet reklamacije se odnosio na prenos podataka, kako stoji u listingu, jer su bili ogromni,
primer: 10.15.2011 / 15:03 / 190259 kB ( ~185,8 MB ) - ( i to je novčano iznosilo 3.149 dinara), toliki prenos u datom vremenu za taj dan nisam bio u mogućnosti da ostvarim, jer baterija “dobro drži” i pri znatno manjim prenosima kB se prazni i gasi mobilni, a i šta se prenosilo u toj količini i veličini nije jasno, nudio sam a i dalje nudim mobilni na uvid i pregled. Inače mobilni telefon je kod njih kupljen.
Sve u svemu za mesec oktobar 2011. god na listingu je bilo dodatno preuzetih podataka u količini od 987 MB i dozvoljenih pretplatom 300 MB, znači ukupno 1.287 MB. To je fina količina podataka čak i za personalni računar da ostvari u toku jednog meseca.
No idemo dalje, kad se rešava reklamacija da kažem tehničke prirode, očekuje se i da rešenje bude takvo. Pojašnjeno, razjašnjeno, ovako dobio sam od mts da su pitali “Mikicu i Đokicu”, dve baze podataka u kojima se poklapa vremensko trajanje i time je isključena mogućnost greške u evidenciji…
Znači to je tako i amin. Šta mogu očekivati od mts u budućnosti za predstojeće račune, da strepim i očekujem enormne račune, koji su nepogrešivi i validni za vekova vekov. Ko nama potrošačima, korisnicima mts usluga garantuje bezbednost linije, pretplatničkog broja, da je zaštićen i da nije bilo upada sa strane ili možda iz unutrašnjih redova i da je na taj način pozajmljeno sa mog korisničkog broja par hiljada MB.
Obaveštavaju nas za razne propuštene pozive, da su pretplatnici dostupni da možemo da ih pozovemo i trošimo impulse, zašto me nisu obavestili da je došlo do prekoračenja dozvoljenih MB, jednom, drugi put…kad su “prenosi podataka” bili ovako visoki. Na reklamama su porodica i mi svi zajedno, imamo prijatelja, vode brigu o nama, moralni su, ovo, ono, postoje radi nas, a ne radi njihove koristi i dobiti, što me je podsetilo da je i naša voljena Ceca-pevačica davala izjave da ona peva radi publike-nas, a ne zbog … Šta je od toga istina?
Strahovanje je opravdano za buduće račune, jer sam mts pretplatnik na čak dva post-pejd računa, ali da ne gnjavim dalje, svodi se na isto...
 
Član
Učlanjen(a)
02.07.2009
Poruka
2.908
Mogu odmah u startu da ti kažem: moraćeš da platiš. yes3 Nemaš dokaz da je reklamacija uložena i tu se priča završava. Jedan moj drugar je jednom išao da reklamira račun koji je bio za oko 1000 din. veći nego što je potrošio, ali ga je šalteruša glatko odbila posle par minuta gledanja u račun sa nekim nebuloznim obrazloženjem da je on to ipak potrošio, iako nije. Još par puta mu je stizao veći račun, za par stotina dinara. Jako su nekorektni što se tiče odnosa sa klijentima, nikad ne znaš da li će i kad i za koliku sumu da te zavrnu. Znam da im i provera trenutnog stanja često ne funkcioniše. Zašto su tako nekorektni? Pa, delom zbog stava može nam se, a delom zbog stava zabole nas.

Moj predlog ti je da pređeš kod drugog operatera čim ti istekne ugovor. Ja sam na Telenorovom postpejdu već 2 godine i nikad me ni za jedan dinar nisu zeznuli, sve što potrošiš i eventualno prekoračiš možeš da proveriš u svakom trenutku, i kad sam bio u romingu tačno su mi u dinar naplatili onoliko koliko sam potrošio, po cenovniku. Meni dosta da ih preporučim, iako me za to ne plaćaju. stink.

I još nešto: Pobogu, ne veruj u reklame, ničije, a naročito u te fazone mi smo porodica, volimo i brinemo za naše korisnike. Sve su to manji ili veći prevaranti. yes3
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
26.02.2010
Poruka
39
Hehe,pa kad koristite tu lopovsku mrezu,ja sam na Telenoru i to na postpejdu bar 5 godina,a pre toga i koju godinu na pripejdu i nikad problema nisam imao...,ulozio sam skoro bio dve reklamacije i kad su mi dali odgovoro skontao sam da sam ja zeznuo stvar i da su sve regularno tarifirali,ali su mi u tom pisanom odgovoru i rekli...,kako nam je zadovoljstvo korisnika bitno storniracemo te pare na koje ste ulozili zalbu...i stvarno sledeci racun vidim skinut taj iznos i ako nisu bili krivi...,ova druga reklamacija je bila za mog caleta,ali nismo je pisano ulozili u poslovnici vec mejlom i zato su nam dali samo odgovor na sta je otislo to tarifiranje (opet nasa greska),ali nisu vratili taj iznos jer smo mejlom se zalili.
Poenta je da te Telenor po tom pitanju No.1,nema lazi,nema prevare...
 
Član
Učlanjen(a)
26.02.2010
Poruka
39
I naravno mreza im je skoro 10 puta brza od MTS-a...,na MTS-u je upotreba neta preko pametnih telefona skoro nemoguca...,otvara oko 50kb,a telenor Od 230 pa do 500 kb u zavisnosti od opterecenja mreze...,ja sam licno radio test po vise puta... :-D
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
11.02.2012
Poruka
5
Moja sestra ima broj u Telenor mrezi i njoj kradu pa otkidaju. A u Telenoru su lopovi zesci, dosta ljude se zali i na njih. Ja sam u MTS-u na kontroli troskova 1000 i nikad ne mogu da potrosim sav kredit, i ne mozes da prekoracis i ako potrosis :)
 
Član
Učlanjen(a)
15.05.2011
Poruka
2
Telenor je najskuplja mreza,MTS se ponasa bahato ali to je zato sto imaju najvise klijenata,a imaju ih jer su najjeftiniji.Mozda je Telenoru internet najbrzi ali najbrzi su i na racunima,jedva sastavim 10 minuta sa 200 dinara u njihovoj mrezi.
 
Član
Učlanjen(a)
07.01.2010
Poruka
41
Meni su skoro u mts-u ukrali 300 mb interneta,objašnjavajući mi posle da oni "zaokružuju" megabajte,i da je to tako na androidu(iako ja koristim iOS)
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top