reinstalacija xp

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Učlanjen(a)
19.01.2010
Poruka
859
skinuo sam cd od reinstalacije xp sa ove stranice http://serbianforum.org/programi/32714-windows-xp-16.html156 post postavio ga je boki 17
e sad sta treba da uradim da bih ga pokrenuo dali da ga extactrujem u jedan folder i to u cd sta da uradim.
kako treba samo next jeli zelim da kad ga reinstalira da mi nema nista na pc narezacu samo internet i to je to?


pomoc
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
Otpakuj to i dobices iso singl format, njega narezi u nero-u, na CD-ROM ISO, kao kad rezes mp3 ili avi, samo brzina rezanja do 8x.
Nadji SATA drivere od ploce sa CD koji si dobio uz nju, napravi boot floppy disc, i pre onog isitavanja pisace ti "press F6 for install SATA/RAID Drivers", on ce nastaviti da iscitava disc od win-a i kad zavrsi, javice ti da ubacis taj floppy, instaliras drivere i nastavis dalje instalaciju kao i obicno.
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
Imas program Total Commander, skini sa sa foruma instaliraj, zatim nadjes u njemu direktorijum gde si te fajlove skinuo (svi moraju biti u jednom folderu), zatim otvoris folder i kliknes na prvi fajl, odnosno part.1.
Videces jedan iso fajl, u drugom prozoru pored tog pripremi folder za taj fajl, i samo ga prevuci u taj folder i to je to.
Mozes to isto raditi u WinRAR programu, samo je drugacije smestanje otpakovanog fajla u Total Commanderu je lakse zato sam ti i rekao da s njim to odradis.
Kada budes rezao taj iso boot file, mora biti van foldera i ne sme imati nista vise sem njega za rezanje.
Ja mislim da si shvatio....ne mogu ti lakse objasniti.....
 
Član
Učlanjen(a)
19.01.2010
Poruka
859
eh kad bi to znao extrartovao sam i dobio ovo
ayzkh.jpg


sta dalje
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
Odlicno, to je cist boot Windows XP-a, posto nije iso (vec je raspakovan iz njega da te ne buni taj iso), sad lepo otvoris nero-a, i prebacis sve te fajlove za rezanje, ali iz foldera, da ne budu u folderu koji si ti pravio, vec samo tako kako si dobio i onda rezes na CD-R na brzini do 8x max.
To je to brate.
Taj win nema SATA tako da to moras praviti posebno, a to bolje neka radi neko ko zna, ili odnesi kod servisera da ti napravi SATA driver kao boot-abilni floppy discett.
Bez njega neces moci instalirati Win na HDD.
Hajde rezi to, kad zavrsis, ubaci ponovo taj disc u ROM i treba da ti izadje prozor za instalaciju, sto znaci da si ga dobro narezao, i obavezno Finalize Disc.
Javi sta si uradio?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Natrag
Top