REFORMA PODFORUMA RELIGIJE

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Samo je jedna biblijska istina, i samo je jedna crkva koja tu istinu ima.
Sve ostalo je ustvari protiv istine i Bozje crkve.

"Čudim se da se tako odmah odvraćate na drugo jevanđelje od Onog koji vas pozva blagodaću Hristovom,
Koje nije drugo, samo što neki smetaju vas, i hoće da izvrnu jevanđelje Hristovo.
Ali ako i mi, ili anđeo s neba javi vam jevanđelje drugačije nego što vam javismo, proklet da bude!
Kao što pre rekosmo i sad opet velim: ako vam ko javi jevanđelje drugačije nego što primiste, proklet da bude!"
( Galatima 1. 6 - 8 )
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Samo je jedna biblijska istina, i samo je jedna crkva koja tu istinu ima.
Sve ostalo je ustvari protiv istine i Bozje crkve.

"Čudim se da se tako odmah odvraćate na drugo jevanđelje od Onog koji vas pozva blagodaću Hristovom,
Koje nije drugo, samo što neki smetaju vas, i hoće da izvrnu jevanđelje Hristovo.
Ali ako i mi, ili anđeo s neba javi vam jevanđelje drugačije nego što vam javismo, proklet da bude!
Kao što pre rekosmo i sad opet velim: ako vam ko javi jevanđelje drugačije nego što primiste, proklet da bude!"
( Galatima 1. 6 - 8 )

Koje drugacije evandjelje Laodikeja ti imas u odnosu na nase???

Uostalom, zar ti zaista smatras da mi ne mozemo oko osnovnih stvari da se usaglasimo?

Pa kako smo onda Hriscani???


Sam si pokrenuo slicnu temu u vezi molitve, a sada se suprotstavljas.
Zasto?
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ko je svestan onoga sto mu je izneseno - neka se moli da ga bog u to osvedoci.

Ko nije - njemu ce Bog suditi po savesti.

Ko ne zeli - tu je sve jasno, i taj covek nema veze sa Hruistom.

To su jasne stvari otkrivene u bibliji, i tu nema kompromisa.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Ko je svestan onoga sto mu je izneseno - neka se moli da ga bog u to osvedoci.

Ko nije - njemu ce Bog suditi po savesti.

Ko ne zeli - tu je sve jasno, i taj covek nema veze sa Hruistom.

To su jasne stvari otkrivene u bibliji, i tu nema kompromisa.

Laodikeja, ja te molim da mi navedes razlike u tvom i mom evandjelju, a ti meni pises u nerazumljivim frazama.

Postavim ti pitanje zasto si i sam otvarao temu molitva, koja je imala isti cilj kao i ova tema , a ti cutis?

Budi jasan , nista te ne razumem?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Mire, ja sam vrlo jasan i u skladu sa mojim ranijim izjavama.

U realnosti postoji tri vrste ljudi.

1. ONI KOJI SU ČULI ISTINU, PRIHVATILI JE, U NJU SU OSVEDOČENI, I DRŽE JE.

2. ONI KOJI IMAJU POLOVIČNU ISTINU I ŽIVE KRAJNJE BOGOUGODNO PO SVETLOSTI KOJU IMAJU.
ONI ZBOG OKOLNOSTI U KOJIMA ŽIVE NISU BILI U MOGUĆNOSTI DA SPOZNAJU NEŠTO BOLJE, ALI KADA BI IM BOG OTKRIO PUNINU ISTINE - ONI BI JE RADO PRIHVATILI.
NJIMA ĆE BOG SUDITI PO SAVESTI.

3. ONI KOJI SU UPOZNALI ISTINU ALI NE ŽELE DA JE PRIHVATE, VEĆ BIRAJU LAKŠI PUT, JER NISU SPREMNI DA ISPOŠTUJU KRITERIJUME JEVANĐELJA.
TI LJUDI NEMAJU VEZE SA HRISTOM.

Mire, ja odbacujem celu Pravoslavnu filozofiju, jer ona nema nikakve veze sa pismom.
To je samo prazna ljudska filozofija, sa ogromnim procentom mnogoboštva, i okultnog misticizma, obučena u Hrišćansko ruho.

Ja jesam uputio poziv na zajedničku molitvu, ali ne sa ciljem da ja pravim bilo kakav kompromis sa drugim crkvama ili učenjima, već sa nadom, da ako se molimo zajedno - da će Bog VAMA otkriti istinu, jer ja potpunu istinu imam i nje se neću nikada odreći, jer bi se tada odrekao svega što mi je Bog dao, kao i samog Hrista i večnog spasenja.

Dakle, činite što vam je voilja, jer vi istinu ne želite, to je očigledno.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Mire, ja sam vrlo jasan i u skladu sa mojim ranijim izjavama.

U realnosti postoji dve vrste ljudi.

1. ONI KOJI SU ČULI ISTINU, PRIHVATILI JE, U NJU SU OSVEDOČENI, I DRŽE JE.

2. ONI KOJI IMAJU POLOVIČNU ISTINU I ŽIVE KRAJNJE BOGOUGODNO PO SVETLOSTI KOJU IMAJU.
ONI ZBOG OKOLNOSTI U KOJIMA ŽIVE NISU BILI U MOGUĆNOSTI DA SPOZNAJU NEŠTO BOLJE, ALI KADA BI IM BOG OTKRIO PUNINU ISTINE - ONI BI JE RADO PRIHVATILI.
NJIMA ĆE BOG SUDITI PO SAVESTI.

3. ONI KOJI SU UPOZNALI ISTINU ALI NE ŽELE DA JE PRIHVATE, VEĆ BIRAJU LAKŠI PUT, JER NISU SPREMNI DA ISPOŠTUJU KRITERIJUME JEVANĐELJA.
TI LJUDI NEMAJU VEZE SA HRISTOM.

Kakve to veze ima sa onim sto sam ja pisao?

Mire, ja odbacujem celu Pravoslavnu filozofiju, jer ona nema nikakve veze sa pismom.

Nije tacno da odbacujes sve jel ima tema oko kojih se slazemo, a buduci da ti tvrdis da u svakoj zajednici ima ponesto istine, onda je nelogicno da odbacujes sve.

Dakle tema je "slaganje" a ne "razmimoilazenje".

A ti pricas o razmimoilazenju.

To je samo prazna ljudska filozofija, sa ogromnim procentom mnogoboštva, i okultnog misticizma, obučena u Hrišćansko ruho.

Mozes da smatras sta god zelis o mojoj crkvi , to nema veze s ovom temom!

Tema se bavi propovedanjem Hrista, pobedom nad grehom i zivotom sa Bogom, ljubavlju prema Bogu i bliznjima, molitvom za bolesne itd...

Ne propovedate li vi to svake subote?
Znam da propovedate i zato nemas izgovora!

Ja jesam uputio poziv na zajedničku molitvu, ali ne sa ciljem da ja pravim bilo kakav kompromis sa drugim crkvama ili učenjima,

Pa ko trazi da ti pravis bilo kakve kompromise?

već sa nadom, da ako se molimo zajedno - da će Bog VAMA otkriti istinu,

Znaci da je ipak bilo ispravno sto sam ja takvoj temi prigovorio! Ti nameces drugima svoje verovanje kroz molitvu..

Ova tema nema za cilj nametanje tudje vere..

jer ja potpunu istinu imam i nje se neću nikada odreći

A ko trazi da se ti odrices svoje vere?

Dakle, činite što vam je voilja, jer vi istinu ne želite, to je očigledno.

Ova tema se ne bavi "istinom", ili pripadnoscu nekoj crkvi.

Ljudi sami odlucuju gde ce..

Ova tema nikome ne namece verovanje, vec propagira "Hriscanstvo", i otvorena je sa ciljem da nadjemo zajednicke tacke u kojima se svi mi slazemo i da to propovedamo ljudima...

Ti ocigledno nista ne razumes.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ne namecem ja nista, vec sam pozvao na iskrenu molitvu, a Bozje je da li ce na takve molitve odgovoriti i uputiti vas u istinu.

Ja prihvatam sve sto je po pismu, a ne crkve koje imaju malo pisma a malo ljudske filozofije.

U redu, nastavite s temom, ja jesam za normalnu diskusiju na razumskoj i tolerantnoj osnovi.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Ne namecem ja nista, vec sam pozvao na iskrenu molitvu, a Bozje je da li ce na takve molitve odgovoriti i uputiti vas u istinu.

Ja prihvatam sve sto je po pismu, a ne crkve koje imaju malo pisma a malo ljudske filozofije.

U redu, nastavite s temom, ja jesam za normalnu diskusiju na razumskoj i tolerantnoj osnovi.

Ja verujem da nisi protiv toga da nadjemo zajednicke tacke oko kojih se svi slazemo.

Zasto bi bio protiv?

Moja prvobitna ideja je bila da svi zajedno predstavimo ljudima Hrista na najbolji moguci nacin, i da ih uputimo veri, molitvi i nasim zajednickim Hriscanskim ucenjima , a da sam pojedinac odluci kojoj ce crkvi pristupiti, tako sto ce prouciti i nasu razlicitost kasnije..

Zaista bi bilo lepo da zajedno nastupamo i tako pokazemo ljudima da ne postoje sukobi medju nama po pitanju osnovnih temeljnih Hriscanskih ucenja..

Ideja je krajnje plemenita i bez skrivenih namera, sa ciljem da pomogne ljudima koji traze Boga. A na vama je da odlucite da li cete je podrzati..
 
Natrag
Top