Reagovanje koje je opravdano

Član
Učlanjen(a)
28.09.2009
Poruka
856
Pa sad ovako da nebi ova tema pala na dno, jer nije joj tamo mesto, ajde da opet ja kazem koju. Prvo sam htela da te sprecim, pa onda da se negde pronadjes, a sad sagledano iz vise uglova u teskoj sam dilemi dali da te i dalje upozoravam, ili da te ohrabrujem ili da te odgovaram. Nije ti lako ne bih da sam na tvom mestu.Dilema je zaista velika. Iz svog licnog stava neverujem da bi ti si dopalo ono sto imam da kazem.Iz licnog iskustva to tek ne bi voleo da cujes. Mada iz tog gorkog iskustva, ipak uspevam da stvari sagledam iz vise uglova. To da je lepse u poeziji-SIGURNO-, u stvarnom zivotu-TESKO-. Ne sumnjam da si obrazovan covek i da si cuo za krizu srednjih godina. Duboko si zaglibio u tu krizu. Okrenes se za sobom i vidis jedan uspesan zivot, ali ipak, ali ipak ti zelis, jos. A zelis bas to sto nemas. Znas li koliko njih nikada nece biti tvoje, znas li na koliko mesta nikada neces otici,koliko stvari ima koje neces raditi. To sve mozes ali samo u svojoj masti. Jedno te ipak molim- BUDI PAMETAN-. I razmisli malo o tome da li mozda i ona ima kriza. Misljenja sam da i zene pogadja kriza srednjih godina, samo sto kod njih pocinje i pre. Onda kad kupe prvu kremu protiv bora ili mozda jos i pre. Svima nam tesko pada sto pocinjemo da starimo i mori nas prolaznost zivota. Ipak potrazi pomoc to nije sramota, sramota bi mogla da bude ono sto ce se desiti. Ipak pre nego sto odes po pomoc, odi do spavace sobe i tamo pogledaj onu sto mirno spava. Hoces li joj stvarno narusiti miran san, po koju cenu i zasto? Ipak vidis odlucila sam da te odgovaram. Ali samo ti ipak znas....Samo te molim budi pametan ko sto i jesi. Zelim da sto pre pronadjes svojoj dusi mir.
Pozdrav od tamo nekog.

Hvala ti, "tamo neko", ovaj savet je savet prijatelja , iako se neznamo, iskustva u zivotu su razlicita, verujem da ih treba prihvatit, kakva da su god, kao i zivot i svoje postupke, mozda je to karma kojoj ne mozemo pobec ili je to ono sto nam je sudbina, koja nas ceka, trebace nam vise od jednog zivota da to shvatimo i razlucimo, posebno u odnosima; MUSKO - ZENSKO, toliko nas razdvaja i toliko smo slicni a ne shvatamo, u svakom slucaju greske nece biti i da se najlepsi snovi ostvare, koje god da sanjamo, ako sanjamo.
Ostala je fascinacija jednom licnoscu, to nije zaljubljenost niti ljubav, dogovorio sam porodicni susret njih i nas, i videcemo sta ce ispasti od toga, mozda se talasne duzine poklope i od toga ispadne divno prijateljstvo a mozda i ne, ko zna, nepoznanice imaju buducnost, ovnovi vole izazove, kakvi god bili, vole pobedu ili saznavanje, skorpioni vole sasvim druge stvari, divni su, najbolji prijatelji u zivotu ako to zazele, obozavaju planetu mars jer je njihov vladalac kao i ovnu, pune baterije kad god su oluje i grmljavina, sto jaca to bolje, danas sam uzivao u jednoj, i ona, nije cudno i nista ne znaci, to je deo karme.
Suprugu sam pogledao iznova i iznova u krevetu, nocu, usnulu, prelepu, necu izdat takvo sto, jer sem sukoba Lav-Ovan, nista drugo ne skripi, hteo sam da nadjem jos sta , ali nema ga cak i posle toliko godina.
Hvala bez obzira na sve,
A zelis bas to sto nemas. Znas li koliko njih nikada nece biti tvoje, znas li na koliko mesta nikada neces otici,koliko stvari ima koje neces raditi. To sve mozes ali samo u svojoj masti.
Nije bas tako jednostavno da se zeli ono sto se nema, izgledalo bi previse uprosceno i jednostavno, ni zivot nije tako previse ogoljeno jednostavan, kao ni nase zelje, kakve god da su. Koliko njih nece nikad biti moje i na koliko mesta nikad necu otici? Zvuci ocajnicki, zvuci kao vapaj za zivotom i za propustenim. Ne dozvoljavam sebi da se tako osecam, ovnovi nisu tako globalni, njih privlace konkretni izazovi, to im je zapisano u onoj nepromenljivoj karmi, dok postupci i delanja dozvoljavaju varijacije.
Naravno to je moje ubedjenje koje niko ne moze promeniti. Resih da naucim sve o horoskopu i dadoh sebi rok do kraja godine i vec nadjoh literaturu, ko zna koje se tu tajne kriju, nepromenljive ili one fleksibilne, zivot je za ucenje i sticanje iskustva, emocije su najace iskustvo, to prenosimo, u sledeci, sve dok ne izadjemo iz tocka zivota...
Ti si dobar drug, hvala ti na tome, licno iskustvo te je naucilo kojecemu, veruj da ono nije uzalud, kakvo god da je, neke stvari moramo proziveti i proci, dugujemo to zivotu u ovoj razini, na nama je samo deo koji sami biramo, ostalo je deo koji pripada sudbini, neki to tako nazivaju, na putu ispunjenja zivota, zivota duse i prelaska u sledecu dimenziju postojanja.
 
Član
Učlanjen(a)
10.05.2010
Poruka
2.064
Ovde hvala, za ono tamo hvala, a zasto je ovde vise je nego jasno. Sve O.K. i ko zna zasto je to dobro, i ko zna za koga je to dobro, i ko je uopste izvukao deblji kraj. A sad preporuka za film LOPOVI SA HARVARDA , naziv ne obecava, zabavices se sigurno, a i odgovore na neka pitanja nadjes tamo gde se najmanje nadas. Ovo ne shvati kao upozorenje, jer to nije, ovo samo shvati kako ti hoces.
Pozdrav
 
Član
Učlanjen(a)
18.08.2010
Poruka
215
tmaks, mani se corava posla i tumacenja horoskopa kako bi nasao alibi da prevaris zenu jer ocigledno je da ti to zarko zelis samo se ne usudjujes.
To sto ti se neka druga zena dopala iako imas "idealnu" zenu je razumljivo i ok i ne moras zbog toga da se osecas kao vanzemaljac, prirodno je da covek pozeli da dozivi nesto novo i proba drugacije jelo od najodlicnijeg jela na koje je navikao, medjutim to sto ti ugovars neke porodicne susrete i nadas se nekom prijateljstvu je najobicnija laz i priprema da se izvrsi "zlocin".
Ti pripremas teren covece i to je podlo jer hoces da tome da das neki legitimitet a postoje samo 2 puta, ili da se usudis da probas ili da tu misao sebi izbijes iz glave odlucno.
Samo su dve mogucnosti i sve zavisi od tebe.
A i za jednu i za drugu stvar je potrebna hrabrost, sta god da uradis je bolje od ovog tvog kukumavcenja i neodlucnosti te trazenja saveta od kako ti kazes "slabijeg" pola.
Osvesti se covece i shvati da si ti onaj koji je slab.
 
Član
Učlanjen(a)
28.09.2009
Poruka
856
Ovde hvala, za ono tamo hvala, a zasto je ovde vise je nego jasno. Sve O.K. i ko zna zasto je to dobro, i ko zna za koga je to dobro, i ko je uopste izvukao deblji kraj. A sad preporuka za film LOPOVI SA HARVARDA , naziv ne obecava, zabavices se sigurno, a i odgovore na neka pitanja nadjes tamo gde se najmanje nadas. Ovo ne shvati kao upozorenje, jer to nije, ovo samo shvati kako ti hoces.
Pozdrav
ok. skinuo sam film i sutra cu ga pogledat, zasigurno, percepcije su svima nama razlicite, ali talasne duzine se daju slozit, kadkad,i vidimo stvari istim naocarima,... Vecinu stvai koje su odredile put buducnosti su dosle, verovatno , slucajno: od 13 godine pa nadalje: Sidarta, Stepski vuk, Stevan Raickovic, Hese, M. Selimovic, Edgar Alan Po, Frojd, i Jung, kao greska, jer nije za te godine, pa Kastaneda, Slavinski, a izmedju sva moguca SF literatura, Eko i mnogi drugi manje poznati, zaboravih Benedikta i Poslednje objavljen roman Jeka Londona-Jacket ili kod nas : "Zvezdana lutalica".
I nebrojeni pesnici, domaci i strani, i kadkad se pitam, iznutra, na glas ne vredi, Malo ih zna, ove autore, i u mom okruzenju, kamoli globalno, da li je sve to imalo smisla, jeli trebalo upoznat sve ove izvanredne umove i posle njih samo biti bolno svestan cinjenice da ih skoro niko ne zna i da je njihova percepcija vanvremenska, i ne za svakoga, ne za mase i ne za nas..., koji zivimo postujuci standarde i vazeci moral ?
Kada upoznate sve ove umove, ne mozete ostat indiferenti, ostati obicni, svakodnevni, masovni, i standardni, sa novim ocima i novim naocarima drugacije vidite, i kadkad se pitate da li ima ikakvog smisla traziti potvrde onih koji zive u sadasnjem vremenu, bez uvrede, onih koji bi da pomognu, koji gledaju pod prizmom vazeceg morala, drustveno opravdanih merila ?
Globalna etika postoji, licna, unutrasnja, retko u saglasju sa opste vazecom, i ona ako ste iskreni diktira ponasanje i postupke, nase, intimne, one proizisle iz savesti, koja nije, jos uvek ona koja vlada i kojoj se klanjaju ?
Mnogo filozofiram ili ti s...m, nije bitno, mladima se da promenit misljenje i postupci, starima nikad, pa nek su 1000% u krivu od strane vecine, a i zar je vazno, misljenja su uvek licna, intimno obojena, vazeca u nekoj epohi, propusna vremenom i uvek promenljiva sa godinama, sem kad ih imate dovoljno, ili premalo, desi se i to !
Kriza srednjih godina postoji kao pojam kojim psiholozi i psihijatri objasnjavaju mnogo toga i u kojem nalaze resenje mnogih nedoumica svojih pacijenata, posebno u zapadnoj civilizaciji. Da li taj pojam nesto objasnjava i resava?
Resenja konflikta i problrma, zapadni strucnjaci duse, nalaze uglavnom u razgovoru i dijslogu i najveca njihova dostignjuca su grupne terapije razgovorom, iako prihvatljivo medicinski, cista glupost, koja se odnosi samo na jedan deo licnosti, izbeci nagomilavanje frustracije unutar jedinke, delenjem sa grupom , vise njih dolazi do oslobadjanja i razresenja, ne konflikta, vec samo i jedino, licne unutarnje frustracije. Priznavanjem problema grupi je pola resenja problema-genijalna doktrina !!!
Prica na forumu i priznanje problema je isti princip, trazenje saosecanja od drugih ili potvrde licnih namera, trazenje saveta, je isti princip, samo se terapeut ne gleda, pacijenti i klijenti se neznaju, savetovaliste za posrnule, kada pravoverni jedva cekaju da osude ili oni drugi sirih pogleda da abdiciraju "obolelog".
Sustina je ista, to je na Vas savet da se potrazi pomoc, strucnih, ili mozemo proci sami i ustati ili neka propadnemo, iliti ono sto nas ne slomi, ojaca nas, ima to neko na forumu u svom potpisu, !
Lepo je pokadkad cuti tudja misljenja, lako ih je davat , kao i meni kadkad, ali sami se borimo, sami zivimo, sudbina je samo nasa, bez obzira da li je u nekom trenutku prisajedinimo i delimo sa drugima, drugi vole ranjive i da im pomazu, naizgled, pohranjujuci svoju tastinu, ovako izgleda ogoljena bez boje istina ?!
Nije ovo Vama upuceno, samo ispade ovako, trebalo je da odgovorim kolegi ispod Vaseg posta, na ovaj nacin, Vas bih zamolio da izbrisete nekoliko PP poruka da bi mogle da Vam stizu druge, jer Vam je sanduce verovatno prepunjeno, ili to vec i sami znate ?

Dodato posle 50 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

tmaks, mani se corava posla i tumacenja horoskopa kako bi nasao alibi da prevaris zenu jer ocigledno je da ti to zarko zelis samo se ne usudjujes.
To sto ti se neka druga zena dopala iako imas "idealnu" zenu je razumljivo i ok i ne moras zbog toga da se osecas kao vanzemaljac, prirodno je da covek pozeli da dozivi nesto novo i proba drugacije jelo od najodlicnijeg jela na koje je navikao, medjutim to sto ti ugovars neke porodicne susrete i nadas se nekom prijateljstvu je najobicnija laz i priprema da se izvrsi "zlocin".
Ti pripremas teren covece i to je podlo jer hoces da tome da das neki legitimitet a postoje samo 2 puta, ili da se usudis da probas ili da tu misao sebi izbijes iz glave odlucno.
Samo su dve mogucnosti i sve zavisi od tebe.
A i za jednu i za drugu stvar je potrebna hrabrost, sta god da uradis je bolje od ovog tvog kukumavcenja i neodlucnosti te trazenja saveta od kako ti kazes "slabijeg" pola.
Osvesti se covece i shvati da si ti onaj koji je slab.

tmaks, mani se corava posla i tumacenja horoskopa kako bi nasao alibi da prevaris zenu jer ocigledno je da ti to zarko zelis samo se ne usudjujes
.
Kada izvadimo iz ove recenice atribute: posla, alibi, zelis, usudjujes, dodjemo do sustine koja cini i objasnjava motive zlocina i pokazuje osumnjicenog ???
Moguce, strana medalje koja je pala na jednu od dve strane !
To sto ti se neka druga zena dopala iako imas "idealnu" zenu je razumljivo i ok i ne moras zbog toga da se osecas kao vanzemaljac, prirodno je da covek pozeli da dozivi nesto novo i proba drugacije jelo od najodlicnijeg jela na koje je navikao, medjutim to sto ti ugovars neke porodicne susrete i nadas se nekom prijateljstvu je najobicnija laz i priprema da se izvrsi "zlocin".
Dopadanje nista ne znaci, dopadaju nam se i ideje, resenja, koncepcije, a nisu vezane za osobu, a pre se osecam kao neko sa Marsa, moja lepsa polovina je oduvek volela nove recepte i nova jela, ja sam bio za poznate ukuse, a sto se zlocina i kazne tice , pa videcu sam ja, ne Vi, a sta ce ispasti, to je stvar buducnosti, na mnostvu paralelnih svetova, ishodista ce biti raznovrsna, samo treba nac nacin i skoknuti na pravu planetu !
Samuraji su imali najidealniji-eticki, kodeks, vanvremenski, i svaku gresku iz glave su placali sami, licno, ljudski, ispravno.

Ti pripremas teren covece i to je podlo jer hoces da tome da das neki legitimitet a postoje samo 2 puta, ili da se usudis da probas ili da tu misao sebi izbijes iz glave odlucno.
Samo su dve mogucnosti i sve zavisi od tebe.
Raskrsnica, dva puta, dvojica cuvara, jedan govori uvek istinu, drugi uvek laze, jedno pitanje i izbor puta, da zavisi samo od ispravnog pitanja ? A davno, na faksu sam ga znao ?

A i za jednu i za drugu stvar je potrebna hrabrost, sta god da uradis je bolje od ovog tvog kukumavcenja i neodlucnosti te trazenja saveta od kako ti kazes "slabijeg" pola.
Osvesti se covece i shvati da si ti onaj koji je slab

Verovatno, zaista dugo nisam vezbao, jos poslednji put na faksu, sada je pravo vreme, malo pre 2012 i decembra, a Maje nisu ni postojale, pa nema ni jednog prezivelog, ...
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
18.08.2010
Poruka
215
Mnogo pricas a malo kazes, ipak faks si pomenuo nekoliko puta ko da to ima veze sa tvojom dilemom.
Ja necu da vadim iz konteksta tvoje recenice i seciram ih kao sto si ti pokusao sa mojim, dao sam ti svoje misljenje o tvom problemu kao muskarac muskarcu i to bas zato sto si upravo to pokusao da izbegnes vec preferiras iskljucivo misljenje kako ti kazes "slabijeg" pola.
Pretpostavljam da od njih ocekujes vece razumevanje pa i vecu neznost u svom obracanju tebi.
Ipak, da se ne bi potpuno izgubio u filozofiiranju o stvari koja je kristalno jasna i da se ne bi rasplinuo u pricama o tome koje si knjizevnike sve procitao i kako se izdvajas iz sredine u kojoj zivis te kako si neshvacen i bla bla, mogu ti reci da to sto se tebi desava je svakodnevna pojava i medju plebsom te ni po tome nisi izuzetan.
A da je kod tebe samo obicno dopadanje prema nekoj zeni u pitanju ti ne bi potrosio na ovoj temi toliko vremena niti bi se ova tema otegla na ovoliko strana.
Prema tome, kao sto sam ti rekao vec, postoje samo 2 puta a ti vidi koji ces put odabrati i koji god da odaberes odaberi sam, za to ti ne trebaju savetnici.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
08.08.2010
Poruka
1
Ovde vise nisu u pitanju dopadanja, prevare itd, nego neka potreba doticnog za dokazivanjem, ja licno ne verujem da ces ti prevariti svoju zenu, ovo oduzujes samo zato sto si nasao nacin kako da iskazujes svoja misljenja o temama o kojima se ne prica javno, konkretno u tvom drustvu. Ako si se vec odlucio da neces, nema potrebe za daljim komentarisanjem i odugovlacenjem hocu/necu, a u sustini sam znas odgovor, koji si u par navrata i rekao.
Ovo je moje licno misljenje bez neke namere da nekog uvredim. Pozdrav
 
Učlanjen(a)
24.04.2010
Poruka
5.966
Dopadanje nista ne znaci, dopadaju nam se i ideje, resenja, koncepcije, a nisu vezane za osobu, a pre se osecam kao neko sa Marsa, moja lepsa polovina je oduvek volela nove recepte i nova jela, ja sam bio za poznate ukuse, a sto se zlocina i kazne tice , pa videcu sam ja, ne Vi, a sta ce ispasti, to je stvar buducnosti, na mnostvu paralelnih svetova, ishodista ce biti raznovrsna, samo treba nac nacin i skoknuti na pravu planetu !
Samuraji su imali najidealniji-eticki, kodeks, vanvremenski, i svaku gresku iz glave su placali sami, licno, ljudski, ispravno.

Mislim da si u zabludi prijatelju .... Dopadanje mnogo znaci, to je polaznica svega, prvi stepenik ka necemu ...
To sto uporedjujes svoju nepoznanicu sa receptima iz kulinarskih casopisa je mozda jos jedna krivo postavljena teza u svemu ovome ... Zena je misterija prijatelju, nikada ne znas sta misli ili kakav ce korak naredni put preduzeti ... Ne mozes znati, ne moze niko ... Ali mozes znati da li ces ti biti spreman kada do tog koraka dodje.

Ja sam ti ranije vec rekao, dzaba ovde trazis sada savete neznijeg pola jer nije problem u tebi kako kaze destrukcija, problem je u tvom svetu, pogledima na stvarnost, sto u masti znas tacno sta ces i kako uraditi a u stvarnosti se ne bi ni na jedan od tih koraka odlucio. The Legacy ti je rekao da se harmonija tesko nalazi i da se kao takva cuva svim srcem i bio je u pravu ... Zapitaj se da li to sto imas vredi toga sto zelis da uradis. Sedni sam sa sobom i protumaci da li ima smisla rusiti palatu koja godinama stoji cvrsta zarad zapocinjanja gradnje nove? Cak i ako ne zelis ici dalje od temelja ipak nije vredno rusiti cigle postojece .... Razmisli, sam si tvorac svojega puta i onoga sto ce biti ... Svi ostali saveti a konto te teme nece ti mnogo pomoci u rasudjivanju kako bi ti sam sebi mogao pomoci ....
 
Član
Učlanjen(a)
28.09.2009
Poruka
856
Mislim da si u zabludi prijatelju .... Dopadanje mnogo znaci, to je polaznica svega, prvi stepenik ka necemu ...
To sto uporedjujes svoju nepoznanicu sa receptima iz kulinarskih casopisa je mozda jos jedna krivo postavljena teza u svemu ovome ... Zena je misterija prijatelju, nikada ne znas sta misli ili kakav ce korak naredni put preduzeti ... Ne mozes znati, ne moze niko ... Ali mozes znati da li ces ti biti spreman kada do tog koraka dodje.

Ja sam ti ranije vec rekao, dzaba ovde trazis sada savete neznijeg pola jer nije problem u tebi kako kaze destrukcija, problem je u tvom svetu, pogledima na stvarnost, sto u masti znas tacno sta ces i kako uraditi a u stvarnosti se ne bi ni na jedan od tih koraka odlucio. The Legacy ti je rekao da se harmonija tesko nalazi i da se kao takva cuva svim srcem i bio je u pravu ... Zapitaj se da li to sto imas vredi toga sto zelis da uradis. Sedni sam sa sobom i protumaci da li ima smisla rusiti palatu koja godinama stoji cvrsta zarad zapocinjanja gradnje nove? Cak i ako ne zelis ici dalje od temelja ipak nije vredno rusiti cigle postojece .... Razmisli, sam si tvorac svojega puta i onoga sto ce biti ... Svi ostali saveti a konto te teme nece ti mnogo pomoci u rasudjivanju kako bi ti sam sebi mogao pomoci ....

Hvala, Crni carobnjace, u pravu si, i previse,:yea: temu bi mogli zatvorit, nece i nema nedoumica pa i nije vise zanimljivo, problem je resen, ovaj put, a i bilo je vreme, leto prodje, skola pocinje a i jedno drugarstvo novo od sutra vece, verovatno.
Pozdrav i hvala svima, citamo se u nekoj sledecoj, tudjoj, zanimljivijoj temi...;)
 
Član
Učlanjen(a)
10.05.2010
Poruka
2.064
ok. skinuo sam film i sutra cu ga pogledat, zasigurno, percepcije su svima nama razlicite, ali talasne duzine se daju slozit, kadkad,i vidimo stvari istim naocarima,... Vecinu stvai koje su odredile put buducnosti su dosle, verovatno , slucajno: od 13 godine pa nadalje: Sidarta, Stepski vuk, Stevan Raickovic, Hese, M. Selimovic, Edgar Alan Po, Frojd, i Jung, kao greska, jer nije za te godine, pa Kastaneda, Slavinski, a izmedju sva moguca SF literatura, Eko i mnogi drugi manje poznati, zaboravih Benedikta i Poslednje objavljen roman Jeka Londona-Jacket ili kod nas : "Zvezdana lutalica".
I nebrojeni pesnici, domaci i strani, i kadkad se pitam, iznutra, na glas ne vredi, Malo ih zna, ove autore, i u mom okruzenju, kamoli globalno, da li je sve to imalo smisla, jeli trebalo upoznat sve ove izvanredne umove i posle njih samo biti bolno svestan cinjenice da ih skoro niko ne zna i da je njihova percepcija vanvremenska, i ne za svakoga, ne za mase i ne za nas..., koji zivimo postujuci standarde i vazeci moral ?
Kada upoznate sve ove umove, ne mozete ostat indiferenti, ostati obicni, svakodnevni, masovni, i standardni, sa novim ocima i novim naocarima drugacije vidite, i kadkad se pitate da li ima ikakvog smisla traziti potvrde onih koji zive u sadasnjem vremenu, bez uvrede, onih koji bi da pomognu, koji gledaju pod prizmom vazeceg morala, drustveno opravdanih merila ?
Globalna etika postoji, licna, unutrasnja, retko u saglasju sa opste vazecom, i ona ako ste iskreni diktira ponasanje i postupke, nase, intimne, one proizisle iz savesti, koja nije, jos uvek ona koja vlada i kojoj se klanjaju ?
Mnogo filozofiram ili ti s...m, nije bitno, mladima se da promenit misljenje i postupci, starima nikad, pa nek su 1000% u krivu od strane vecine, a i zar je vazno, misljenja su uvek licna, intimno obojena, vazeca u nekoj epohi, propusna vremenom i uvek promenljiva sa godinama, sem kad ih imate dovoljno, ili premalo, desi se i to !
Kriza srednjih godina postoji kao pojam kojim psiholozi i psihijatri objasnjavaju mnogo toga i u kojem nalaze resenje mnogih nedoumica svojih pacijenata, posebno u zapadnoj civilizaciji. Da li taj pojam nesto objasnjava i resava?
Resenja konflikta i problrma, zapadni strucnjaci duse, nalaze uglavnom u razgovoru i dijslogu i najveca njihova dostignjuca su grupne terapije razgovorom, iako prihvatljivo medicinski, cista glupost, koja se odnosi samo na jedan deo licnosti, izbeci nagomilavanje frustracije unutar jedinke, delenjem sa grupom , vise njih dolazi do oslobadjanja i razresenja, ne konflikta, vec samo i jedino, licne unutarnje frustracije. Priznavanjem problema grupi je pola resenja problema-genijalna doktrina !!!
Prica na forumu i priznanje problema je isti princip, trazenje saosecanja od drugih ili potvrde licnih namera, trazenje saveta, je isti princip, samo se terapeut ne gleda, pacijenti i klijenti se neznaju, savetovaliste za posrnule, kada pravoverni jedva cekaju da osude ili oni drugi sirih pogleda da abdiciraju "obolelog".
Sustina je ista, to je na Vas savet da se potrazi pomoc, strucnih, ili mozemo proci sami i ustati ili neka propadnemo, iliti ono sto nas ne slomi, ojaca nas, ima to neko na forumu u svom potpisu, !
Lepo je pokadkad cuti tudja misljenja, lako ih je davat , kao i meni kadkad, ali sami se borimo, sami zivimo, sudbina je samo nasa, bez obzira da li je u nekom trenutku prisajedinimo i delimo sa drugima, drugi vole ranjive i da im pomazu, naizgled, pohranjujuci svoju tastinu, ovako izgleda ogoljena bez boje istina ?!
Nije ovo Vama upuceno, samo ispade ovako, trebalo je da odgovorim kolegi ispod Vaseg posta, na ovaj nacin, Vas bih zamolio da izbrisete nekoliko PP poruka da bi mogle da Vam stizu druge, jer Vam je sanduce verovatno prepunjeno, ili to vec i sami znate ?






ZDRAVO tmaks65

.
Kljuc u bravu ( skljoc), otvaram tzv. zatvorenu temu. Sve mi je jasno i sve ja razumem. Samo jedno ne. Koji ti problem imas sa mojim sanducicem, ili ti - sta ti nije jasno? Sve i da hocu da razumem ipak ne mogu. Pa jesi li odgledao film, i...
Opet pozdrav od tamo nekog!
 
Natrag
Top