Razumeti evoluciju

Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Постоји само један проблем: еволуција је немогућа, с обзиром на комплексност базичних структура ћелије (протеина, аминокиселина, ДНК ланца итд.).

<br>
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
24.09.2010
Poruka
544
Evolucija je nemoguća s obzirom na kompleksnost strukture ćelije, ali je zato hrišćanstvo 100% realno jer pričajuće zmije, nevidljive ljude, magiju i boga koji sve može ali ništa ne radi viđamo svaki dan. Aha...
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Важно је да си ти вредан да брже-боље реагујеш. У филму говоре људи који су много стручнији од мене и тебе, који су заговарали "природну селекцију", све док нису увидели механизме који не могу настати по нечијој претпоставци. А то што се теби лично не свиђа...баш сам се насекирао.

:roll:

С обзиром на овакво чудо које функционише, на тај микрокосмос који је фасцинантан, "змија која говори" је "мачији кашаљ". И сам Универзум са свим силама је невероватно чудо које ми олако сматрамо да је нешто нормално и лако за уредити. Уместо да се дивимо, ми ћемо се гордо и поносито ругати чудима.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
Adriane, evolucija je posmatran proces, to sto je celija komplesna ne menja nista, debata ne postoji.
 
Član
Učlanjen(a)
08.09.2010
Poruka
242
Адријан је у праву. Оно што нас прилагођава новонасталим условима је способност мутације а не еволуција. Сваки напад неког новог или непознатог соја вируса или бактерије изазива промјену у ћелијама нашег имуног система. Оне постају другачије, измјењене и савршеније, способне да у будућности препознају тај вирусни или бактеријски сој и да ефикасно одговоре на њега. Мутације су те које нас мијењају а не еволуција. Тешко ми је повјеровати у то како је нека грудвица пра протеина у неком пра мору прије неких пар милијарди година еволуцијом стасала у човјека. Створени смо ипак неком Вишом суштином и механизам да се одржимо и прилагодимо помоћу мутација нам је уградила та Више суштина.

За мене као хришћанина та Виша суштина је Бог. За вас који не вјерујете то може бити било ко, од Дарвина, Чарли Чаплина, Друга Тита или Милана Тарота. Изаберите шта вас воља. :blum3:
 
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
Evolucija se i bazira na mutacijama i prirodnoj selekciji, upravo si potvrdila ono sta ja pricam.
I naravno to dal je nekom tesko da poveruje u nesto nije bitno, bitni su dokazi, evolucija je posmatran proces, ali postoje ljudi koji i to odbijaju, tuzno.
 
Član
Učlanjen(a)
08.09.2010
Poruka
242
Evolucija se i bazira na mutacijama i prirodnoj selekciji, upravo si potvrdila ono sta ja pricam.
I naravno to dal je nekom tesko da poveruje u nesto nije bitno, bitni su dokazi, evolucija je posmatran proces, ali postoje ljudi koji i to odbijaju, tuzno.

Нисам потврдила него потврдио. А нисам ни то.

Ухватити се за теорију која је помодарство једне епохе па је онда на силу надограђивати нечим што је откривено много касније и ничим не потврђује ту теорију је превише тенденциозно. На исти начин као што ти као поборник еволуције својаташ мутације то могу и ја који кажем да нам је поклон мутирања даровао Бог. И шта сад?

Теорија вам је превише "натегнута". И није ничим доказана, недоказива је бар у истој мјери као што би то за тебе била моја тврдња да сам пронашао Бога у себи. Да јесте, не би се више звала теоријом.

Пошто ја тебе не могу да убиједим да те створио Бог и да не водиш поријекло од тамо неког бронтосауруса, преко мајмуна до Џокера, тако и ти мене не можеш да убиједиш да је тај Дарвин био у праву.
 
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
Ti mozes da kazes da nam je to poklonio bog, ja ni nemam nista posebno protiv toga, samo sto nauka dokaze radjanje novih vrsta preko zajednickih predaka ( evoluciju ) , ti u boga mozes samo da verujes.
 
Član
Učlanjen(a)
08.09.2010
Poruka
242
Ti mozes da kazes da nam je to poklonio bog, ja ni nemam nista posebno protiv toga, samo sto nauka dokaze radjanje novih vrsta preko zajednickih predaka ( evoluciju ) , ti u boga mozes samo da verujes.

За вјере моје само кап,
ти науке дао би читав слап!


Понављам ти још једном, наука није доказала теорију еволуције јер да јесте не би се више звала теоријом.

Теорија = Науком непотвђена претпоставка.
 
Natrag
Top