Razotkrivanje mitova o lepoti

Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.982
Razotkrivanje mitova o lepoti

Ekstravaganca




Lepota je predmet čudnih špekulacija i verovanja kao i bilo koja druga grana industrije.

U pokušaju da izgledamo što je bolje moguće, svesno ili nesavesno prihvatamo bilo šta što nam može pomoći da imamo lepšu kožu, manje bora, bujniju kosu ili se otarasimo malja - a ono što je za divljenje je kako neki od najglupljih mitova i dalje egzistiraju.

2,5 litre vode za zdravu kožu
Toliko vode će vas jedino češće odvesti u pravcu toaleta. Trudite se da popijete veliku čašu vode pre svakog jela, pijte kada ste žedni prekodana, a koža će vam biti sasvim pristojno hidrirana.

Celulit otkriva lošu ishranu
Pa kako onda može da utiče i na novođenčad, anoreksične i ljude koji nikada nisu pomirisali kafu ili alkohol? Naslage koje mi zovemo celulit je zapravo vezivno tkivo koje privlači džepove masti ispod kože, a obično je nasledna osobina.

Loša frizura - loše zdravlje
Bilo čija kosa će izgledati sjajno ukoliko je zaista negujete adekvatnim preparatima i redovno je šišate.

Suva koža izaziva bore
Bore izazivaju dve stvari: starenje i sunce. Starenje ne možemo da sprečimo, ali da biste umanjili šansu da ih primetite kad im vreme nije, koristite kreme za sunce preko cele godine.

Puter od kokosa umanjuje strije
U konsultaciji sa nekoliko trudnica ispostavilo se da je i ovo samo jedan od mitova. Strije će se pojaviti ukolikos te genetski predodređeni da ih dobijete a puter od kokosa neće stvoriti ni najmanju razliku. Doduše, neke su buduće majke rekle da im je prijalo da nanose kreme sa ovim sastojkom jer su im hidrirale kožu pa nije bila neprijatno suva, ali nisu primetile nikakvu promenu kod samih strija.


 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2009
Poruka
3.279
Ma budite prirodne, šta mislite kakvo iznenađenje doživi muškarac kad ujutro ustane i vidi čupavo, razmazano, iskrivljeno lice svoje "drage"? Legao sa lepoticom, ustao sa penzionerkom???
Naravno, ovo se dešava u "jednokratnim" ljubavima, a i alkohol počinje da popušta... :what:
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.982
Joj, mogu samo da zamislim kako to izgleda. Pričali su mi već da može da bude čak i traumatično. Čula sam priču o tipu koji je tako pokupio negde devojku koja je izgledala fantastično, odveo je kući, i kad je poskidala sve steznike, podizače i prateću opremu, skoro da se čulo "fljuuus"... a nešto slično desilo se i njegovoj muškosti u tom momentu... :-(
 
Član
Učlanjen(a)
16.08.2009
Poruka
932
e zato ja volim devojke ( tj voleo sam , posto sam ozenjen, na srecu ...) koje se ne sminkaju i koje izgledaju onako kako priroda zapoveda !!!
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.982
E ja se baš trudim tako da izgledam. Ponosno nosim svojih 37, bez ičeg veštačkog i trunke šminke. :)
 
Član
Učlanjen(a)
16.08.2009
Poruka
932
da nisam ozenjen .... rekao bih da si moj tip, ali .... ovako samo :give_rose::yea::give_rose::yea::give_rose::yea::give_rose::yea::give_rose::yea::give_rose::yea::give_rose::yea::give_rose::yea:
 
Član
Učlanjen(a)
27.11.2009
Poruka
1.306
Ja sam protiv strija (u trudnoci) koristila ulje za to. I nijedna mi se nije pojavila, a koza je posle, bukvalno, 7 dana, ponovo bila zategnuta. Kao da se nista nije dogodilo :D Znaci, postoje stvari koje ipak pomazu i hidriraju kozu. A cula sam da Pavloviceva krema bas pomaze oko toga.
Na ostalo, sa `liste` bas i ne mogu da uticem. Ne koristim nikakve kreme, osim za ruke i ne koristim nikakvu sminku. ;)
 
Natrag
Top