Razlika između pametnog i mudrog?

Član
Učlanjen(a)
04.07.2010
Poruka
39
Vrlo jednostavno pitanje. Koja je razlika između pametnog i mudrog čoveka

Jedan od mogućih odgovora je da je pametan onaj ko u nekom iznenadnom trenutku "povuče pravi potez" a mudar je onaj ko taj iznenadni trenutak može i ranije da nasluti na osnovu nekih drugih pokazatelja i sopstvenog iskustva.
Mudri su često i pametni pa i oni "povuku pravi potez" kada za to dođe prilika. :)
 
Član
Učlanjen(a)
29.07.2011
Poruka
5
Pametan covek je potencijal, Mudar ostvarenje...Pametan si kad imash znanja,a Mudar kad mozesh neshto kvalitetno izvesti...

Mudro je dubije od Pametnog.Mudrost se stice duze od pametnog-znanja.Mudar takodjer ukljucuje i odredjenu moralu pozitivnost(mudar je ceshce sariji i dobar lik).
Mudraci su vodje,Pametnjakovici vise sebicnjaci...
 
Član
Učlanjen(a)
10.08.2011
Poruka
11
PO meni se ne moze praviti razlika,jer ko je pametan taj je i mudar.Bolje bi bilo pitanje ralika izmedju pametnog i inteligentnog?
 
TMF
Član
Učlanjen(a)
09.07.2011
Poruka
1.433
Pametan je neko ko ima mnogo znanja, ma kako do njega došao. Može samo čitati di besvesti i tako se napajati znanjem. Mudrost se ne može steći pukim biflanjem...
 
Član
Učlanjen(a)
17.04.2010
Poruka
44
Nema razlike. I pametan i mudar se furaju na to što jesu, zastupaju svoje stavove tojes.
 
Član
Učlanjen(a)
29.06.2010
Poruka
2.014
Pametan se pravi važan, a mudri ga trpi. U mojoj životnoj priči, ja sam ovaj prvi, a moj muž ovaj drugi.:)
 
Natrag
Top