Razlika između pametnog i mudrog?

Član
Učlanjen(a)
17.04.2009
Poruka
4.299
Razlika između pametnog i mudrog?

Vrlo jednostavno pitanje. Koja je razlika između pametnog i mudrog čoveka
 
Učlanjen(a)
19.09.2009
Poruka
27.640
"Juče sam bio pametan. Zato sam želeo menjati svet. Danas sam mudar. Zato menjam sebe."
(Sri Chinmoy)

Vidiš li razliku
:)
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Teško je napraviti razliku između mudrosti i pameti. Prije bih rekao da razlika i ne postoji. Mudrost je posledica saznanja i iskustva, a saznanje je opet rezultat pameti.
Ako bih baš morao da tražim tu razliku, našao bih je u karakteru, odnosno temperamentu svake osobe. Staložen i miran karakter, uvijek će mudrije rezonovati od plahog i nestrpljivijeg, naravno, pod pretpostavkom da oba imaju isti nivo znanja.
 
Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
5.533
Ja ne znam koja je razlika između pametnog i mudrog, ali znam razliku između pametnog i inteligentnog :blum3:
 
Član
Učlanjen(a)
17.11.2009
Poruka
164
pametan ostaje pametan,mudar prestaje biti mudar i počinje biti pametan.
 
Član
Učlanjen(a)
19.01.2010
Poruka
684
ovo pitanje mi je više stvar lingvistike i bogatstva jezika, nego filozofije,psihologije i obrazovanja.....
u našem jeziku pametan ima nešto manji rejting od mudrog...
Ima onih priča tipa: i onda je jedan ispao pametan i poprskao nas sve vodom a mi smo mudro oćutali te nismo reagovali..
zato ću ja mudro da postupim i pametno se udaljim iz ove teme...
 
Član
Učlanjen(a)
11.01.2010
Poruka
603
Razlika između pametnog i mudrog?

Vrlo jednostavno pitanje. Koja je razlika između pametnog i mudrog čoveka

Pamet bi se mogla izjednaciti sa inteligencijom.Mudrost je siri pojam, ona podrazumeva inteligenciju ali i iskustvo, sposobnost procenjivanja i predvidjanja dogadjaja na osnovu poznavanja njihove sustine.
 
Natrag
Top