Razlika izmedju Boga i Bogova-psalam 82

Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
I vi ste izbacili subotu, izbacili ste krst, izbacili ste milenijum, izbacili ste grad novi Jerusalim, izbacili ste verne sa neba, izbacili ste pricest ili veceru Gospodnju, itd..itd..

Sve ono sto je potrebno za spasenje.

A mi nismo nista, i svesni smo svega, ali gledamo sustinu a ne formu.
Eh,nije nego.
Sta pise za spasenje do kojeg ti je tako mnogo stalo?
Ko ce se spasiti???Sta je bitno za spasenje???
Sta pise u Rimljanima 10;13?
Spasice se samo onaj koji slavi subote,ili koji slavi krst ili koji se moli Jehovi?
Sto se tice tvog "pricesta"?nigde se ta rec ne pominje vec "SPOMEN" koju ste vi izbacili.
E ove godine JS ce obelezavati Spomen na Isusa 14 nisana ove godine,odnosno prema nasem kalendaru u subotu 27.marta posle 19 sati. To je dan kada je Isus slavio Pashu sa svojim apostolima jeo pashalno jagnje,ali je posle toga uveo "NOVINE" koje su neprepoznate kod ogromnog broja ljudi.
A ovo za Novi ili Gornji Jerusalim jeste Duhovni Jerusalim koji se mnogo razlikuje od oskvrnavljenog materijalnog Jerusalima. itd itd..,samo pricas nebuloze...
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
"OVDE JE TRPLJENJE SVETIH KOJI DRZE ZAPOVESTI BOZJE I VERU ISUSOVU"

To je uslov spasenja.

Zajednica sa Hristom iz koje proistice poslusnost zapovestima zajedno sa cetvrtom o suboti.

Vi ne uzimate veceru Gospodnju, vec samo dodajete od ruke do ruke.

Zato nemate Hrista, jer kroz uzimane ovih simbola Hristovog tela i krvi - vernik prima zivot od Hrista.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
"OVDE JE TRPLJENJE SVETIH KOJI DRZE ZAPOVESTI BOZJE I VERU ISUSOVU"

To je uslov spasenja.

Zajednica sa Hristom iz koje proistice poslusnost zapovestima zajedno sa cetvrtom o suboti.

Vi ne uzimate veceru Gospodnju, vec samo dodajete od ruke do ruke.

Zato nemate Hrista, jer kroz uzimane ovih simbola Hristovog tela i krvi - vernik prima zivot od Hrista.
Ama covece opet brkas babe sa zabama.
Ti mesas reci trpljenje sa spasenjem,to su dva razlicita pojma
Skroz si pobrkao sve,pre svega temu,a potom i sve ostalo.
Drzanje subote uopste nije zapoved za spasenje.
I ne radi se o "Veceri" Gospodnjoj vec Pashalnoj koja se uvek odigravala 14 nisana gde se jelo pashalno jagnje.Ili sta mislis jesu li jeli pashalno jagnje za vreme Pashe 14.nisana? Poenta je sto nakon toga Isus Hrist uvodi Novine koje treba raditi njemu za SPOMEN,tek tada deli beskvasni hleb i casu crvenog vina. najkrace receno,da ne spamujemo temu.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Tako je, pashalna vecera, ali je Hrist preinacio u slavljenje njegove smrti, jer je pashalno jagnje bilo simbol njegovog tela.

I vi ne uzimate veceru po Hristovoj zapovesti i apostola Pavla.

Sto se tice drugog ja prilozih odgovor:

"OVDE JE TRPLJENJE SVETIH KOJI DRZE ZAPOVESTI BOZJE I VERU ISUSOVU"

Znaci "DRZE ZAPOVESTI BOZJE, I VERU ISUSOVU"

Vi kazete da ne treba drzati zapovesti.

To znaci da ne treba drzati ni veru Isusovu.

Vidis u kakvo trnje upadas.

Batali tu nauku, i moli se Bogu da ti otvori oci.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Tako je, pashalna vecera, ali je Hrist preinacio u slavljenje njegove smrti, jer je pashalno jagnje bilo simbol njegovog tela.

I vi ne uzimate veceru po Hristovoj zapovesti i apostola Pavla.

Sto se tice drugog ja prilozih odgovor:

"OVDE JE TRPLJENJE SVETIH KOJI DRZE ZAPOVESTI BOZJE I VERU ISUSOVU"

Znaci "DRZE ZAPOVESTI BOZJE, I VERU ISUSOVU"

Vi kazete da ne treba drzati zapovesti.

To znaci da ne treba drzati ni veru Isusovu.

Vidis u kakvo trnje upadas.

Batali tu nauku, i moli se Bogu da ti otvori oci.
Zar ne procita da je glavno na jelovniku uvek bilo jagnje?
A koje je to jelo bilo u koje su umakali hleb?
U svakom slucaju na kraju vecere,nakon izlaska Jude iskariotskog ,Isus uvodi novine.
Zato i ap.Pavle kasnije pise o toj razlici.
Ko je gladan,neka jede kod kuce,
i da se isputuje onaj ko uzima simbole,
i naravno to se radilo jedanput godisnje

1.Korincanima 11

19 Jer treba i jeresi da budu među vama, da se pokažu pošteni koji su među vama.
20 A kad se skupite na jedno mesto, ne jede se večera Gospodnja.
21 Jer svaki svoju večeru uzme najpre i jede, i tako jedan gladuje a drugi se opija.
22 Eda li dakle nemate kuća da jedete i pijete? Ili ne marite za crkvu Božiju, i sramotite one koji nemaju? Šta ću vam reći? Hoću li vas pohvaliti za to? Neću.
23 Jer ja primih od Gospoda šta vam i predadoh, da Gospod Isus onu noć u koju bivaše predan uze hleb.
24 I zahvalivši prelomi i reče: Uzmite, jedite, ovo je telo moje koje se za vas lomi; ovo činite meni za spomen.
25 Tako i čašu, po večeri, govoreći: Ova je čaša novi zavet u mojoj krvi; ovo činite, kad god pijete, meni za spomen.
26 Jer kad god jedete ovaj hleb i čašu ovu pijete, smrt Gospodnju obznanjujete, dokle ne dođe.
27 Tako koji nedostojno jede ovaj hleb ili pije čašu Gospodnju, kriv je telu i krvi Gospodnjoj.
28 Ali čovek da ispituje sebe, pa onda od hleba da jede i od čaše da pije;
29 Jer koji nedostojno jede i pije, sud sebi jede i pije, ne razlikujući tela Gospodnjeg.
30 Zato su među vama mnogi slabi i bolesni, i dovoljno ih spavaju.
31 Jer kad bismo sebe rasuđivali, ne bismo osuđeni bili.
32 Ali kad smo suđeni, nakazuje nas Gospod, da se ne osudimo sa svetom.
33 Zato, braćo moja, kad se sastajete da jedete, iščekujte jedan drugog.
34 Ako li je ko gladan, neka jede kod kuće, da se na greh ne sastajete. A za ostalo urediću kad dođem.

Ali ste vi to ucestili ,jos da se popije pa napije.
A od licnog preispitivanja i da ne govorimo????
Novi savez je Isus sklopio sa 144000 otkupljenih sa Zemlje.To je Savez za kraljevstvo za sukraljeve i susvestenike.
 
Natrag
Top