Razlika izmedju Boga i Bogova-psalam 82

Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Obraca se Bog Otac Gospodu Isusu.
Ovde se radi o slici Isusa u predestinaciji njegove sluzbe kao spasitelja.
A cudi me da kad si vec izbacio ime Boga Oca,Jehova,kako to da nisi izbacio i ime Gospoda Isusa,pogotovo sto se ime Isus tu i ne spominje,ali se spominje ime Jehova.
CRO Psalm 110:1 Psalam. Davidov. Riječ Jahvina Gospodinu mojemu: »Sjedi mi zdesna dok ne položim dušmane za podnožje tvojim nogama! (Ps. 110:1 CRO)
Izbacio si ime Jehova,a znas da je drugi Gospod isus???
A mozda mu ne treba ime,vec tvoj SHEM,karakter???
Jel se to pripremate da izbacite i ime Isus iz Biblije jer je po tebi bitniji SHEM,karakter???
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Nece te ime Bozje spasti, ili njegovo izgovaranje,nego novorodjenje Svetim Duhom, i izgradnja karaktera u visinu mere rasta Hristova.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Rimljanima 10:
13 Jer koji god prizove ime Gospodnje spašće se.

32 И свако ко призове Јеховино име биће спасен,+јер ће на гори Сион и у Јерусалиму бити они који буду избављени,+ као што је Јехова рекао,преживели, које Јехова позива.
Dakle ti ne verujes u ove Biblijske izjave??? Ti porices istinitost Biblijskih stihova???
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
A Isus kaze "OVAKO MOLITE SE VI, OCE NAS KOJI SI NA NEBESIMA"
Tako kako ti pises,samo sakatis Bozju rec,i pises poluistine.
Puna istina je ova
Matej 6:9
9 Ovako dakle molite se vi: Oče naš koji si na nebesima, da se sveti ime Tvoje;
Da li mislis da se Isus kao Jevrejin nije molio Jevrejskom Bogu?,da nije svetio Bozje ime?
A sta mislis zasto je bas slavljenje Bozjeg imena stavio na PRVO mesto u molitvi,a tek posle "da dodje carstvo tvoje itd"???
Da li neko od Hriscana danas slavi Bozje ime?,jel znas ko to cini???

 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Sam si ovde kontradiktoran, a sa druge strane potvrdjujes moju tvrdnju.

Jer ja kazem "da Isus kaze da prilikom molitve treba izgovarati OCE NAS KOJI SI JA NEBESIMA" i nikakvo ime.

A ti onda sa tvrdnjom da treba izgovarati ime kazes "da Isus to potvrdjuje tako sto u toj molitvi u kojoj on sam ne izgovara nikakvo ime kaze DA SE SVETI IME TVOJE"

Vidis kakvu kontadiktornu konfuziju pravis.

Ja sam vec objasnio da ovde u Isusovim recima "DA SE SVETI IME TVOJE" on misli na karakter, jer SHEM - ime oznacava karakter, i Isus time kaze "DA SE SVETI ILI PROSLAVLJA TVOJA LJUBAV, MILOST, PRAVDA, PLAN SPENJA...itd..
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Sam si ovde kontradiktoran, a sa druge strane potvrdjujes moju tvrdnju.

Jer ja kazem "da Isus kaze da prilikom molitve treba izgovarati OCE NAS KOJI SI JA NEBESIMA" i nikakvo ime.

A ti onda sa tvrdnjom da treba izgovarati ime kazes "da Isus to potvrdjuje tako sto u toj molitvi u kojoj on sam ne izgovara nikakvo ime kaze DA SE SVETI IME TVOJE"

Vidis kakvu kontadiktornu konfuziju pravis.

Ja sam vec objasnio da ovde u Isusovim recima "DA SE SVETI IME TVOJE" on misli na karakter, jer SHEM - ime oznacava karakter, i Isus time kaze "DA SE SVETI ILI PROSLAVLJA TVOJA LJUBAV, MILOST, PRAVDA, PLAN SPENJA...itd..
Opet gresis.
Kao prvo citirao si samo pola stiha iz Mateja 6:9
Kao drugo Isus se kao i svi ostali Jevreji molio svome Bogu i Ocu,prema 5.Moj 32:6 Зар тако узвраћате Јехови,безумни и неразумни народе?Зар он није ваш Отац због ког постојите,зар вас није он створио и утврдио?
I opet moram da ti napomenem da je grcka rec za ime ὄνομά jednaka jevrejskoj שֵׁ֥ם
BGT Matthew 6:9 Οὕτως οὖν προσεύχεσθε ὑμεῖς· Πάτερ ἡμῶν ὁ ἐν τοῖς οὐρανοῖς· ἁγιασθήτω τὸ ὄνομά σου· (Matt. 6:9 BGT)
I da je ta grcka rec jednaka jevrejskoj reci
BGT Genesis 2:11 ὄνομα τῷ ἑνὶ Φισων οὗτος ὁ κυκλῶν πᾶσαν τὴν γῆν Ευιλατ ἐκεῖ οὗ ἐστιν τὸ χρυσίον
WTT Genesis 2:11 שֵׁ֥ם הָֽאֶחָ֖ד פִּישׁ֑וֹן ה֣וּא הַסֹּבֵ֗ב אֵ֚ת כָּל־אֶ֣רֶץ הַֽחֲוִילָ֔ה אֲשֶׁר־שָׁ֖ם הַזָּהָֽב׃
Sta ta rec znaci,sve ti lepo pise na slici,ali nikako ti tvoji pridevi...kojima zelis da omalovazis Bozje ime.
Zar nisu i drugi Bogovi nazivani Velikim,Milostivim,svemocnim itd???
 

Prilozi

  • shem23.jpg
    shem23.jpg
    200,1 KB · Pregleda: 1
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ja ne omalovazavam ni jedno Bozje ime, vec to cinis ti, jer ga svodis na formu.

Sustona je bitna, a to je sta to ime i sva druga predstavljaju, a to je Bozji karakter.

SHEM jeste ime, i HASEM jedno od Bozjih imena znaci IME NJEGOVO.

Gori ste od formalista i okultista, jer smatrate to jedno ime Mantrom ili magicnim cinom kojim ce te zaraditi spasenje.
A ne razumete da je spoznaja Boga i njegovog karaktera ono sto je bitno.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Ja ne omalovazavam ni jedno Bozje ime, vec to cinis ti, jer ga svodis na formu.

Sustona je bitna, a to je sta to ime i sva druga predstavljaju, a to je Bozji karakter.

SHEM jeste ime, i HASEM jedno od Bozjih imena znaci IME NJEGOVO.

Gori ste od formalista i okultista, jer smatrate to jedno ime Mantrom ili magicnim cinom kojim ce te zaraditi spasenje.
A ne razumete da je spoznaja Boga i njegovog karaktera ono sto je bitno.
Al zato ste se vi svojski potrudili da izbacite ime Jehova ,ne samo iz Novog Saveza vec i iz Starog Saveza .
Pitanje je samo kolko ce trebati vremena da izbacite i ime Isus Hrist iz Novog zaveta sa vasim krokodilskim suzama i farisejskim tuzbama.
E to je vasa MANTRA,da izbacite ime Jehova sa 7237 mesta iz Biiblije i da stavljate prideve . I ne priznade kako su i svi drugi Bogovi imali iste prideve (tvoje shemove ,karaktere),bas kao i Jehova Bog.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
I vi ste izbacili subotu, izbacili ste krst, izbacili ste milenijum, izbacili ste grad novi Jerusalim, izbacili ste verne sa neba, izbacili ste pricest ili veceru Gospodnju, itd..itd..

Sve ono sto je potrebno za spasenje.

A mi nismo nista, i svesni smo svega, ali gledamo sustinu a ne formu.
 
Natrag
Top