Rapidshare bez cekanja

ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
Za one koji imaju

Huawei HG510





Za paswordom admin i userom admin.......(sto je malo redje) ipchanger fail....

postavljen je u predhodnom postu......

Dovoljno je samo napraviti precicu u bilo kom od ova tri programa (gore opisano kako).....ka ovom ipchangeru.....
 
Član
Učlanjen(a)
21.11.2009
Poruka
2
re

Kompletan tutorijal vazi samo za one sa dinamickon(promenjivom )IP adresom...

boki 71 zanima me samo dali može nešto naškoditi često menjanje IP-a na ovim ruterima telekomovim,posao odradio po tvom tutorijalu i dela ko lud,šljaka 200/h,samo me to zanima dali moze da nešto naškodi ruteru .Hvalayes3yes3yes3
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
boki 71 zanima me samo dali može nešto naškoditi često menjanje IP-a na ovim ruterima telekomovim,posao odradio po tvom tutorijalu i dela ko lud,šljaka 200/h,samo me to zanima dali moze da nešto naškodi ruteru .Hvalayes3yes3yes3


Ma nemoze nista..on se samo resetuje ,evo moj pune dve-tri godine resetovan milion puta i nista mu ne fali.......radi bez greske...
 
Član
Učlanjen(a)
02.09.2009
Poruka
3
Hvala tebi. Sad je sve na nama, ko voli nek izvoli ko nece nek se ne namece :))
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
Kako da znam kakva je kod mene dinamicka ili staticka IP adresa

Hvala


Najprostijim recnikom staticka adresa se malo skuplje placa i uglavnom se dodeljuje firmama mada moze i privatnim licima........

Odi na.......

Kod:
http://www.ip-adress.com/

i vidi koja ti je IP adresa........Zatim resetuj ruter i odi na istu adresu i vidi dali se IP promenio.........

Ili......
Odi na gornju adresu i vidi svoj IP
Otvori command prompt (start/accesories/ command prompt)
Ukucaj komandu ipconfig /release i lupi enter
Zatim komandu ipconfig /renew i lupi enter
Ponovo se konektuj i proveri svoj IP

Ako je ostao isti......staticka.......
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
Neznam na kom principu fonkcionise taj SBB ali kolega Alvaro je to lepo razjasnio........

IP adresa, pre svega, moze biti dinamicka i staticka. E sad, dalje ta adresa moze biti javna i lokalna. Dinamicka IP adresa se dobija prilikom konektovanja na mrezu pri cemu DHCP server dodeljuje prikljucenom kompjuteru prvu slobodnu adresu iz opsega slobodnih adresa. Staticku adresu korisnik sam upisuje u TCP/IP podesavanjima i tu adresu je njemu rezervisana bez obzira kada se isti konektovao na mrezu.

Ako je ta adresa koju racunar poseduje (bilo dinamicka ili staticka) `vidljiva` sa neta, onda je to javna IP adresa. Ako je to adresa samo vidljiva u lokalnoj mrezi, a na netu je drugacija adresa, onda je to lokalna adresa. Najlakse cete proveriti da li imate javnu ili lokalnu adresu ako odete na sajt

Kod:
http://whatsmyip.org/
i tamo proverite adresu koju net `vidi` na vasem kompu. Ako je adresa na gorepomenutom sajtu identicna IP adresi (u TCP/IP parametrima) onda je to javna adresa. Ako se razlikuje, najverovanije ste NATovani od strane provajdera i imate lokalnu adresu. Ovo sve vazi ako racunar direktno izlazi na net (ako ne ide preko routera). Ako ide preko routera, moze se desiti da imate javnu IP adresu bez obzira sto se ne poklapa sa onom u TCP/IP parametrima.
 
Natrag
Top