Rambo Petković u Kući slavnih

Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
Fudbaler "Flamenga" i srpski internacionalac Dejan Petković Rambo izabran je u "Kuću slavnih" na čuvenom brazilskom stadionu "Marakana". "Veći deo moje karijere proveo sam u Brazilu, uglavnom na 'Marakani'. Želim da se zahvalim navijačima, koji su tokom tog perioda skandirali moje ime za vreme utakmica i pomogli mi da odigram na visokom nivou i postignem vrlo važne golove. Ulazak u "Kuću slavnih" je gol moje karijere i veoma sam počastvovan", rekao je Petković i dodao: "Neću plakati jer pripadam drugačijoj kulturi i svoje emocije izražavam kroz devedeset minuta na terenu. Imao sam mnoge snove. Ispunio sam 90 odsto svojih ciljeva. Ovo je kao da sam osvojio loto, a nikada se nisam kladio. 'Marakana' je moj dom, to kažem sa ponosom. Ovde su žive emocije, vibracije. Zahvaljujem se navijačima Flamenga i klubu koji mi je produžio karijeru. Zahvaljujem se i pristalicama Vaska i Fluminensea, a žao mi je što nisam nosio i dres četvrtog kluba iz Rija, Botafoga. Hvala i Ziku koji je govorio da sam zaslužio ovo". Dejan Petković (37) je pre Flamenga u Brazilu igrao za "Vasko da Gamu", "Santos", "Fluminenze", "Atletiko Mineiro", "Gojas", "Vitoriju".


Izvor: "Sportservis"

Još neko ko je priznat u inostranstvu ali ne i u rođenoj zemlji :???:
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
Ne računajući početak ove i prošlu sezonu on godinama igra na vrhunskom nivou. Ako nekoga proglase najboljim veznim igračem brazilske lige, lige gde je tehnika u prvom planu, onda to znači da on stvarno vredi. Iako sad godine mogu da budu najprihvatljivije opravdanje, ranije to nije bio slučaj :sad::-|
 
Natrag
Top