Raj na zemlji - da li je moguc?

Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
To nigde ne stoji u pismu.
To je učenje JS principom logike koja nema temelja u pismu.

Pismo govori o SVIM vernim ljudima, i mrtvim i živim.

Jel ti to mislis da je Bog nesposoban da spasi svoj narod???
dal je i za vreme potopa bilo potrebno da ih nosi na nebo???
Da nas sigurno nece nositi na nebo ima vise stihova ,a jedan od njih je i ovaj
Matej 24
Јер као што је било у Нојевим данима, таква ће бити присутност Сина човечјег.38 Јер као што су у тим данима пре потопа јели и пили, женили се и удавали, све до дана кад је Ноје ушао у арку,39 и нису обраћали пажњу док није дошао потоп и све их однео, таква ће бити присутност Сина човечјег.
Naravno ne nebo idu samo oni koje je Bog otkupio sa zemlje,samo 144.000
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Svi Zaokret, zemlja će pretrpeti izlivanje sudova, ali ovoga puta ne vodom, već vatrom, a verni će biti na nebu sa Hristom za 1000 godina, gde će se održavati istražni sud nad mrtvim grešnicima.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Svi Zaokret, zemlja će pretrpeti izlivanje sudova, ali ovoga puta ne vodom, već vatrom, a verni će biti na nebu sa Hristom za 1000 godina, gde će se održavati istražni sud nad mrtvim grešnicima.

Zakljucak ti je pogresan iz vise razloga.
1.Samo je 144.000 otkupljeno sa zemlje na nebo i to prema Bibliji.
2.Ljudi iz velikog mnostva ce tokom 1000 godina pretvarati zemlju u raj .
Ako mislis da nije tako,da nece biti ljudi na zemlji cak 1000 godina ,sta ce se sa njome desavati tih 1000 godina???
I ko su ljudi iz otkrivenja 20 glave koje ce sotona zavesti
9 I iziđoše na širinu zemlje, i opkoliše logor svetih, i grad ljubazni; i siđe oganj od Boga s neba, i pojede ih.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Nigde ne postoji u bibliji da SAMO 144 000 idu na nebo, već upravo suprotno - SVI verni.

Za vreme od 1000 godina zemlja će biti nenastanjena.

Opkoljenje oko svetih od strane sotone i grešnika - desiće se tek posle tih 1000 godina, kada Hristos sa spasenima bude sišao sa neba u nebeskom Jerusalimu, i u tom trenutku vaskrsnuti grešnici, a sotona će se pustiti iz tamnice.

Nakon toga BOG će stvoriti novo nebo i zemlju, a neće ljudi stvarati zemlju.

Vaš koncept je potpuno nebiblijski, izmišljen od čoveka, i ne postoji u bibliji.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Nigde ne postoji u bibliji da SAMO 144 000 idu na nebo, već upravo suprotno - SVI verni.

Za vreme od 1000 godina zemlja će biti nenastanjena.

Opkoljenje oko svetih od strane sotone i grešnika - desiće se tek posle tih 1000 godina, kada Hristos sa spasenima bude sišao sa neba u nebeskom Jerusalimu, i u tom trenutku vaskrsnuti grešnici, a sotona će se pustiti iz tamnice.

Nakon toga BOG će stvoriti novo nebo i zemlju, a neće ljudi stvarati zemlju.

Vaš koncept je potpuno nebiblijski, izmišljen od čoveka, i ne postoji u bibliji.

Pogledaj Otkrivenje 14:3
3 I pevahu kao novu pesmu pred prestolom i pred četiri životinje i pred starešinama: i niko ne mogaše naučiti pesme, osim onih sto i četrdeset i četiri hiljade koji su otkupljeni sa zemlje.
Dakle samo je 144.000 otkupljeno sa zemlje.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Otkupljeni sa zemlje između živih znači - da će oni u vreme pred Hristov drugi dolazak biti jedina grupa vernih ljudi i žena koji će živi dočekati Hrista.

Dakle, postojaće 2 grupe:

1. 144 000 KOJI ŽIVI DOČEKAJU HRISTA.

2. VELIKO MNOŠTVO SPASENIH KOJI SU U GROBOVIMA.


Svi oni zajedno će prilikom Hristovog drugog dolaska biti uzeti na nebo.

"Jer vam ovo kazujemo riječju Gospodnjom da mi koji živimo i ostanemo za dolazak Gospodnji, nećemo preteći onijeh koji su pomrli.
Jer će sam Gospod sa zapoviješću, s glasom aranđelovijem, i s trubom Božijom sići s neba; i mrtvi u Hristu vaskrsnuće najprije; ( VELIKO MNOŠTVO )

A potom mi živi koji smo ostali, ( 144 000 ) zajedno s njima ( SA VELIKIM MNOŠTVOM ) bićemo uzeti u oblake na susret Gospodu na nebo, i tako ćemo svagda s Gospodom biti" ( 1 Solunjanima 4. 15 - 17 )
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Otkupljeni sa zemlje između živih znači - da će oni u vreme pred Hristov drugi dolazak biti jedina grupa vernih ljudi i žena koji će živi dočekati Hrista.

Dakle, postojaće 2 grupe:

1. 144 000 KOJI ŽIVI DOČEKAJU HRISTA.

2. VELIKO MNOŠTVO SPASENIH KOJI SU U GROBOVIMA.


Svi oni zajedno će prilikom Hristovog drugog dolaska biti uzeti na nebo.

"Jer vam ovo kazujemo riječju Gospodnjom da mi koji živimo i ostanemo za dolazak Gospodnji, nećemo preteći onijeh koji su pomrli.
Jer će sam Gospod sa zapoviješću, s glasom aranđelovijem, i s trubom Božijom sići s neba; i mrtvi u Hristu vaskrsnuće najprije; ( VELIKO MNOŠTVO )

A potom mi živi koji smo ostali, ( 144 000 ) zajedno s njima ( SA VELIKIM MNOŠTVOM ) bićemo uzeti u oblake na susret Gospodu na nebo, i tako ćemo svagda s Gospodom biti" ( 1 Solunjanima 4. 15 - 17 )

Totalno tvoje Bibljsko neznanje

Veliko mnostvo ljudi ce se spasiti iz velike nevolje ne tako sto ce ih neprijatelji Jehove Boga pobiti vec ce ih Jehova Bog izbaviti,kao sto je i uvek izbavljao svoj narod.
144.000 otkupljenih sa zemlje od uskrsenja isusa Hrista pa do izvrsenje kazne Isusa Hrista nad protivnicima Jehove Boga.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Zaokret, batali tu ljudsku nauku, i počni sa biblijom, jer to je jedini put spasenja.

Pozdrav.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Zaokret, batali tu ljudsku nauku, i počni sa biblijom, jer to je jedini put spasenja.

Pozdrav.

Dragi moj laodikejac,
evo ti za pocetak Otkrivenje 14:1
1 I videh, i gle, Jagnje stajaše na gori sionskoj, i s Njim sto i četrdeset i četiri hiljade, koji imahu ime Oca Njegovog napisano na čelima svojim.
Ko je jagnje,kako se zove i koje to ime imaju 144.000 zapisano na celima svojim???
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ja diskutujem na osnovu biblije, drugo me ništa ne zanima.

Čelo predstavlja um, i to znači - da su oni postigli karakterno savršenstvo po uzoru na Boga, a nemaju istetovirano ili ugravirano ime na svojim čelima, jer biblija kaže "NE UDARAJTE NA SEBI NIKAKVIJEH BILJEGA"
 
Natrag
Top