Raj na zemlji - da li je moguc?

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
E pa vidiš ja idem u advent. crkvu zadnjih 3 godine i fino smo učili u jednoj od pouka da je bilo još jedno vaskrsenje pravednih kada je Isus ustao i da su se pokazali u Jerusalimu ljudi vaskrsli i da ih je Isus odveo na Nebo a to je 1. snop.

Slazem se.

Ja sam mislio u poslednje vreme.

Isus ce svakako posredovati za svakog od tih koji se obrate u drugoj prilici, jer njegova zrtva je dovoljna da zadovolji pravedne zahteve zakona prema gresniku koji ga krsi.

Da li ce to uciniti u Svetinji, ili samim priznanjem Oca da je gresnik primljen Hristovim zaslugama, i ako se on ne nalazi direktno u Svetinji - to nije ni bitno, jer Svetinja i zakon ostaju na nebu, kao vecno merilo pravde za sva bica u Svemiru.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Ne govorim iz ponosa.
Vec iz duboke poniznosti prema Bogu.
Mene bi i srce zabolelo da kazem rec protiv njega, a kamoli da ustanem protiv njega...



Licno ne verujem u ovu pricu, jel to ne pise tako, vec proizlazi iz tvog shvatanja, i to je ono sto moze biti i ne mora.

Ne suprotstavljam ti se, nego mi je zelja saznati sta verujes..

Lepo je to sto si ti ponizan.
Pitanje je samo jednostavno.
Kakva je bila Bozja zelja sa zemljom i dal ce se to na kraju i ostvariti???
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
Svi mi znamo da se molimo
Da dodje carstvo tvoje i da bude volja tvoja i na zemlji,kao sto je na nebu(Matej 6:10)
Da bi bila Bozja volja prvo ce se iskoreniti zlikovci.Tek nakon toga usledece blagoslovi i pretvaranje zemlje u raj.
Psalam 37:9
9 Jer će se istrebiti koji čine zlo, a koji čekaju Gospoda naslediće zemlju
Psalam 46:8,9
8 Hodite i vidite dela Gospoda, koji učini čudesa na zemlji,
9 Prekide ratove do kraja zemlje, luk prebi, koplje slomi, i kola sažeže ognjem.
Price Solomonove 2;22
22 A bezbožni će se istrebiti sa zemlje, i bezakonici će se iščupati iz nje

Dobri uslovi za sve bogobojazne ljude
Isaija 65:21-23,25
21 I oni će graditi kuće i sedeće u njima; i sadiće vinograde i ješće rod njihov.
22 Neće oni graditi a drugi se naseliti, neće saditi a drugi jesti, jer će dani narodu mom biti kao dani drvetu, i izabranicima će mojim ovetšati dela ruku njihovih.
23 Neće raditi uzalud, niti će rađati za strah, jer će biti seme blagoslovenih od Gospoda, i natražje će njihovo biti s njima.
25 Vuk i jagnje zajedno će pasti, i lav će jesti slamu kao vo; a zmiji će biti hrana prah; neće uditi ni potirati na svoj svetoj gori mojoj, veli Gospod.
Isaija 11;6-8
6 I vuk će boraviti s jagnjetom, i ris će ležati s jaretom, tele i lavić i ugojeno živinče biće zajedno, i malo dete vodiće ih.
7 I krava i medvedica zajedno će pasti, mlad njihova ležaće zajedno, i lav će jesti slamu kao vo.
8 I dete koje sisa igraće se nad rupom aspidinom, i dete odbijeno od sise zavlačiće ruku svoju u rupu zmije vasilinske.
Isaija 35:5-7
5 Tada će se otvoriti oči slepima, i uši gluvima otvoriće se.
6 Tada će hromi skakati kao jelen, i jezik nemog pevaće, jer će u pustinji provreti vode i potoci u zemlji sasušenoj.
7 I suvo će mesto postati jezero, i zemlja sasušena izvori vodeni, u stanu zmajevskom, po ložama njihovim, biće trava, trska i sita.
Otkrivenje 21:4
4 I Bog će otrti svaku suzu od očiju njihovih, i smrti neće biti više, ni plača, ni vike, ni bolesti neće biti više; jer prvo prođe.
Naravno tu je i uskrsavanje mrtvih ,to je ono glavno,jer Bog nece zaboraviti ni jednog svoga slugu koji je umro ili nastradao.
Jovan 5:28,29
28. Ne divite se ovome, jer ide čas u koji će svi koji su u grobovima čuti glas Sina Božijeg,
29 I izići će koji su činili dobro u vaskrsenje života, a koji su činili zlo u vaskrsenje suda.
NEKA DODJE CARSTVO BOZJE I NEKA BUDE VOLJA NJEGOVA I NA ZEMLJU KAO STO JE VEC NA NEBU!!!
:)
TI gore stihovi se NE odnose na NOVI RAJ na NOVOJ ZEMLJI
nego su za tadašnje ljude - AKO - budu pokorni
Bogu Jedinome Ocu JHVH
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
TI gore stihovi se NE odnose na NOVI RAJ na NOVOJ ZEMLJI
nego su za tadašnje ljude - AKO - budu pokorni
Bogu Jedinome Ocu JHVH
Dakle
Psalam 37:9
WTT Psalm 37:9 כִּֽי־מְ֭רֵעִים יִכָּרֵת֑וּן וְקֹוֵ֥י יְ֜הוָ֗ה הֵ֣מָּה יִֽירְשׁוּ־אָֽרֶץ׃
(Ps. 37:9 WTT)
CRO Psalm 37:9 Jer će biti satrti zlikovci, a koji se u Jahvu uzdaju, baštinit će zemlju.VAU (Ps. 37:9 CRO)
9 Jer će se istrebiti koji čine zlo, a koji čekaju Gospoda naslediće zemlju.
Dakle kao u vreme potopa,tako i u velikoj nevolji koja dolazi na svu zemlju bice istrebljeni zli,a koje Bog Licno unisti ,nemaju nadu u vaskrsnuce.Preziveli ce naslediti zemlju i pretvoriti je u Edenski vrt u velikom tj nesto najlepse sto obicno zovemo raj .
 
Učlanjen(a)
02.05.2014
Poruka
3
Sve je tu, ovo je Božiji vrt. Boga kao kreatora svega, nimalo slican ljudskoj pojava ali se u njoj sadrzi isto koliko i sama ljudska kreacija u njemu sa svim ostalim tvorevinama.

Sent from my TA-1032 using Tapatalk
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
"I BIĆEMO UZETI U OBLAKE, NA SUSRET GOSPODU NA NEBO, I TAKO ĆE MO SVAGDA S GOSPODOM BITI"
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
To nigde ne stoji u pismu.
To je učenje JS principom logike koja nema temelja u pismu.

Pismo govori o SVIM vernim ljudima, i mrtvim i živim.
 
Natrag
Top