Raj na zemlji - da li je moguc?

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ja sve tumacim kroz bibliju, ali i kroz delo na koje sam pozvan, jer Bog danas daje i druge svetlosti kroz ovo delo.
Bog je dao odredjeni period vremena za probudjenje i reformu crkve, crkva je odbacila vest na probudjenje, i Bog je dao neka otkrivenja i svetlosti o buducim dogadjajima, i nacine na koje ce objaviti istinu ovom svetu.
U to spada i njegovo pravo - da u ovom periodu donosi odluke kako ce buduce delovati, i sta ce ciniti.
U to spada i istina o drugoj prilici.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Šta ti misliš o Laodikejinom stavu o drugoj šansi? Jel se slažeš sa tim stavom?

Pozdrav.

Laodikeja ima nekada čudnu teologiju, kao o jednom vaskrsenju pravednih, iako imamo 2 vaskrs. jedan sa Isusom odveden na nebo 1. snop. Priča o Lazaru i bogatašu dokazuje da nema 2. šanse.

Ne znam da li je to Laodikeja rekao nisam čitao detaljno, a nešto i nemam vremena puno. I nisam bio na ovoj temi.
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Laodikeja ima nekada čudnu teologiju, kao o jednom vaskrsenju pravednih, iako imamo 2 vaskrs..

Ja nikada to nisam tvrdio, vec upravo suprotno, onako kako tvrdi biblija i Adventisti, da postoje dva vaskrsenja, prvo pravednih prilikom Hristovog drugog dolaska, i gresnih nakon 1000 godina.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Ja nikada to nisam tvrdio, vec upravo suprotno, onako kako tvrdi biblija i Adventisti, da postoje dva vaskrsenja, prvo pravednih prilikom Hristovog drugog dolaska, i gresnih nakon 1000 godina.

E pa vidiš ja idem u advent. crkvu zadnjih 3 godine i fino smo učili u jednoj od pouka da je bilo još jedno vaskrsenje pravednih kada je Isus ustao i da su se pokazali u Jerusalimu ljudi vaskrsli i da ih je Isus odveo na Nebo a to je 1. snop.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.394
Priča o Lazaru i bogatašu dokazuje da nema 2. šanse.

Ok. Zato sam se i bavio pitanjem Hristovog posredništva u Svetinji smatrajući da tokom i nakon hiljadugodišnjice Hristos ne ulazi u Svetinju i ne posreduje. Tako da sud nepravednima nakon hiljadu godina ne može da donese oslobođenje jer nema više žrtve. Njihova imena nisu opravdana dok je Hristos posredovao u Svetinji(31-1844) i Svetinji nad Svetinjama(1844-drugi Dolazak) tako da sada nema ko više da ih brani i zastupa. Te u kontekstu toga po mom shvatanju ne mogu dobiti drugu šansu. Jedino ako se Biblijom može dokazati da će Hristos ponovo ući u Svetinju nakon 1000-godišnjice da posreduje za grešnike, onda bi možda moglo da se priča o drugoj šansi. Ali onda bi izgubilo smisao opravdanja pre hiljadugoišnjice....no kao što rekoh neka svako za sebe Pismom proveri svaku tvrdnju.

Pozdrav.
 
Natrag
Top