Raj na zemlji - da li je moguc?

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Ja verujem u drugu priliku, i to za SVE ljude, bili da su gresili ili ne.

U tom pogledu dogadjaji su sledeci.

Prilikom Hristovog drugog dolaska mrtvi pravednici ce vaskrsnuti, i sa zivim pravednicima ce biti uzeti na nebo na hiljadu godina.

Mrtvi gresnici ce ostati u svojim grobovima, a a zivi gresnici ce umreti u casu Hristovog drugog dolaska od slave Isusove.

Nakon hiljadu godina Isus se sa spasenima vraca na ovu zemlju, u tom casu vaskrsavaju gresnici, i odrzava se poslednji sud, pri cemu ce gresnici biti osudjeni i biti stavljeni na jedno mesto koje biblija naziva "TAMA NAJKRAJNJA, GDE JE PLAC I SKRGUT ZUBA, I GDE JE SRAMOTA I PREKOR"

Ovo znaci "da ce oni biti na jednom izolovanom mestu, da ce imati dusevne patnje i zalost, prekorevani od svoje savesti zbog bednog stanja u kome se nalaze"

Sa tog mesta, Bog ce im dati da mogu da gledaju srecu spasenih u raju, i da donose odlukle da se pokaju, obrate Bogu, i postanu pripadnici njegovog carstva.

U svakom slucaju, gresnici ce morati da prodju kroz sedam poslednjih zala i da umru prilikom Hristovog drugog dolaska, i posle 1000 godina da izadju na sud kako bi im Bog procitao presudu koja je posledica njihovog zivota u grehu, kojom ce Bog jasno staviti liniju izmedju greha i pravde, ali ce im se na kraju dati druga prilika.

Oni koji nakon odredjenog vremena propuste i tu drugu priliku, Bog ce njih morati da uklonim a li to ce biti njihova licna odluka.

Sve ostalo sam naveo u temi "ISTINA O DRUGOJ PRILICI"

Znaci ta druga prilika je nakon 1000 godina, i oni ce se naci u ovoj grupi koja ce krenuti na jerusalim, a neki od njih nece krenuti protiv Boga i Bog ce se njima smilovati?

Jesam dobro razumeo?
 
Učlanjen(a)
02.05.2014
Poruka
3
Prvo se raj mora spoznati u samom sebi, tu sesti za sto sa onim bogom sto je odvojio malo svoje energije da bi danas bili ovde.. Pa tek onda taj raj siriti, spoznati van okvira svog vecnog doma. Zasto ovo kazem? Jer je lepota u oku posmatraca i i kao takva jedino relevantna za njega.
Pozdrav.

Sent from my 6045K using Tapatalk
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Ne daj Boze da se nadjem u toj grupi, ali ako se nadjem, ja se nikad ne bi pobunio. Nek me Bog ubije ako to zasluzijem, prihvatam njegov sud, ali protiv njega necu nikada ici.. I ne razumem ljude koji ce to uciniti!? Kakvi su to ljudi???

Zdravo Mire,i ostali,
zao mi je sto ne mogu bas redovno da budem ovde...,al idemo dalje.

Odgovor na pitanje je da ce nakon tih 1000 godina ostati jos jedno nereseno pitanje....
Naime,danas mnogi ljudi okrivljuju Adama i Evu kako su bili lakoverni i tvrde kako bi da su oni bili na njihovom mestu onako savrseni ....nikada ne bi pogresili protiv Boga....
Kad ljudi steknu savrsenstvo nakon 1000 godina,kad se uniste svaka bolest ukljucujuci i starost i svaka smrt,usledece i poslednja sotonina kusnja...
Da se vidi da li ima jos savrsenih ljudi koji ce pogresiti...i bice ih kao peska morskog...bezbroj.....
Poenta je da nikada ne budemo ponosni na sebe ,vec na to sto je Jehova nas Bog.Ljudski ponos je ono na sta Sotona najvise cilja i skoro uvek pobedjuje.
Tiha voda breg roni...
Pogledajmo slucaj sa Adamom i Evom.
Jel Adam stvoren kao savrsen? Izgleda da mu je sotona (heruvim,preko zmije u vrtu) ubedio savest da nije savrsen i da mu treba parnjak kao zivotinjama??? Uporedio je sebe sa zivotinjama,a ne sa andjelima sto je veoma zanimljivo...
Drugi Adamov korak je opet sotonino uplitanje kako treba da saceka sa Evom,da mu je ona kao sestra,najbolja drugarica,a sta mu je Bog rekao.???
Evo ti zene pa se plodite i namnozite i ispunite celu zemlju ljudima???
zasto je i kolko je to vremena Adam oklevao da izvrsi Bozju zapoved?
Sasvim dovoljno da u trecem koraku sotona prvo navede zenu kao neiskusniju da zgresi Bogu,a potom i Adama da joj se svesno pridruzi u pobuni i da umre sa njom???Adam nije bio prevaren,kao sto je Eva bila.
Nadalje sotona deluje negativno na ljude vec hiljadama godina...
Cak se i apostol Petar,tri puta odrekao Isusa dok petao te noci nije zakukurikao.
Zato niko od nas ne sme da bude tolko ponosan da kaze da sigurno nece da zgresi Jehovi,vec da budemo ponizni i da ga molimo za pomoc u nasim iskusenjima.
U svakom slucaju prvo se pripremimo za Armagedon,a za tu kusnju nakon 1000 godina otom potom...
Nadam se da je sada mnogo jasnije,i tada ce ljudi pretvarati zemlju u raj...
A sta ce biti nakon toga?,kad zemlju napunimo ljudima???
Ima vise mogucnosti
Mozda cemo dobiti mogucnost da druge planete pretvaramo u raj,
mozda cemo imati jedan plodni dan u 100 godina???,nebitno...otvorice se nove knjige i Bog ce nam dati uputstva,a do tada treba da sledimo primer isusa Hrista...
Sta mislite da sad isus sidje na zemlju i pocne da propoveda?
Sta bi ogromna vecina ljudi mislila za njega i kako bi ga primila???
Kad bi rekao nema kurvanja,nema cigara i pijancenja,ubijanja,kradja itd???
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Znaci ta druga prilika je nakon 1000 godina, i oni ce se naci u ovoj grupi koja ce krenuti na jerusalim, a neki od njih nece krenuti protiv Boga i Bog ce se njima smilovati?

Jesam dobro razumeo?

Ja verujem da ce SVI gresnici dobiti jos jednu priliku, i oni koji krenu na Jerusalim, i oni koji to ne ucine.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Pise da ce one koji krenu spaliti?
Kako im onda moze dati sansu?

Moze ih ponovo vaskrsnuti.

U drugom slucaju, radi se o Bozjoj slici kojom je zeleo da prikaze sta ce se na kraju desiti sa onima koji ostanu neverni do kraja, i ova slika se ne mora ispuniti do kraja kako je opisana u bibliji, vec Bog u rukavu ima alternativu, a ona se upravo nalazi u ovoj istini o drugoj prilici,
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Zdravo Mire,i ostali,
zao mi je sto ne mogu bas redovno da budem ovde...,al idemo dalje.

Odgovor na pitanje je da ce nakon tih 1000 godina ostati jos jedno nereseno pitanje....
Naime,danas mnogi ljudi okrivljuju Adama i Evu kako su bili lakoverni i tvrde kako bi da su oni bili na njihovom mestu onako savrseni ....nikada ne bi pogresili protiv Boga....
Kad ljudi steknu savrsenstvo nakon 1000 godina,kad se uniste svaka bolest ukljucujuci i starost i svaka smrt,usledece i poslednja sotonina kusnja...
Da se vidi da li ima jos savrsenih ljudi koji ce pogresiti...i bice ih kao peska morskog...bezbroj.....
Poenta je da nikada ne budemo ponosni na sebe ,vec na to sto je Jehova nas Bog.Ljudski ponos je ono na sta Sotona najvise cilja i skoro uvek pobedjuje.
Tiha voda breg roni...
Pogledajmo slucaj sa Adamom i Evom.
Jel Adam stvoren kao savrsen? Izgleda da mu je sotona (heruvim,preko zmije u vrtu) ubedio savest da nije savrsen i da mu treba parnjak kao zivotinjama??? Uporedio je sebe sa zivotinjama,a ne sa andjelima sto je veoma zanimljivo...
Drugi Adamov korak je opet sotonino uplitanje kako treba da saceka sa Evom,da mu je ona kao sestra,najbolja drugarica,a sta mu je Bog rekao.???
Evo ti zene pa se plodite i namnozite i ispunite celu zemlju ljudima???
zasto je i kolko je to vremena Adam oklevao da izvrsi Bozju zapoved?
Sasvim dovoljno da u trecem koraku sotona prvo navede zenu kao neiskusniju da zgresi Bogu,a potom i Adama da joj se svesno pridruzi u pobuni i da umre sa njom???Adam nije bio prevaren,kao sto je Eva bila.
Nadalje sotona deluje negativno na ljude vec hiljadama godina...
Cak se i apostol Petar,tri puta odrekao Isusa dok petao te noci nije zakukurikao.
Zato niko od nas ne sme da bude tolko ponosan da kaze da sigurno nece da zgresi Jehovi,vec da budemo ponizni i da ga molimo za pomoc u nasim iskusenjima.
U svakom slucaju prvo se pripremimo za Armagedon,a za tu kusnju nakon 1000 godina otom potom...
Nadam se da je sada mnogo jasnije,i tada ce ljudi pretvarati zemlju u raj...
A sta ce biti nakon toga?,kad zemlju napunimo ljudima???
Ima vise mogucnosti
Mozda cemo dobiti mogucnost da druge planete pretvaramo u raj,
mozda cemo imati jedan plodni dan u 100 godina???,nebitno...otvorice se nove knjige i Bog ce nam dati uputstva,a do tada treba da sledimo primer isusa Hrista...
Sta mislite da sad isus sidje na zemlju i pocne da propoveda?
Sta bi ogromna vecina ljudi mislila za njega i kako bi ga primila???
Kad bi rekao nema kurvanja,nema cigara i pijancenja,ubijanja,kradja itd???
Ne govorim iz ponosa.
Vec iz duboke poniznosti prema Bogu.
Mene bi i srce zabolelo da kazem rec protiv njega, a kamoli da ustanem protiv njega...

Moze ih ponovo vaskrsnuti.

U drugom slucaju, radi se o Bozjoj slici kojom je zeleo da prikaze sta ce se na kraju desiti sa onima koji ostanu neverni do kraja, i ova slika se ne mora ispuniti do kraja kako je opisana u bibliji, vec Bog u rukavu ima alternativu, a ona se upravo nalazi u ovoj istini o drugoj prilici,

Licno ne verujem u ovu pricu, jel to ne pise tako, vec proizlazi iz tvog shvatanja, i to je ono sto moze biti i ne mora.

Ne suprotstavljam ti se, nego mi je zelja saznati sta verujes..
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Nije moje shvatanje, vec mi je to Bog licno otkrio, kako za moju majku, i nakon njene smrti, tako i za sve ljude, i to jasnim otkrivenjem kroz koje sam dobio direktno Bozansko prosvetljenje.
Nakon toga, i neki moji saradnici u delu su dobili isto otkrivenje, i to mi preneli.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.392
Ja verujem da ce SVI gresnici dobiti jos jednu priliku, i oni koji krenu na Jerusalim, i oni koji to ne ucine.

Dragi brate Laodikeja jako cenim tvoje revnovanje za Gospoda i dobre teološke postavke ali mislim da ovo što govoriš o drugoj šansi za grešnike je teško dokazati Biblijom. Mislim da je to čak i nemoguće jer Biblija govori da sud svakome ide nakon završetka njegovog života i završiće se do kraja Hristove posredničke službe u Svetinji na Svetinjama. Kada Hristos završi svoju službu i kad se svrši sve tada ide hiljadugodišnjica i sudbina grešnika je tu odlučena. Hristos više ne posreduje za grešnike te tako kada bude nakon 1000 godina ponovo došao više nema posredničke službe i grešnici ne mogu imati novu šansu. Ko je grešan ostaje grešan kako kaže Pismo a ko je pravedan nastaviće u tome. Zato mislim da ta druga šansa nakon 1000-godišnjice nema Biblijske osnove.

No voleo bih svakako da čujem Biblijski argument za ovakav stav.

Svako dobro.
 
Natrag
Top