Radoznalost

Učlanjen(a)
29.04.2009
Poruka
3.068
Nije lepo pisati o nekome a da nije tu. :blum3:

Lepo je biti radoznao u edukativnom smislu (sto je moj slucaj), a lose je biti radoznao u prijateljskim i komsijskim odnosima.

Oduvek sam mrzela te zenturace koje vole sve da znaju o tebi i tvojim bliznjima da bi imale sta da pricaju (ogovaraju sa komsinicama uz kafu).
 
Učlanjen(a)
24.04.2010
Poruka
5.966
pre nego sto pocnete da odgovarate u raznim varijacijama, evo jedne reklame koju mozete da pogledate:

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=eyYtld1vEY8]YouTube - Ford Sport Ka - Curiosity Killed the Cat[/ame]

jeste da bih ja licno zabranio reklame tog tipa ali reklama je vec snimljena
 
Član
Učlanjen(a)
12.04.2009
Poruka
1.545
pre nego sto pocnete da odgovarate u raznim varijacijama, evo jedne reklame koju mozete da pogledate:

YouTube - Ford Sport Ka - Curiosity Killed the Cat

jeste da bih ja licno zabranio reklame tog tipa ali reklama je vec snimljena

A sad nešto sasvim drugačije
[youtube]<object width="480" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/xxSex9VxlwI&hl=en_US&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param>[raw]<embed src="http://www.youtube.com/v/xxSex9VxlwI&hl=en_US&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385"></embed></object>[/youtube]

Radoznalost je majka nauke,radoznalost je majka pogubljenja.
 
Član
Učlanjen(a)
13.02.2010
Poruka
4.075
Kada sam bila mala svima sam dosadjivala sa neprekidnim pitanjima Zasto ovo...zasto

ono...kako ovo...kako ono...A sad bih najradije da nista ne znam...

Cini mi se da u zivotu mnogo bolje prolaze oni koji ne znaju nista....
 
Učlanjen(a)
24.04.2010
Poruka
5.966
Kada sam bila mala svima sam dosadjivala sa neprekidnim pitanjima Zasto ovo...zasto

ono...kako ovo...kako ono...A sad bih najradije da nista ne znam...

Cini mi se da u zivotu mnogo bolje prolaze oni koji ne znaju nista....

ima jos jednostavniji nacin - kupis knjigu 1000 zasto, 1000 zato i cooliras ....
 
Član
Učlanjen(a)
13.02.2010
Poruka
4.075
Da sad ne moram da se mucim da svojoj deci odgovaram na pitanja...samo im dam knjigu

u ruke i... citaj....uci o zivotu.....Zalosno....
 
Član
Učlanjen(a)
29.10.2009
Poruka
1.416

Radoznalost je glavni temelj obrazovanja. A ako mi kažete da je radoznalost ubila mačku, mogu samo reći da je mačka umrla plemenitom smrću.
Arnold Edinborough




2hnz9t2.gif

64pe77.jpg

 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Svi smo barem donekle radoznali,ali i razliciti prema stepenu radoznalosti koju iskazujemo.Radoznalost je kreativna,bez nje nema novih otkrica ali ni usavrsavanja i razvoja svakog pojedinca.Radoznalost se cesto povezuje sa inteligencijom i sposobnostima u resavanju problema.Ono sto mi je uvek bilo,istovremeno iritantno i zabavno,su ljudi,koji potiskujuci svoju prirodnu i zdravu radoznalost,posezu za njenim drugim,nekreativnim i nekorisnim oblicima gutajuci besmislene i beznacajne informacije,ogovarajuci,prateci tudje zivote tragaju za tudjim nedostacima,slabostima,porazima,nesrecama...Sta bi sa onim:"Zivi i pusti druge da zive"?...
 
Dum
Član
Učlanjen(a)
24.02.2010
Poruka
2.775
Čovek je onoliko kreativan, koliko je radoznao...Sva empirijska istraživanja su pokrenuta iz radoznalosti...Da nije bilo radoznalosti, ovakvog sveta ne bi ni bilo...
E sad problem je, što su ljudi mnooogo radoznali, pa to može stvarno biti i mač sa dve oštrice, kako je na početku teme i navedeno...
 
Natrag
Top