Rade Šerbedžija glumi ruskog negativca u srpskom filmu

TMF
Član
Učlanjen(a)
09.07.2011
Poruka
1.433
[h=2]Rade Šerbedžija glumi ruskog negativca u srpskom filmu[/h]

BEOGRAD, 16. februar 2012, (Njuz) – Najpoznatiji hrvatski glumac Rade Šerbedžija, tumačiće ulogu ruskog mafijaša u novom filmu mladog srpskog reditelja Srđana Božidarevića „Junski rok“, čije će snimanje početi u maju.

Rade-%C5%A0erbed%C5%BEija-300x242.jpg

Šerbedžija je insistirao da u filmu govori na engleskom sa ruskim akcentom



Prema prvim najavama, „Junski rok“ je zamišljen kao romantična tinejdžerska komedija, od koje će se „možda malkice odstupiti“ kada je odlučeno da se setu pridruži i najveća zvezda sa ovih prostora.

- Velika je čast u ekipi imati jednu takvu glumačku veličinu kakva je Rade Šerbedžija – ističe reditelj Božidarević – Upoznao sam Šerbedžiju još pre nekoliko godina i rekao sam mu da bih jako voleo da jednog dana sarađujemo.



Mladi reditelj ističe da je do Radeta Šerbedžije došla informacija da ovaj snima film, i da ga je nedavno kontaktirao i saopštio mu da bi voleo da se nađe u njemu.


- Pitao me je da li u filmu postoji neka uloga ruskog mafijaša? Rekao mi je da ukoliko je nema, neće imati problem da odglumi i nekog ukrajinskog biznismena. Kako je reč o tinejdž komediji, u scenariju koji sam napisao nisam zamislio neki takav lik, ali sam shvatio da je ovo jedna od onih prilika koje se ukazuju jednom u životu. Seo sam i malo doradio scenario – kaže reditelj.


Božidarević ističe da se nada da njegovu osnovnu zamisao o filmu koji prati ljubavni trougao između momka, njegove devojke, i najboljeg prijatelja, neće mnogo poremetiti ubacivanje ruskog mafijaša, koji će u filmu dobiti glavnu ulogu, i tumačiće očuha jednog od mladića, koji je tek doputovao iz Petrovgrada.


- Šerbedžija je izrazio želju da u filmu govori na iskvarenom engleskom sa ruskim akcentom, što takođe ne bi trebalo da predstavlja problem i nelogičnost. Rekao je da već mesecima nije imao sličnu ulogu i da se veoma uželeo „još jednog dobrog ruskog mafijaša“ – kaže Božidarević.


Ovaj reditelj napominje da će se u filmu pojaviti i nekoliko poznatih glumaca u sporednim ulogama, kao što su Zoran Cvijanović u ulozi simpatičnog isfrustriranog komšije, Vuk Kostić koji će tumačiti dizelaša iz kraja, kao i Ivan Bosiljčić koji će glumiti ljubavnika majke glavne junakinje.

njuz.net


 
Natrag
Top