Učlanjen(a)
15.08.2014
Poruka
3
Već neko vreme radim u jednoj maloj firmi kojoj je osnovna delatnost projektovanje manjih stambenih i poslovnih objekata ali vremenom se uključuje i u izvođenje građevinskih radova. Pošto se firma polako širi dolazim u situaciju da ću kroz određenu reorganizaciju u firmi dobiti novi opis radnog mesta odnosno da ću biti šef gradilišta. Ja kao inženjer koji ima veoma malo radnog iskustva sa radom na gradilištu, dobro mi je došao svaki savet od starijih i iskusnih kolega, odnosno, na šta treba posebno obratiti pažnju na gradilištu, kako se ophoditi prema zaposlenima i radnicim koji su pri tom na gradilištu angažovani kao podizvođači.

Unapred zahvalan. :)
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
26.01.2010
Poruka
31
Već neko vreme radim u jednoj maloj firmi kojoj je osnovna delatnost projektovanje manjih stambenih i poslovnih objekata ali vremenom se uključuje i u izvođenje građevinskih radova. Pošto se firma polako širi dolazim u situaciju da ću kroz određenu reorganizaciju u firmi dobiti novi opis radnog mesta odnosno da ću biti šef gradilišta. Ja kao inženjer koji ima veoma malo radnog iskustva sa radom na gradilištu, dobro mi je došao svaki savet od starijih i iskusnih kolega, odnosno, na šta treba posebno obratiti pažnju na gradilištu, kako se ophoditi prema zaposlenima i radnicim koji su pri tom na gradilištu angažovani kao podizvođači.

Unapred zahvalan. :)
Hmmm. Ophođenje ovisi o tome kakav si ti inače. U biti ako si postavljen za šefa moraš biti šef. Oštro, ali jednako tj pravedno. Ako ne dopuštaš npr da se bude bez šljema na gradilištu onda to ne dopuštaš nikome pa ni sebi. Svi radnici će te probati provjeriti u struci tj znanju i po mom iskustvu probat će te "zaj***ti" kako god stignu da bi izgubio autoritet. Ne odgovaraj ništa na prvu. Ako ne znaš odmah odgovor ili nisi siguran radije provjeri u knjigama pa sutra reci nego da nešto lupiš. A ako si siguran kako treba za*ebi njihovo "ovako sam ja u njemačkoj radio, znam ja". Ako si siguran kako treba ne dozvoli da te nadglasaju.
Toliko ukratko!
 
Učlanjen(a)
15.08.2014
Poruka
3
Najpre hvala na savetima.
Ja pre svega volim da se sve radi kako treba i da dok traje radno vreme svi smo kolege, bez obzira na poznanstva, drugarstva i drugo jer smatram da samo tako moze se odrzati neka profesionalno ponasanje. U međuvremenu sam se raspitivao kod starijih kolega koji su me savetovali da uvek držim svoj stav i da se ponašam kao da već ima zavidno radno iskustvo, i naravno strog jer te tako više "cene" pa iako zaziru od tebe.
 
Cupidon
VIP
Učlanjen(a)
04.10.2009
Poruka
5.207
Druže, ako radilište zamišljaš kao mjesto na kojem ćete se lijepo družiti, držati za ruke i pjevati pjesmice, bolje nemoj i preuzimati posao!

Treba da budeš autoritet, ali ne tako što ćeš zapeti glavom kroz zid kao junac, nego da slušaš, predlažeš i prije svega - DOBRO RAZMISLIŠ PRIJE NEŠTO ŠTO KAŽEŠ!

Radićeš s ljudima koji vrlo dobro znaju svoj posao, i kod njih neki folerski fazoni ne prolaze, mogu te samo ismijati.

Zapamti još jednu važnu stvar, radnici će te zapamtiti onakvog kakav budeš prvi dan. Ako se postaviš šarlatanski, takoće se i oni prema tebi postaviti.

Govor jasno, smišljeno. Ne stidi se okupiti oko sebe grupic ljudi s kojima ćes se konsultovati.
Najgore je misliti da sve znaš i da si sve razumio, a kad počneš raditi shvatiš da nemoš pojma.
 
Učlanjen(a)
15.08.2014
Poruka
3
Naravno da gradilište tako ne zamišljam, smatram da je posao na gradilištu mnogo kompleksniji nego što izgleda zato sam i otvorio ovu temu gde bi neiskusnim građevincima kao što sam ja dobro došao svaki savet.
 
Natrag
Top