Račune namirivali puškom, pištoljem i pesnicama

PYC

Član
Učlanjen(a)
04.10.2009
Poruka
11.506
Račune namirivali puškom, pištoljem i pesnicama







Izvor: Glas Srpske 10.05.2011 21:00
Autor: Nebojša Tomašević

BANjALUKA - Policija je privela Aleksandra Palačkovića (22) iz Banjaluke koji je u subotu uveče u banjalučkom naselju Rakovačke bare pucao iz pištolja marke "herstal" prema Miroslavu Bojku i Mići Voćkiću koje, srećom, nije povrijedio.

pucnjava.jpg


Nastavljena je potraga za licem koje je iz automatske puške u petak uveče u naselju Šargovac ranilo Miladina Lugića (23), saznaje "Glas Srpske".

Palačković je pucao nakon što se potukao sa Voćkićem i Bojkom u blizini hotela "Fortuna" u naselju Rakovačke bare.

Poslije saslušanja pušten je da se brani sa slobode, a iz policije nije naveden motiv svađe niti više detalja.

Iz banjalučkog Centra javne bezbjednosti je, navodeći inicijale učesnika ovog obračuna, saopšteno da je policija pronašla dvije čaure i metak kalibra 6,35 milimetara u blizini hotela.

- Poslije prijave ovog događaja policija iz naselja Lazarevo je pronašla A. P. i od njega oduzela pištolj "herstal" nepoznatog serijskog broja - saopšteno je iz policije.

Navodeći inicijale Miladina Lugića, u policiji su potvrdili da je njega nepoznata osoba ranila 6. maja nešto poslije 23 časa dok je stajao ispred kafića "2AKT" u naselju Šargovac. U saopštenju je navedeno da je nepoznata osoba iz automatske puške pucala prema makadamskom putu u blizini kafića i da je Lugić ranjen rikošetom metka. Njemu je ljekarska pomoć ukazana u banjalučkom Kliničkom centru, poslije čega je pušten na kućno liječenje.

- Povrede je M. L. najvjerovatnije zadobio od fragmenata zrna ispaljenog iz automatske puške nakon što su se odbili od tla. Osoba koja je pucala je pobjegla u nepoznatom pravcu - navedeno je u policijskom saopštenju.

Lugić je "Glasu Srpske" rekao da ga je ranio prvi komšija, maloljetni N. M. (17).

Rekao je da smatra da ga je ovaj maloljetnik ranio zbog ranijih neizmirenih računa, ne navodeći kojih.

- To veče svi smo bili u kafiću "2AKT" i bili smo pomalo pijani. Zakačio sam se s jednim maloljetnikom koji je dirao jednu djevojku. Izveo sam ga napolje da mu kažem da je ne dira, nismo se tukli, a onda je izašao Nemanja i pucao - kazao je Lugić.

On je rekao da je maloljetni N. M. pušku izvadio iz vozila i prvo pucao u vazduh, a potom i na njega.

- Govorio sam mu: "Što pucaš", i krenuo prema njemu, a on je ispalio rafal ispred mojih nogu, potom pobjegao u automobil i zaključao se. Nisam ni osjetio kad sam pogođen već sam vidio krv na nogama kada je Nemanja pobjegao - rekao je Lugić.

On je dodao da su mu ljekari rekli da je dobro prošao jer su fragmenti metaka za nekoliko milimetara promašili venu na ruci i nogama.

Lugić živi u kući koju mu je dodijelilo Ministarstvo rada i boračko-invalidske zaštite RS jer je dijete poginulog borca. Majka mu je preminula, tako da posljednjih godina živi sam, a nije nigdje zaposlen.

Tuča

Darko Grujić iz Piskavice kod Banjaluke osumnjičen je da je pucao iz pištolja ispred ugostiteljskog objekta "Peti neplan" u Omarskoj kod Prijedora nakon što se potukao sa Arnadom Kreceljem 8. maja.

Hici nisu pogodili nikoga, ali je Grujić povrijeđen u tuči, zbog čega je prebačen na liječenje u banjalučki Klinički centar.
 
Natrag
Top