Racunar nece da se upali

Učlanjen(a)
26.03.2010
Poruka
100
Iz moje dugogodišnje prakse, ljudi naviše štede tamo gdje ne bi trebalo, na napojnim jedinicama, ali zato sve "puca", od grafičkih kartica, procesora i RAM-a!?
Sve je to lijepo, samo, niko ne razmišlja šta će pokrenuti sve te komponente i koliko dugo?!
Suma Sumarum - Ne štedite na napojnim jedinicama, bolje je kupiti i polovnu a "krštenu", ako niste pri parama nego kinesko đubre od "500W", koje ustvari nema ni 200W realne snage!
 
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.131
Iz moje dugogodišnje prakse, ljudi naviše štede tamo gdje ne bi trebalo, na napojnim jedinicama, ali zato sve "puca", od grafičkih kartica, procesora i RAM-a!?
Sve je to lijepo, samo, niko ne razmišlja šta će pokrenuti sve te komponente i koliko dugo?!
Suma Sumarum - Ne štedite na napojnim jedinicama, bolje je kupiti i polovnu a "krštenu", ako niste pri parama nego kinesko đubre od "500W", koje ustvari nema ni 200W realne snage!

Slažem se u potpunosti....
 
Učlanjen(a)
21.01.2016
Poruka
114
ja bih rekao da je bios problem jer kad ode napajanje komp je mrtav nista ne reaguje sto nije slucaj kod njega
 
Učlanjen(a)
31.12.2010
Poruka
9
Najjednostavnija metoda - uzmeš komp od prijatelja (nekad te ne košta ništa, nekad je piva, a nekad i večera) te počneš menjati delove. PRvo napajanje - svoje u njegovu kantu i obrnuto.

Druga metoda je isključiti sve što ne treba (DVD, .....)

Treća metoda je za dugme za uključivanje - pronaći na matičnoj gde su ona 2 kontakta koja se spoje (šarafciger ali mali) pa da se upali.

Svako ima svoje metode, a ovo gore sam do sada provereno koristio i uverio se da radi
 
Učlanjen(a)
17.04.2016
Poruka
16
Ne mora da znaci, ja sam imao problem da pali komp ali ne daje sliku i kupio drugo napajanje i radi sve...sve zavisi sta crkne u tom napajanju!

Da ne otvaram novu temu, posto je slican problem kod drugara na kompu.
Komp upali ali nema slike na monitoru i ploca pisti isprekidano ravnomerno (pii pii pii pii pii) na ploci svetli VGA_LED.
Ploca je asus gaming aura 970 ima napajanje corsair od 600w. Ostalo sve radi, svi ventilatori, cpu rdi (po zvuku) sve ostale lampice koje inace svetle na ploci svetle i dalje. Posto je komp skoro nov! u garanciji su sve komponente on ga je poslao danas nazad, ali nas interesuje sta to odprilike moze da bude? Sta moze da ocekuje, da li ce garancija biti prihvacena i sl?
Provereno da ram nije iskocio iz slota, graficka takodje, probali smo i drugu graficku.
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2012
Poruka
1.272
Da ne otvaram novu temu, posto je slican problem kod drugara na kompu.
Komp upali ali nema slike na monitoru i ploca pisti isprekidano ravnomerno (pii pii pii pii pii) na ploci svetli VGA_LED.
Ploca je asus gaming aura 970 ima napajanje corsair od 600w. Ostalo sve radi, svi ventilatori, cpu rdi (po zvuku) sve ostale lampice koje inace svetle na ploci svetle i dalje. Posto je komp skoro nov! u garanciji su sve komponente on ga je poslao danas nazad, ali nas interesuje sta to odprilike moze da bude? Sta moze da ocekuje, da li ce garancija biti prihvacena i sl?
Provereno da ram nije iskocio iz slota, graficka takodje, probali smo i drugu graficku.

Meni se to desava po nekad znaci ili prikljucak na grafi nije nalegao kako treba to jest kabal
ili graficka u slotu!
Mogao je da izvuce kabal i ponovo ga vrati ili da izvadi graficku iz slota pa da je vrati nazad!
Mada cesce se desava da kabal izgubi kontakt!
 
Učlanjen(a)
17.04.2016
Poruka
16
Meni se to desava po nekad znaci ili prikljucak na grafi nije nalegao kako treba to jest kabal
ili graficka u slotu!
Mogao je da izvuce kabal i ponovo ga vrati ili da izvadi graficku iz slota pa da je vrati nazad!
Mada cesce se desava da kabal izgubi kontakt!

Pa kazem da smo probali i drugu graficku. :)
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.072
Da ne otvaram novu temu, posto je slican problem kod drugara na kompu.
Komp upali ali nema slike na monitoru i ploca pisti isprekidano ravnomerno (pii pii pii pii pii) na ploci svetli VGA_LED.
Ploca je asus gaming aura 970 ima napajanje corsair od 600w. Ostalo sve radi, svi ventilatori, cpu rdi (po zvuku) sve ostale lampice koje inace svetle na ploci svetle i dalje. Posto je komp skoro nov! u garanciji su sve komponente on ga je poslao danas nazad, ali nas interesuje sta to odprilike moze da bude? Sta moze da ocekuje, da li ce garancija biti prihvacena i sl?
Provereno da ram nije iskocio iz slota, graficka takodje, probali smo i drugu graficku.

Moze biti vise razloga, ali posto je vec u servisu nema potrebe da razbijamo i mi glavu...
 
Natrag
Top