Racunar nece da se ugasi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Učlanjen(a)
20.11.2010
Poruka
17
Pozdrav svima,nadam se da ce neko moci da mi pomogne da resim problem. Racunar koji je kupljen pre par dana nece da se ugasi. Kada kliknem na turn off,on prebaci na windows is shutting down i stoji tako. Isto i na restart. Ne znam u cemu moze biti problem,disk sa win xp sp3 je u redu,vec je na par racunara ubacen i ne pravi nijedan problem. Uspeo sam samo jednom da ga restartujem i to posle ubacivanja drivera. Od tada nece,pa mislim da je mozda u njima problem,ali ne vidim razlog dobio sam ih uz racunar,nisam skidao sa neta pa mozda pogresio. Nasumice proveravam sve ali ne znam sta bi jos mogao. Ako je do hardvera da ga vratim... Evo linkovi za svaki deo,ako znaci:

Kod:
http://www.winwin.rs/racunari-i-komponente/desktop-racunari/racunar-altos-basic-h61-intel-dualcore-2gb-ddr3-500gb-dvd.html

Kod:
http://www.winwin.rs/pc-periferije-monitori/monitori/monitori/monitor-21-5-benq-g2255a-1920x1080-fullhd-5ms-dc40000-1.html
http://www.winwin.rs/pc-periferije-...-0-2-1/zvucnici-2-0-genius-sp-u115-black.html
Kod:
http://www.winwin.rs/pc-periferije-monitori/zvucnici/zvucnici-1-1-2-0-2-1/zvucnici-2-0-genius-sp-u115-black.html
http://www.winwin.rs/pc-periferije-...ra-gigatech-w-056-1-3-20mpix-black-red-m.html
Kod:
http://www.winwin.rs/pc-periferije-monitori/web-kamere/web-kamera-gigatech-w-056-1-3-20mpix-black-red-m.html
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
26.07.2012
Poruka
455
probaj podiči komp u safe modu pa u control panelu proveri device manager da li u ti svi drajveri OK!

pozz!
 
Član
Učlanjen(a)
20.11.2010
Poruka
17
Pri standardnom podizanju racunara sam proveravao,nigde ne stoji zuti trougao sa uzvicnikom, a preko komande dxdiag sam proveravao...pise no problems found.
 
Član
Učlanjen(a)
26.07.2012
Poruka
455
DxDiag ("DirectX Diagnostics") je dijagnostički alat koji se koristi za testiranje DirectX funkcionalnosti i rješavanju problema uzrokovanim hardverskim problemima, vezano za zvuk i video a tebi očito nešto drugo nije u redu. ako nisi siguran šta uraditi, pošto kažeš da si ga kupio prije par dana idi i reklamiraj ga! mislim da će ti to biti najbezbolnije, nego da još nešto zakompliciraš!

pozz!
 
Član
Učlanjen(a)
01.12.2012
Poruka
236
Ekipa prodavaca i servisera WINWIN u Novom Sadu je sasvim OK. Pomoći će ti vrlo rado ali sam na osnovu rečenice - "disk sa win xp sp3 je u redu,vec je na par racunara ubacen i ne pravi nijedan problem. " - posumnjao da si otvarao kućište računara koji je pod garancijom i moguće pokidao nalepnicu koja štiti računar od neovlašćenog pristupa u garantnom roku. Ovo bi bilo ozbiljno problematično ako nešto otkaže u garantnom roku. Svi zakonski uslovi su ti pali u vodu i mogu jednostavno da ti ni jedan kvar ne priznaju - dakle pada garancija. Preporuka je - što pre kod prodavca sa iskrenom pričom šta si uradio - naravno ako si uradio ovo o čemu pričam - da ih zamoliš da provere ispravnost računara i ako vide da je sve ok da ti ponovo postave stiker kojim se overava garancija. Preporučujem da ovo uradiš bez obzira da li ćemo problem rešiti bez njih.
Druga sumnjiva situacija koju slutim iz citirane rečenice je da si pokušao da iz starog računara preneseš disk sa već instaliranim Windowsom XP sp3. To, po mom iskustvu, jednostavno nekada davno sam i sam tako nešto pokušao, nikada neće raditi kako treba. Sada ti se ispoljava ovaj problem. Samo je pitanje kad ćeš uočiti nove probleme. Ako si ovime želeo da sačuvaš neke igrane igrice jednostavno džaba si krečio.
Evo saveta - tvoj novi računar nosi Windows 7 sa lakoćom. Instaliraj to i sve će biti OK.
A evo i mogućeg puta za krpljene WinXP. U safe modu izvadi sve drivere. Podigni Win normalno i instaliraj samo drivere koje si dobio sa novim kompom i eventualno driver za monitor. Odmah da se razumemo - neće sa ovim hardverom biti moguće skoro nikakvo igranje u 3D modu.
 
Član
Učlanjen(a)
13.10.2009
Poruka
1.294
To se meni ranije češće dešavalo problem je samo u instalaciji windowsa, iako je hardver bio potpuno ispravan.
 
Član
Učlanjen(a)
20.11.2010
Poruka
17
Hvala drustvo na odgovorima,probacu da izbrisem drivere pa ponovo instaliram,ako to ne uspe reinstal celog sistema. I zadnja opcija mi je da ga nosim kod njih na servis.
 
Učlanjen(a)
20.01.2011
Poruka
2.253
Slažem se ako je novi kompijuter pod garancijom najbolje da odneseš gdje si ga kupio i reklamiraj pregled.Dodao bi još i to da bilo dirano ili ne mogu u servisu da seru koliko hoće ali to je tvoj kompijuter i imaš ga pravo čistiti i održavati pa tako i vaditi i vraćati komponente na matičnu ploču .Sve ima garanciju i generalni uvoznik odgovara u dogovoru s proizvođačem za nju te je dužan sve zamjeniti ako je neispravno a nema vidljivih fizičkih oštećenja a hard možeš i grafiku prebacivati koliko hoćeš ako nije integrirano računalo kao i memoriju te dodavati i izvini WINWIN servisu ali meni sigurno nebi održavao računala pogotovo s tim stavom .Imao sam jako dobra iskustva sa generalnim uvoznicima i mogu ti reči da uvijek garantiraju za svoju robu te radilo se o tv-u od 1000 eura ili grafic 500 uvijek poštuju garanciju,dok si u nekim trgovinama uzimaju za pravo da glumataju i a nesmiju ni kihnuti bez njih jer oni daju drugu zamjenu. Ali ima još jedna stvar uvijek se sam možeš obratiti generalnom uvozniku s računom gdje si kupio i kada ,trgovine mogu i propasti garancije i dalje važe dok god postoji taj proizvođač i generalni uvoznik pogotovo kod poznatih i odgovonih firmi.
 
Član
Učlanjen(a)
28.12.2012
Poruka
6
Ajde da ne mesamo babe i zabe. Kada kazes disk sa win xp sp3 je ubacen u par kompova i radi, da li mislis na HDD i li da si instalirao taj windows na nekoliko kompova? Totalno mi je bzvz da si HDD sa odredjenom grupom drajvera u sistemu ubacivao u drugi komp i ocekivao da to radi, osim ako nisu sve potpuno iste konfiguracije??? U drugom slucaju, ako si pokusao da instaliras pomenuti disk windowsa na tu masinu pa nesto ne radi kako treba a na prethodnim masinama je radilo, onda je definitivno do nove masine.
 
Član
Učlanjen(a)
20.11.2010
Poruka
17
Instalacija je sa cd-a winXP SP3 koji sam skinuo odavde. Na predlog -w.histlerns-a instaliracu win 7 pa proveriti. Komp nisam otvarao niti imam nameru,na to bar imam garanciju. Sada cekam adsl,pa se za par dana javljam sta je bilo. Verovatno je vec neko imao slican problem ili ce imati,pa resenje ce mu dobro doci.
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Natrag
Top