Član
Učlanjen(a)
19.04.2009
Poruka
413
Ako mislis na TV Quadro CTV-55X10 TXT onda ovako...
Obzirom da preovladjuje zelena boja znak je da crveni ili plavi top u ekranu(katodnoj cevi)ne radi ili ne dobija dovoljnu(ili veliku) pobudu.Ako iskljucimo prvu mogucnost (kvar u samom ekranu)treba proveriti katodne napone na podnozju(80-120V), napajanje kao i pobudu RGB pojacivaca.Kako pobuda dolazi iz PAL dekodera proveriti kako on radi:kakvo je napajanje ic kola kao i izlazni naponi koji pobudjuju RGB.Ovde mozes da preuzmes nesto od el.shema(ne znam tacno koji tv je u pitanju)obzirom da TV Quadro CTV-55X10 ima vise modela i sasija:

Kod:
http://www.solidfiles.com/d/6edef5e64a/

PS: treba ustanoviti da li su prisutne sve tri boje RGB(crvena,zelena,plava)na slici ili samo preovladjuje zelena boja.Takodje(na daljinskom) smanji potpuno boju pa vidi kakva je crno-bela slika Da li ima fleke te zelene boje ili je cela slika crno(zeleno)-bela,pozz...
 
Član
Učlanjen(a)
30.08.2012
Poruka
6
prijatelj, kad smanjim boju, crno bijela je bez fleka, šta to znači, ako mi možeš pojasnit! hvala
 
Član
Učlanjen(a)
19.04.2009
Poruka
413
Nista onda,treba da se otvori tv i da se po shemi premere katodni RGB naponi kao sto sam ti u prvom postu objasnio.Mozda zelena(G)boja dobija veliku pobudu ili crvena(R)ili plava(B)dobija malu(ili je uopste nema).Takodje,treba ustanoviti da li su na slici prisutne (da li se vide) sve tri osnovne boje...pozz...
 
Učlanjen(a)
05.04.2014
Poruka
4
Jeste da je tema od pre godinu dana, al' ja bih nešto da pitam pošto ima veze sa ovim...

Naime, na mom tv-u (Samsung stariji tip) preovlađuje zelenkasta boja čak i kada se boje skroz smanje na 0.
Da li to znači da mu je ekran počeo da popušta i ima li tome neke pomoći?

Hvala unapred na odgovoru.
 
Član
Učlanjen(a)
10.01.2011
Poruka
17
Ekran je oslabio sto se tice TV-a Samsung. Postoji uredjaj koji regenerise ekran ali to se nikada ne zna koliko ce da traje. Najbolja opcija je zamena ekrana ako zelite bas da popravite taj TV
 
Natrag
Top