Python zajednica ???

Učlanjen(a)
06.10.2013
Poruka
145
Toooo care . Svidja mi se ovaj sajt "programiz.com" dobar je za vezbanje. Imam vec jednu knjigu "Python u racunarskom inzenjerstvu"obuhvaceno je skoro sve , tako da mislim da ce mi biti dosta za pocetak.
Imam isto veliku zelju da naucim kriptografiju , to me nekako oduvek zanimalo , prelistao sam nesto po netu na brzaka ali koliko sam skapirao nije bas lako , sta ti mislis ?
Za sada necu , da se ne bi pogubio u svemu ovom , trenutno se drzim samo python-a :)
 
Član
Učlanjen(a)
16.11.2009
Poruka
205
Pa, vidiš, kriptografija ti je uglavnom matematika, pa ako si dobar sa matematikom (posebno kompjuterskom algebrom), onda napred. Ali, ako ti to ne ide, mani se toga, jedino ima smisla da se informišeš o vrlinama i manama pojedinih metoda enkripcije i kako se implementiraju.
 
Član
Učlanjen(a)
13.04.2011
Poruka
695
Ako moze mala pomoc .....negde u ovim tutorijalima sam nasao mnogo primera na srpskom....al sad ne mogu da ih nadjem.....
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
04.01.2011
Poruka
886
Ooo i ja volim Python :)Ovaj lik je ceo kanal posvetio Pythonu:
Kod:
https://www.youtube.com/channel/UCfzlCWGWYyIQ0aLC5w48gBQ
Jezik sa ekstra dokumentacijom i ima biblioteke skoro za sve, bukvalno. Msm, pogle spisak :eek:
27xo7mg.png
 
Učlanjen(a)
06.10.2013
Poruka
145
da daa , znam za "sentdex-a" lik neke stvari objasnjava perfektno.
A o dokumentaciji nema sta da se prica , za mene licno pyhon je jebeno mocan jezik ali jebenooo.
Samo je velika steta sto je kod nas skoro pa nepoznat da tako kazem , ljudi se opredeljuju za javu , c,c++ sto su po meni slozeniji jezici pogotovo za pocetnike.
Malo me plasi cinjenica da sam python poceo da volim vise od svoje devojke , ali ko zna zasto je to dobro haha :D
 
Natrag
Top