PVR IPTV Simple i Live TV u XBMC

ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
a ja imam sledeci problem kod gledanja kanala u XBMC preko PVR.SIMPLEIPTV plugina....imam jednu listu kanala koja izgleda ne sjedne sa XBMC....radi minut ili dva pa automatski izbaci....to me tako izludjuje da cu sve skupa bacat kroz prozor ako ne uspijem resiti to....citam po forumima, ljudi imaju dosta problema sa ovim greskama i nigdje niko ne kaze da je uspio resiti....ovde dajem malo logova ako se neko sto razumije do cega bi moglo biti.....

jesi pokusao da postavis pitanje ovde i ovaj log......

Kod:
http://forum.xbmc.org/forumdisplay.php?fid=111

mislim da je tu problem u podesavanjima u advancedsettings fajlu pod uslovom da koristis najnoviji netframework....
 
Učlanjen(a)
04.04.2010
Poruka
6.508
jesi pokusao da postavis pitanje ovde i ovaj log......

Kod:
http://forum.xbmc.org/forumdisplay.php?fid=111

mislim da je tu problem u podesavanjima u advancedsettings fajlu pod uslovom da koristis najnoviji netframework....

netframework imam 4 extended....a advancesettings fajla ni nemam jer koliko mi to poznato taj fajl se kreira dodatno....?
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
netframework imam 4 extended....a advancesettings fajla ni nemam jer koliko mi to poznato taj fajl se kreira dodatno....?
ok je taj framework..sada gledam meni su skoro sva podesavanja u fajlu advancedsettings i guisettings,a nesecam se iskreno da sam kreirao naknadno,cackao doduse i jesam i dodavao ali sta nesecam se....

Pazi meni se nesto slicno ali samo ponekad desavalo na net Tv listi....jednostavno upload se svede na nulu i isbaci..e sada dali je opterecenje ,xbmc nesto zeza,ili sta vec to vec neznam..dok recimo probao sam skandinavce i oni rade besprekorno....

Usput meni radi radi pink film iz pomenute liste....:???:

F2ZJ9.png


4fB1KmHU.png
 
Učlanjen(a)
04.04.2010
Poruka
6.508
ok je taj framework..sada gledam meni su skoro sva podesavanja u fajlu advancedsettings i guisettings,a nesecam se iskreno da sam kreirao naknadno,cackao doduse i jesam i dodavao ali sta nesecam se....

Pazi meni se nesto slicno ali samo ponekad desavalo na net Tv listi....jednostavno upload se svede na nulu i isbaci..e sada dali je opterecenje ,xbmc nesto zeza,ili sta vec to vec neznam..dok recimo probao sam skandinavce i oni rade besprekorno....

guisettings.xml imam a advancesettings.xml nemam......ovaj se sigurno kreira naknadno ko hoce i za sta mu treba.....ja ga u biti ni ne znam napraviti jer nemam pojma sta staviti unutra i dal se uopste moze nesto podesiti za bolje citanje strimova i rad plejera?
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
guisettings.xml imam a advancesettings.xml nemam......ovaj se sigurno kreira naknadno ko hoce i za sta mu treba.....ja ga u biti ni ne znam napraviti jer nemam pojma sta staviti unutra i dal se uopste moze nesto podesiti za bolje citanje strimova i rad plejera?

tacno u pravu si sada si me podsetio......ja sam nesto u njemu kreirao uvezi bafera i univerzalnog daljinskog da bi koristio za XBMC.....

stvarno neznam,probaj izguglati tu gresku

Kod:
<code>WARNING: DXVA::CProcessor::Render - no usable samples</code>

ili na XBMC forum jer tamo ima ljudi koji su usko specijalizovani za tu oblast i citaju perfektno te log fajlove.....
 
Učlanjen(a)
03.01.2012
Poruka
4.258
@Thomas Muller

Mozda je za tebe resenje
playercorefactory.xml fajl koji se pravi u zavisnosti za sta ti treba (sadrzi pravilo sta XBMC treba da radi kad ispuni uslov koji se nalazi u ovom fajlu),npr. ja sam ga nekad koristio za povezivanje XBMC-a sa VLC playerom tj. da kad pokrenem "odredjeni ili odredjene"strimove ili "odredjene" ekstenzije filmova u XBMC da ih automatski preuzima VLC player tj. da se u njemu otvaraju u fullscreen modu. Kad zelis da zelis da zaustavis program,samo desni klik na ekran i Exit i opet si u XBMC.

imam jedno pitanje pa ako moze tko odgovoriti a tice se strema pinkfilm koji mi radi u u simple a u xbmc mi taj link ne radi
usput izasao XBMC 13 -Gotham beta
Kod:
[URL="http://xbmc.org/xbmc-13-gotham-june-and-july-cycles/"]XBMC[/URL]
Mozda taj kanal gledas pomocu proksija u Simple Playeru pa zato moze,a u XBMC ga nisi ubacio.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
04.04.2010
Poruka
6.508
@Thomas Muller

Mozda je za tebe resenje
playercorefactory.xml fajl koji se pravi u zavisnosti za sta ti treba (sadrzi pravilo sta XBMC treba da radi kad ispuni uslov koji se nalazi u ovom fajlu),npr. ja sam ga nekad koristio za povezivanje XBMC-a sa VLC playerom tj. da kad pokrenem "odredjeni ili odredjene"strimove ili "odredjene" ekstenzije filmova u XBMC da ih automatski preuzima VLC player tj. da se u njemu otvaraju u fullscreen modu. Kad zelis da zelis da zaustavis program,samo desni klik na ekran i Exit i opet si u XBMC.


bas sam htio postaviti pitanje oko toga jer sam vidio na forumu xbmc da postoji nesto takvo....i to bi bila super opcija ako bi mi neko sastavio taj xml fajl....jer izgleda resenja za ovake greske nema....izgooglao sam ove greske sto se meni pojavljuju pa niko do sad nije resio....
 
Poslednja izmena:
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
bas sam htio postaviti pitanje oko toga jer sam vidio na forumu xbmc da postoji nesto takvo....i to bi bila super opcija ako bi mi neko sastavio taj xml fajl....jer izgleda resenja za ovake greske nema....izgooglao sam ove greske sto se meni pojavljuju pa niko do sad nije resio....

Probaj sa ovovim...... fajl nazovi playercorefactory.xml

PHP:
<playercorefactory>
<players>
<player name="VLC" type="ExternalPlayer" audio="false" video="true">
<filename>C:\Program Files\VideoLAN\VLC\vlc.exe</filename>
<args>"{1}" /fullscreen /close</args>
<hidexbmc>true</hidexbmc>
<hideconsole>true</hideconsole>
<warpcursor>none</warpcursor>
</player>
</players>
<rules action="prepend">
<rule filetypes="mp4" player="VLC" />
</rules>
</playercorefactory>
Usnimi ga u skruivenom XBMC ,folder userdata...... a zatim pokusaj neki mp4 recimo iz furk......ako te preusmeri na VLC to je to...onda ces samo pridodati zeljene ekstenzije.....avi,mkv......jer sam ja stavio samo mp4cisto probe radi.....

kod mene preusmerava....i vidi jeli ti je adresa vlc plejera u racunaru kao u ovom fajlu...

mozda ima NightWolf vec kreiran ali to bi otprilike trebalo biti to...kopiraj ovo ako su parametri dobri u notepad ++ ,i usnimi kao playercorefactory.xml i kopiraj tamo...
 
Učlanjen(a)
04.04.2010
Poruka
6.508
hvala na paznji boki....da, vec sva ja i nightwolf ovo pokusala....radi preko livestream adona ali svejedno nece da otvori listu kanala sa kojom imam problem....nazalost za PVR ovo ne funkcionise.....
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
hvala na paznji boki....da, vec sva ja i nightwolf ovo pokusala....radi preko livestream adona ali svejedno nece da otvori listu kanala sa kojom imam problem....nazalost za PVR ovo ne funkcionise.....

predpostavljao sam da ce tako biti.....preusmerava i otvara iz addona formate koje postavio u skripti.....

Pvr nisam probao ali tako i mislio da ce odprilike biti.Ako u skriptu ubacio format strima koji imas (m3u ili koji vec...) i ne otvara onda to je to i radi samo iz addona a Tv online sa njim nece funkcionisati.....
 
Natrag
Top