Pusti ga nek crkne!

Član
Učlanjen(a)
02.08.2010
Poruka
535
BEOGRAD - Baš nas briga što je umro!
Sigurno je drogiran. Brate, slikaj ga, pa da ga obesimo na Fejsbuk.“ Ovo su samo neki od komentara prolaznika koji su zatekli našeg reportera kako leži na betonu nekoliko najprometnijih lokacija u Beogradu. Nije bio pijan ni drogiran. Samo je želeo da utvrdi koliko ljudi je spremno da pomogne čoveku u nevolji. Posle četiri sata provedena na Trgu Nikole Pašića, Bulevaru kralja Aleksandra i platou kod Poštanske štedionice, rezultat je - nula! U prevodu, ako vam, ne daj bože, pozli na ulici ili izgubite svest, tu ćete i skončati.

- Sigurno se drogira - kaže jedna gospođa dok drugoj pokazuje prstom na našeg reportera.
- Ma ko da je bitno. Jedan manje. Ionako nas ima previše - odgovara njena prijateljica dok jede čips i udaljava se s „lica mesta“.

Ruku na srce, bilo je i onih (u mnogo manjem broju) koji su želeli da pomognu.
- E, brate, daj da pozovemo Hitnu pomoć. Ma zabole me, sto posto je neki narkoman.
- Slikaj ga, pa da ga stavimo na Fejsbuk - govori mladić drugu.

Ovo su bili samo neki od mnogih komentara koje su građani uputili novinaru.
Na platou ispred Poštanske štedionice takođe niko nije prišao da pomogne, ali je nekoliko ljudi sa osmehom slikalo našeg novinara.

- Fotografisao sam ga jer sam video da to radi još jedan dečko. Pre toga sam hteo da mu pomognem, ali sam primetio da se mrda. Mislio sam da se napio i da je zadremao - rekao je našoj ekipi Aleksandar Živanović (37), inženjer iz Beograda, kada smo ga pitali zbog čega ga slika.

Strahinja Živković

Jedino je penzionerka Dmitra pomogla

I kada je nakon višečasovnog ležanja novinar izgubio nadu da će mu iko pomoći, desilo se „čudo“, koje je delimično ublažilo utisak.
- Jao, zovite Hitnu. Vidite da dečku nije dobro - viče starija žena.
- Ma dobro mu je, gospođo, nego se napio - odvraća je jedna prolaznica od namere da pomogne našem reporteru.

Međutim, ona i dalje galami, uzima mobilni telefon i zove Hitnu. U tom trenutku novinar ustaje s trotoara.
- Nema potrebe da se uzbuđujete, dobro mi je. Ja sam novinar na zadatku - govori joj je reporter dok ga ona šokirano posmatra.

- Uh, sinko, ubio te gospod što me prepade. Mislila sam da si se onesvestio. Evo, sva drhtim! Odmah sam se setila svoje dvoje dece. Ne mogu da verujem da ti niko nije prišao - rekla nam je Dmitra Kosanović (65), penzionerka iz Beograda, jedina Beograđanka koja je htela da pomogne.

---------------------------------------------------------------------

Moj komentar na ovu vest:

Sramota me je da kao stanovnik grada koji je jedan od glavnih gradova Evrope, treći najveći na Balkanu žive ovakvi NELJUDI, maloograđani i primitivci. Ne kažem to zbog toga što su izbegavali da mu pomognu koliko zbog komentara koje su davali dok su prolazili pored čoveka.

Izvor vesti: Kurir
 
Učlanjen(a)
13.01.2012
Poruka
0
Nemogu ni da čitam toliko BLABLABLA od toga, daj brate reci ukratko, ili daj audio mrzi me da čitam
 
Natrag
Top