Punjač za litijumske baterije Pomoć

Učlanjen(a)
15.02.2010
Poruka
60
Pozdrav svima . Nisam se javljao neko vreme jel jos čekam da mi stigne jači adapter. Probao sam da punim jednu bateriju isto preko 4015 na koju sam stavio 1s zastitnu ploču ali mi se desava isto. Neće da je puni preko zastitne ploče ali kada je prikačim na potrošač radi. I baterija se puni kada ne ide preko zastitne ploče. Da nije problem mozda u adapteru koji nije za punjenje litijumskih baterija. Pa mu zastitna ploča ne dozvoljava da puni. Jel mora i posebno da se uzme adapter za punjenje litijumskih baterija iako ide preko 4015 konvertera. Ili konverter pretvara struju sa bilo kojim adapterom koja je potrebna za punjenje litijumskih baterija.
 
Učlanjen(a)
13.01.2016
Poruka
275
Ne postoji adapter, kako ga ti zoves, a ja ispravljac, koji je nesto poseban za punjenje litijumskih baterija. On samo daje sirovu jednosmernu struju koja se dalje vodi u konvertor na ciji se izlaz kaci baterija koja se puni. Ako se baterija spaja direktno na konvertor, onda njegov napon treba da se podesi na 4 ili 4,1V. Teoretski maksimum je 4,2 ali ja mislim da ne treba stvar forsirati. Ako izmedju konvertora i baterije umetnes i 1s zastitu, onda i na njoj postoji pad napona. Da bi od nje isao napon do baterije, onda iz konvertora ka zastitnoj ploci treba da ide nesto vise. Koliko videh u jednoj ponudi na e-Bayu ulazni napon na zastitnu plocu 1S treba da bude izmedju 4,2 i 5V. Da li si digao napon sa konvertora da sa zastitnom plocom bude na primer 4,5V ili si mozda ostavio ispod 4,2V, u kom slucaju to nece da radi?
 
Učlanjen(a)
15.02.2010
Poruka
60
Stavljao sam adapter od 12v 2ampera na konverter i i ma 1s zastitnu plocu i povećavao na napon od 4.2 pa sve do 6.0 i nece da pocne da puni. A bez zastitne plole puni. Problem isti kao i sa punjenjem 21v sa 5s zastitnom plocom. Slikacu sutra pa cu ti pokazati kako sam povezao. Gde ima da se uzme kod nas povoljan punjac za aku baterije od 21 v. A ti litijumski punjaci imaju u sebi sigurno ugradjen vec konverter.
 
Učlanjen(a)
13.01.2016
Poruka
275
Ajde jos posalji tu sliku, mozda primetim nesto pogresno, mada nemam ideju sta bi mogao da pogresis cak i kad bi hteo. Ponestalo mi je vise ideja. Ja imam skoro novu NiCd 18V busilicu kojoj je odavno, u stajanju crkla baterija. Ovo me zaintrigiralo toliko da se mislim da nabavim sto i ti, baterije konvertor i zastitu 5S pa da vidim hoce li kod mene da radi.
Po specifikaciji 1S nisi trebao da dizes napon preko 5V, mada mislim da nije kriticno i da je prezivela i 6V.
Ne znam gde ima punjaca da se kupe. Mozda preko oglasa (Kupujem-prodajem npr.)
 
Učlanjen(a)
15.02.2010
Poruka
60
Hvala vam svima. Promenio sam konverter i radi odlicno. I jedna baterija sa 1s zastitom i 5 baterija sa 5s zastitom.
 
Učlanjen(a)
13.01.2016
Poruka
275
Super da je problem resen. Cudno je da konvereter bez zastita ipak puni, a sa njima nece.
 
Natrag
Top