ptanje za vernike

Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
Глупо би било веровати да у целом свемиру постоји само живот на Земљи.
Направити нешто бесконачно и дати само једној палнети живот је нешто што се супроставља Божјој премудрости.
Какав је живот на другим планетама, да ли тамо живе свесна бића, како она верују, да ли је њима потребна Христова искупитељска жртва - ствари су о којим а се може говорити кад се открије живот ван Земље.
До тада се само може говорити на нивоу претпоставки, шта би било кад би било.

Cekaj zar hriscanstvo ne govori da smo mi njegova deca koja imaju vladavinu nad drugim oblicima zivota i da smo napravljeni po njegovom liku i tako dalje, gde se tu spominje zivot negde drugde, ili jos bolje gde se spominju druge planete uopste, po cemu bi mi bili posebni ako se dokaze da je stvorio zivot i na drugim mestima sirom univerzuma ?
 
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
tesko, sa obzirom da znamo da postoje milijarde drugih planeta sedmica je pomalo nizak broj ;)
 
Član
Učlanjen(a)
06.08.2010
Poruka
169
Vidim da se razumijemo, Infamouse. Mozemo u tal pa da dijelimo dobit.
 
Član
Učlanjen(a)
11.03.2010
Poruka
34
Ja verujem, i ne bi me čudilo da i na drugim planetama postoje drugi i drugačiji oblici života. To ni na koji način ne utiče na moja uverenja, tačnije na moju veru. Hrišćanka sam, a u Postanju je izloženo stvaranje života ovde, na način koji je bio prihvatljiv našim precima.
Takva pitanja me uvek podsete na razgovor blizanaca u stomaku koji diskusuju o tome postoji li mama ili ne. Kako to da je ne vide i ima li uopšte života posle rođenja, niko se nije vratio da o tome svedoči. Jedan blizanac veruje u mamu, drugi ne. To sve ni na koji način ne utiče na postojanje druge dece iste mame i na čitav raznoliko svet. Mada, da sam u stomaku, ja bih verovatno bila zbunjeni blizanac :)
 
Član
Učlanjen(a)
29.06.2010
Poruka
2.014
Ja verujem, i ne bi me čudilo da i na drugim planetama postoje drugi i drugačiji oblici života. To ni na koji način ne utiče na moja uverenja, tačnije na moju veru. Hrišćanka sam, a u Postanju je izloženo stvaranje života ovde, na način koji je bio prihvatljiv našim precima.
Takva pitanja me uvek podsete na razgovor blizanaca u stomaku koji diskusuju o tome postoji li mama ili ne. Kako to da je ne vide i ima li uopšte života posle rođenja, niko se nije vratio da o tome svedoči. Jedan blizanac veruje u mamu, drugi ne. To sve ni na koji način ne utiče na postojanje druge dece iste mame i na čitav raznoliko svet. Mada, da sam u stomaku, ja bih verovatno bila zbunjeni blizanac :)

Ovo je najbolji i ujedno i najduhovitiji odgovor,koji sam pročitala na ovom dijelu foruma. Zahvaljujem vojvotkinji , koja me dovela do urnebesnog smijeha.
 
Natrag
Top