Psi su ziva bica a ne igracke!!!

Član
Učlanjen(a)
06.10.2011
Poruka
15
Poslovica kaže "Kada bi pas progovorio, izgubili bismo najboljeg prijatelja".

Zapitajmo se, ko je zapravo vladar situacije, pas ili njegov gazda?
 
Član
Učlanjen(a)
06.10.2009
Poruka
783
Psi su covekovi verni prijatelji....Ne mogu da zamislim ljude koji mogu da maltretiraju pse.....

Pazi ovako, komsinice, sto se pasa lutalica tice, ne bih ih maltretirao, samo bih ih "uspavao" iz puske da nije kretenskog zakona o dobrobiti zivotinja. Zakon je koncipiran tako da meni preti zatvorskom kaznom ako likvidiram psa lutalicu, a za moje ovce koje su u fizickom pogledu inferiornije u odnosu na pse, bas ih briga. I bas pre neki dan pozovem veterinarsku inspekciju, oni lepo prebace odgovornost na komunalce. Pozovem komunalce, oni me salju u azil, zovem azil, oni me preusmeravaju na opsinsku inspekciju. Zatim, inspektori se smiluju, izadju na teren, sacine neki zapisnik, kazu da su nemocni, ali da mi na pamet nije palo da ubijem psa. Dzukela dzukelu stiti! A pre pola sata, jedva sam isterao copor pasa iz stada. Gde su sada ti dusebriznici iz drustva za zastitu zivotinja da vide moje krvave ovce?! Moje pitanje za sta opstinski inspektori grada Kraljeva primaju platu? Samo zato sto su ih Simovic, Kaplarevic i Sljivic tu ugurali? Ko je nadlezan kada niko nije? Zasto nas kretenski zakoni sputavaju da uradimo ono sto se mora!? Zasto kretenski zakoni ne propisuju drakonske kazne za neodgovorne pojedince koji se pasa resavaju tako sto ih jednostavno izbace pored puta?! Uh ala sam besan sto zivim pod sistemom koji nikako ne funkcionise...!
 
Član
Učlanjen(a)
18.01.2012
Poruka
62
Tako je, psi su najverniji prijatelji čoveka i zaista je lepo imati jednog.
 
Učlanjen(a)
31.08.2012
Poruka
1
Naravno, psi su dobri ljubimci, mozda cak i najbolji. Ali reci da su "covekovi najbolji prijatelji" je malo glupo, jer psi su prvo zivotinje, a sve drugo posle toga. Svaki put kad cujem to "Pas covekov najbolji prijatelj", prvo mi sevnu sve one usamljene bake iz S.A.D-a sto drze 5+ pasa u stanu i pricaju sa njima.

Ovaj zakon za zastitu zivotinja je lose osmisljen, trebalo bi braniti pse koji zive u domacinstvima od zlostavljanja, a ne opsasne i krvolocne pse koji se krecu u coporima i ubijaju stada zemljoradnika ili napadaju decu.
 
Natrag
Top