Prvosvestenicka sluzba Isusa Hrista

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Da, sto se tice Ellen White - to je tako u tvojim lazljivim snovima.

Sto se tice Isusovog Bozanstva - u biblijskom kontekstu Isus jeste Bog jednak Ocu.
I ako on nigde ne kaze za sebe "JA SAM BOG"

On to izjavljuje na jedan prikriveniji nacin, govoreci da je jedno sa Ocem, da je on pocetak, da je sve sto je ocevo i njegovo, da je on put istina i zivot, ili u izrazu "JA SAM" koji aludira na Boga.

Takodje, drugi pisu o njemu kao Bogu, prvo Toma, potom i apostoli u poslanicama, i u otkrivenju.

Ali, i pored toga - ne postoji u bibliji zapovest ili uslov spasenja - da covek veruje u Isusa kao Boga, vec kao spasitelja.

Ja ga prihvatam kao spasitelja, ali i kao Boga jednakog Ocu koji se rodio u telu.

Ko nema tu svetlost da je Isus Bog, a prihvata ga kao spasitelja, tu nema nikakvih problema, i takvog coveka Bog prima.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.333
Vidjeli smo KC crkvu sinoć na premijeri filma Dara iz Jasenovca.

Klanje dece sa uživanjem.

A na filmu ti gledao!? Iskreno, nisi me fascinirao svojim znanjem, dapače, ali ja sam još prije puno godina shvatio kako si ti sve svoje "znanje" stekao iz filmova. Čak dobar dio i iz crtanih filmova. :)

P.S. Zato tripo misli i tvrdi kako su Indijanci došli u protestantske europske zemlje i pobili ih.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Znači da ti je spasitelj stvorenje, a ne Bog.
Da li ti znas koja je razlika izmedju Jehove Boga i Hrista?
Znas li prevod reci Hrist???
Христос (грч. χριστός [christós]) грчка је реч која значи помазаник, онај који је помазан (миропомазање). Реч христос је дослован превод хебрејске речи машиах (хебр. מָשִׁיחַ [māšîaḥ‎] — „помазаник“) која се најчешће преводи као месија.
On je Bozji sluga,a ne Bog Stvoritelj.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Isus je pomazan ili odredjen za sluzbu spasitelja na zemlji.

To ne porice njegovo Bozanstvo, jer nista u tom izrazu i nema sto ga porice.

Njegovo ime je Isus, i ono upravo potvrdjuje da je on Bog, jer "ISUS" Jehosua ili Jesua - znaci "JAHVE JE SPASITELJ"

Isus je svuda u novom zavetu nazvan "SPASITELJ"

To znaci "DA JE ON JAHVE SPASITELJ U TELU"
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Isus je pomazan ili odredjen za sluzbu spasitelja na zemlji.

To ne porice njegovo Bozanstvo, jer nista u tom izrazu i nema sto ga porice.

Njegovo ime je Isus, i ono upravo potvrdjuje da je on Bog, jer "ISUS" Jehosua ili Jesua - znaci "JAHVE JE SPASITELJ"

Isus je svuda u novom zavetu nazvan "SPASITELJ"

To znaci "DA JE ON JAHVE SPASITELJ U TELU"
Jel znas ti kolko je samo bilo Bozjih pomazanika?
Nije li cak i car Saul bio Bozji pomazanik? pa dal je bio Bog ako je bio Bozji pomazanik?Nije li Bog i na njega izlio svoj sveti duh???
 
Natrag
Top