Proročanstva pravoslavnih duhovnika

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Ovdje možemo da dajemo proročanstva pravoslavnih duhovnih otaca. Dakle iz svih pravoslavnih crkava.

Kao uvod ja ću ovdje dati jedno od mnogih proročanstava.

Gospod preko onih koji prorokuju saopštava ljudima neku informaciju. Apostol Pavle je govorio: "Duha ne gasite. Proroštva ne prezirite". Ja mogu odmah da kažem da sam saznao od svoga duhovnog oca - duhovnik naše porodice je bio veoma poznati starac, shiarhimandrit Jona Ignatjenko. On se podvizavao u odeskom muškom manastiru, tamo gde je Mitropolit Agafangel. On je veoma poznat. Osim običnog naroda koji je dolazio iz svih krajeva Ukrajine, Belorusije, Rusije i Vladivostoka, njemu je dolazio i Patrijarh da bi razgovarali u četiri oka.

- Patrijarha Kirila, pre četiri godine kada je, postavši već Patrijarh, posetio Odesu. A u odeskom manastiru je rezidencija Patrijaršije.


- Da li je živ sada baćuška, Vaš duhovnik?


- Baćuška se upokojio. I u vezi sa tim sada ću vam ispričati da kada je on umro… Kada su ga pitali, i ja sam ga takođe pitao: "Baćuška, Treći svetski rat o kome sve znamo… gledajući šta se dešava u svetu i diveći se dugotrpljenju Božjem, pitamo se – a kada će to biti? Ko će napasti Rusiju?"

Rusiju niko neće napasti - rekao je duhovnik.


- A ko će napasti SAD?


- Niko neće napasti.


- Pa kakav će to biti rat?


- On će početi od male zemlje, koja je manja od Rusije. Biće unutrašnji sukobi koji će prerasti u građanski rat. Proliće se mnogo krvi. I u taj građanski rat u maloj zemlji, biće uvučena i Rusija i SAD i mnoge zemlje. I to će biti početak Trećeg svetskog rata - objasnio je Jona.


- A kada će to biti, baćuška?


- Ja ću umreti, i godinu dana nakon toga će početi.

Telegraf
 
Učlanjen(a)
01.05.2019
Poruka
668
U PC nema proroka niti se tako bilo ko naziva osim onih Biblijskih.
Zašto nisi otvorio temu o postbiblijskom profetizmu ili proroštvu uopšte već postiraš delove novinskih članaka?
Verovatno imaš razloga da ne ulazim sada u to.
U svakom slučaju ovo gore što si postirao , čak iako se pokaže tačnim, nije proročanstvo.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
U PC nema proroka niti se tako bilo ko naziva osim onih Biblijskih.

To je onda prtivno Bibliji u kojoj piše da će Bog u svakom crkvenom periodu da šalje proroke.

Zašto nisi otvorio temu o postbiblijskom profetizmu ili proroštvu uopšte već postiraš delove novinskih članaka?

Pa ovo jeste proricanje sada da li je tačno ili ne, tj. od Boga ili nekog drugog to je druga tema.

Verovatno imaš razloga da ne ulazim sada u to.

Naravno da imam. Čak više razloga.

U svakom slučaju ovo gore što si postirao , čak iako se pokaže tačnim, nije proročanstvo.

Ajd reci šta znači proročanstvo u originalu? Naravno da jeste.
 
Učlanjen(a)
01.05.2019
Poruka
668
Suština je da postoji širi i uži smisao značenja reči prorok i proročanstvo.
Ako želiš da pričaš o proroštvu i prorocima u širem smislu značenja te reči hajde da počnemo priču od Pitije ili o paganskim oraklima a ako ne, nego želiš da razmatraš značenje reči prorok i proročanstvo u kontekstu Svetog Pisma a samim tim i Judaizma i Hrišćanstva onda se tako i postavi.
Mani se sofizama i odredi se prvo u smislu definisanja tj pojmovnog odredjivanja a onda i kontekstualnog ukoliko želiš razgovor koji podrazumeva razmenu argumentima potkrepljenih mišljenja a ne prostor za ex cathedra objave.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Ako želiš da pričaš o proroštvu i prorocima u širem smislu značenja te reči hajde da počnemo priču od Pitije ili o paganskim oraklima a ako ne, nego želiš da razmatraš značenje reči prorok i proročanstvo u kontekstu Svetog Pisma a samim tim i Judaizma i Hrišćanstva onda se tako i postavi.

Da sam htio onda bih otvorio temu o proroštvu.

Suština je da postoji širi i uži smisao značenja reči prorok i proročanstvo.

To znam.

hajde da počnemo priču od Pitije ili o paganskim oraklima

pročitao dva puta grčku mitologiju.

Mani se sofizama i odredi se prvo u smislu definisanja tj pojmovnog odredjivanja a onda i kontekstualnog ukoliko želiš razgovor koji podrazumeva razmenu argumentima potkrepljenih mišljenja a ne prostor za ex cathedra objave.

Mani se ti filozofije u biblijskom smislu.

Tema je jasna, ako ne želiš da daš doprinos u njoj onda bolje da nisi ništa pričao.

Dakle ovdje ću da dajem proročanstva pravosl. duhovnika.
 
Učlanjen(a)
14.01.2018
Poruka
518
Proročkim Duhom Svetim, neka sve nas Bog milostivo pogleda.

Danas je u Crkvi Hristovoj i Pravoslavnoj bilo čitano proroštvo
jednog od duhovnika (i ne samo duhovnika) da će uskoro Bog,
preko Isusa Hrista, suditi ne-Hrišćanima na osnovu onoga što se
u njima nalazi. Naime u njima njihove misli i savest se medjusobnooptužuju i brane,
i po tom kriteriumu će prilikom drugog Hristovog dolaska njima biti sudjeno.

Ja u ovakvo proročanstvo iskreno verujem.

brat Toma
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Proročanstvo Svetog Pajsija: Rusija će razoriti Tursku, zauzeti Istanbul i izbiti na Persijski zaliv

Ovo je sažetak proročanstva koje je izrekao starac Pajsije, grčki pravoslavni monah sa Svete Gore.



Starac Pajsije je predvideo Turskoj puno problema u bliskoj budućnosti. On istina, ne govori o ruskom učešću u sukobu u Siriji, ali ističe ulogu Rusije u velikim ratovima koji će zahvatiti Bliski Istok. Nakon toga, Rusi će u velikom ratu sa zapadnim silama ipak biti natjerani da se povuku nazad, a Istanbul će predati Grcima.
„Uz rusku intervenciju i poslije pregovora između velikih sila, Carigrad (Istanbul) će, iz nekih razloga, ponovo biti vraćen Grčkoj jer će ovaj potez koristiti velikim zemljama.“
Jednom oficiru visokog ranga je predskazao: „Ja ću se upokojiti i neću moći da te vidim na paradi, kada sa Grčkom vojskom budeš umarširao u Istanbul.“ Ovo znači da će se to desiti u bliskoj budućnosti, za života i prije penzionisanja tog oficira. Podsjetimo da je starac Pajsije preminuo prije 21 godinu, pa ne ostaje puno vremena za ispunjenje ovog proročanstva.
„Turska vojska će se razviti, pa će postati i agresivna da će u jednom trenutku izaći sa tvrdnjom da neka susjedna Grčka ostrva pripadaju njima dok svi narodi dobro znaju da je to potpuno pogrešno i bez osnove.“
„Kada turska flota otpočne sa opkoljavanjem nekih grčkih ostrva i zađe šest milja, nažalost, biće potpuno uništena. Ali to neće biti urađeno od nas. To će biti početak kraja…“
„Poslie tog ozbiljnog sukoba između Grčke i Turske, veliki i razorni će rat izbiti između Rusije i Turske. U početku, Turci će misliti da su pobijedili, ali Rusi će se uključiti u borbu i na kraju će u stvari oni pobijediti, pa će zatim uzeti Istanbul-Carigrad koji će se naći u njihovim rukama. Ali, iz nekog razloga i oni će biti primorani da ga predaju.“

„Engleska i SAD vratiće nam Istanbul-Carigrad“, poručio je starac Pajsije svojim Grcima.
„Crkva Aja Sofija (Sveta Sofija) ponovo će postati grčka poslije toliko godina“.
„Turskoj će biti najteže. Od Turske populacije jedna trećina vratiće se tamo odakle su potekli u dubinu Turske, jedna trećina će biti pošteđena jer će postati hrišćani i posljednja jedna trećina nažalost izginuće u tom ratu.“
„Turska će se razdijeliti na tri – četiri dijela. Mi (Grci) uzećemo našu zemlju, zemlja koja je u prošlosti bila naša, Jermeni će uzeti svoje, a Kurdi, takođe, će uzeti svoje. Kurdski problem je u toku. To će biti urađeno, ne sada, ali uskoro, kada ova generacija političara u Turskoj podnese ostavku i zemljom zavlada nova generacija“.
Pajsije je ovo prorekao prije oko 25 godina.
“Turska će izvršiti još jedan napad i to samo na Grčku, ali Grčka neće uopšte imati gubitke. Ono sa čime ćemo se suočiti je glad za nekoliko mjeseci. Dakle, pokušajte da nabavite mali komad zemljišta i na njemu nešto uzgajate, tako da se možete nositi sa tim teškim periodom“, poručio je starac Pajsije grčkom narodu.
Rođen u Kapadokiji, preminuo u Solunu - Starac Pajsije je rođen 25. jula 1924. godine u maloazijskom selu Farasa u Kapadokiji, na jugoistoku Turske. Upokojio se 12. jula 1994. godine i sahranjen je na groblju Svetog Jovana Bogoslova, u Sureti, Solunu. Kanonizovan je od strane Grčke pravoslavne crkve u januaru 2015. godine.
„Kada na televiziji budete češće nego ranije slušali da su odnosi između Turske i Grčke postali napeti u vezi podele teritorijalnih voda između dvije zemlje, rat je iza ćoška.“
„Zatim slijedi napad Turske na Grčku, dok će Rusi napasti Tursku sa sjevera iz svojih razloga. Tada će se uključiti i druge evropske zemlje i to Engleska, Francuska, Italija i još drugih šest do sedam država, koje u ovom dijelu imaju interesa i takođe pretenduju na turski dio zemljišta.“

„Grčka vlada će donijeti odluku da ne šalje snage. Naša (grčka) vojska ostaće samo na granici. I to će biti veliki blagoslov da nećemo da šaljemo vojsku jer svaka zemlja koja bude imala učešće u tom ratu pretrpeće velike će gubitke.“
„Kada Turska bude počela vode Eufrata da koristi za navodnjavanje, biće znak da je došlo vrijeme za taj veliki rat.“ Inače, Turska je već počela da koristi vode Eufrata za navodnjavanje.
„Poslije tih veoma nesrećnih događaja, Rusija će nastaviti rat i izbiće sve do Persijskog zaliva, ali će biti zaustavljena od trupa iz Jerusalima. Zatim će zapadne sile reći Rusima da povuku svoje trupe iz tih područja; to će naime trajati koliko traje period uzgajanja kupusa, što znači 6 mjeseci. Rusija, međutim, neće povući svoje snage. A onda će zapadne sile početi da okupljaju trupe u želji da napadnu Ruse. Biće veliki masakr… Biće veliki rat, globalni i Rusi će biti gubitnici. Gradovi će postati favele. Mi, Grci nećemo učestvovati u tom globalnom ratu.“


Nezavisne
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ima nekih Pravoslavnih proroka i novijeg datuma iz nekih ovdasnjih manastira, cije tekstove sam citao, u kojima govore o buducnosti Srbije, politici, veri, itd..
 
Učlanjen(a)
14.01.2018
Poruka
518
Duhom Svetim vodjeni, proročanstva od Boga nam data - živimo!

Ovo su reči sv. Teofana Zatvornika.

Koji pretrpi do kraja taj će se spasti (Mt.10,22).
A imamo li mi šta da trpimo? U tome ni kod koga nema nedostataka. Kod svakoga je poprište trpljenja široko, a time je i spasenje blisko.
Pretrpi sve do kraja i spašćeš se. Ipak, treba znati trpeti, jer se inače može desiti da se trpi a da se nema nikakve koristi.

Prvo - čuvaj svetu veru i vodi besprekoran život koji joj je saglasan. Svaki greh koji se desi odmah čisti pokajanjem.

Drugo, sve što nailazi da se otrpi primaj kao iz ruke Božije, tvrdo se sećajući da bez Njegove volje ništa ne biva.

Treće, verujući da sve što dolazi od Gospoda biva na dobro naših duša, iskreno zahvaljuj Bogu, blagodareći i za žalosti i za utehe.

Četvrto, zavoli žalosti zbog velike spasonosnosti koju sadrže i razbudi u sebi žeđ za njima kao za pićem, doduše gorkim, ali lekovitim.

Peto, cećaj se da nesreću ne treba da odbacuješ kao tesnu odeću, već da je pretrpiš. Nju svakako moraš pretrpeti.
Onda je bolje da je pretrpiš hrišćanski. Roptanje ne izbavlja od bede nego je samo otežava, a smirena potčinjenost odlukama promisla Božijeg,
i blagodušnost nesreći oduzimaju težinu.

Šesto, smatraj sebe zaslužnim još veće nesreće. Jer, kad bi Gospod hteo da sa tobom postupi po pravdi, kakvu bi bedu samo imao da podneseš!

Sedmo, iznad svega se moli, i milostivi Gospod će ti dati čvrstinu duha, pri kojoj će ti se činiti da se i nema šta trpeti, dok će se drugi čuditi veličini tvojih iskušenja.


brat Toma

.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
PROROČANSTVO SA SVETE GORE: Srbiju će napasti Albanija, Hrvatska, Bosna i Amerika, ali doći će Rusija…
Zanimljivo peoročanstvo koje je navodno na Svetoj Gori ove godine objavljeno u knjižici „Nadolazeće nesreće“, nepoznatog autora; i koje upozorava: Braćo, treba da budemo oprezni…


Tekst donosi neka nova proricanja šta nas čeka u budućnosti.


„Na nesreću, sledećih nekoliko nedelja biće početak poslednjih događaja pre kraja sveta. Od prošle godine pokušavao sam na razne načine da informišem prijatelje, rođake i poznanike o predstojećim nesrećama. Svi oni primili su moje reči s nepoverenjem i smatrali me za ludog. Oni nisu hteli ništa da saznaju. To je i razumljivo – čovek koji je daleko od Boga nikada ne želi da čuje loše novosti. Takav čovek više voli spletkarenja, ćaskanja o fudbalu, o ženama, o bilo čemu, samo ne o događajima koje Bog pošalje. Nažalost, ti događaji biće istovremeno njihova kazna. Kada sam o tome popričao sa jednim pravednim starcem on mi je zapovedio da odmah prestanem da obaveštavam ljude“, piše na početku teksta.


„Braćo moja, kad sam posetio tog starca počeo sam da govorim o predstojećim događajima. On je shvatio moje namere i rekao da mi to saznanje neće doneti nikakvu duhovnu korist – ja ću samo utoliti grešnu čovekovu radoznalost. Odlazeći od starca sav sam se tresao. Ako se i pola tih događaja stvarno desi, onda može samo jedno da se kaže – TO JE UŽAS!!!


Danas ili sutra, kad se priberem, obećavam da ću vam reći sve što mi je starac rekao i šta mi je dozvolio da napišem da ne bih uplašio narod i izazvao talas defetističkih raspoloženja. (Ne brinite, Grčkoj se neće desiti ništa loše, njene teritorije neće biti osvojene). Ali, to će biti tragedija i kazna za njene maloverne stanovnike, a ne za zemlju.


Sve o čemu su pisali Sveti oci naše Crkve desiće se tako do poslednjeg detalja. Starac je rekao da je bio zadivljen kada je u mladosti pročitao proročanstva Sv. Kozme Etolskog. Počeo je da moli Boga (tada još ne shvatajući svu ozbiljnost molitve) da mu otkrije kada će se desiti predskazani događaji. Međutim, nakon što je posetio Atos i razgovarao sa jednim starcem shvatio je svoju grešku. Samo Gospod odlučuje ko je dostojan milosti otkrovenja. I, jednom uveče kada se starac molio (to je bilo na dan kada su Turci ubili Kiprane Solomosa i Isaka) pred njegovim unutrašnjim pogledom kao filmska traka počeli su da se razvijaju predstojeći događaji.

(Ja sam, braćo, siguran da je na tom mestu starac sakrio od mene nešto neprijatno). Proročanstva nekog g-na Georgija (Đorđa) o sedam ratova, koja je zapisao i širio jedan od braće, pokazala su se istinitim.
Svaki od ratova biće suroviji od prethodnog. U svaki od ratova biće uključivano sve više država i tako će rat zahvatati sve više prostranstva zemljine kugle. Između ratova biće i perioda mira. Stanovništvo država uvučenih u rat moliće Boga za pomoć, ali njihove molitve neće biti uslišene.


Stanovništvo država koje ne učestvuju u ratu neće urazumiti nesreće njihovih suseda, nego će umesto toga težiti ratu i razaranjima da bi se osvetili svojim neprijateljima. Na kraju će rat zahvatiti čitav svet. Svuda će zavladati glad, rasulo, nesreće, pobune, pljačke i bolesti.


Grčka će svoju vojsku dati pod vlast predstojećeg izabranog Cara. Rusija će pretrpeti još jednu provokaciju – napad od strane Gruzije i ovoga puta potpuno će uništiti Gruziju. Nažalost, gubici civilnog stanovništva Gruzije biće zastrašujući. Dok Rusi budu ratovali u Gruziji, Ukrajinci, podsticani od strane Amerikanaca, takođe će početi grubo da provociraju Rusiju.


Turska će dozvoliti američkim brodovima i avionima da ulaze u njene zalive i vazdušni prostor radi nanošenja udara po Rusiji.


Od tog trenutka počeće odbrojavanje za Tursku. Rusi će veoma brzo pobediti Ukrajince (preciznije rečeno, malo će ko od Ukrajinaca pristati da ratuje sa Rusima) i biće rado dočekani od strane stanovništva ukrajinskih gradova. Iznad Ukrajine i Crnog mora prvi put će se desiti vazdušne bitke između Rusa i Amerikanaca, a Rusi će neprikosnoveno pobediti.


U Turskoj će početi diktatura, a u to vreme Kurdi će se podići na ustanak. Nastupiće svetska ekonomska kriza. Rušiće se jadan za drugim ekonomski sistemi država, zaustaviće se transferi novca, nastaće pobune naroda iz ekonomskih razloga, žitelji Evrope odbijaće da služe armiji. (Evo glavne karakteristika istinitosti proročanstva: ovaj razgovor sa starcem desio se u septembru 2007.)


Sledeće godine u isto vreme, ili najkasnije u oktobru (zaboravio sam da kažem da kada govorim „sledeće godine“ mislim „ove godine“, zato što se razgovor desio 2007.) Amerika i Izrael napašće Iran. Rat će početi odozdo, zbog blagoslova koji štiti Grčku. Ali rat će se voditi i u našoj neposrednoj blizini: Albanija, Hrvatska, Bosna, Amerika i NATO protiv Srbije i Rusije.

Intermagazin
 
Natrag
Top