Promjena IP adrese - Pomoc

Član
Učlanjen(a)
09.04.2012
Poruka
185
Dakle zanima me mogu li svoju trenutnu IP adresu stvarno promjeniti znaci kada je promjenim da uvjek bude ta ista koju sam stavio , bez ikakvih programa VPN i proxy-a .

Postoje li neka podesavanja u ruterima gdje se to moze obaviti ili nesto drugo.
 
Član
Učlanjen(a)
09.04.2012
Poruka
185
Inace da napomenem da imam ADSL net i navodno bi se trebala ip adresa mjenjati tj biti dinamicka. Realno nisma ni partio da li se mjenja.
 
Član
Učlanjen(a)
13.11.2009
Poruka
277
Pogledaj ovde, ima raznih caka, vezano za tvoje pitanje, pa pokušaj ali - na svoju odgovornost :)
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2012
Poruka
1.272
Dakle zanima me mogu li svoju trenutnu IP adresu stvarno promjeniti znaci kada je promjenim da uvjek bude ta ista koju sam stavio , bez ikakvih programa VPN i proxy-a .

Postoje li neka podesavanja u ruterima gdje se to moze obaviti ili nesto drugo.

Ti privatnu ip adresu mozes menjati u koju god zelis ali javnu ip adresu pod kojom te vide svi ostali korisnici na internetu to ti moze promeniti samo provajder tako da kao sto rece Ironaca restartujes modem i bude ti dodeljena druga ip adresa ali ako hoces staticnu onda to placas posebno!
A za promenu ip adrese privatne moras pogledati sta ti pise u modemu opsega adresa od do na primer
range start 192.168.1.3 range end 192.168.1.350 u tom opsegu dodeljujes privatnu ip adresu!
Naravno ako ubodes ip koji ima jos neko u toj mrezi neces imati net kao ni onaj drugi korisnik!
Drugim recima ako ti nije neophodno ne petljaj se sa time bar sto se tice privatne ip adrese!
 
Poslednja izmena:
UPLOADER
Učlanjen(a)
27.05.2013
Poruka
1.908
Možda ovo pomogne !

Technitium MAC Address Changer
Kod:
https://mega.co.nz/#!mJciHbjZ!5pOtpxe4mECxYlnADEwivJ_40RGYcdMyPNC77ejn9Lo
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
13.11.2009
Poruka
277
Možeš probati i ''ZenMate'' addon, za pretraživače. Besplatna verzija ti omogućava korišćenje nekoliko IP adresa - USA, Switzerland, Great Britain, itd. Meni je radilo, donekle. Uglavnom, nije opasno da se proba.
 
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.131
Dakle zanima me mogu li svoju trenutnu IP adresu stvarno promjeniti znaci kada je promjenim da uvjek bude ta ista koju sam stavio , bez ikakvih programa VPN i proxy-a .

Postoje li neka podesavanja u ruterima gdje se to moze obaviti ili nesto drugo.

Možeš kod svog internet provajdera ali ćeš statičku adresu posebno da platiš...
 
Natrag
Top