Promena IP adrese na SBB modemu

Učlanjen(a)
01.09.2020
Poruka
38
Pozdrav ljudi, moj PC je povezan kablom na modem SBB-a odakle dobijam punu brzinu. Medjutim, IP adresa je uvek statična. Kada god pogledam na web-u, ne menja se. Mislio sam da je danas većina rutera ili modema (ne razumem se u sve to) imaju dinamičku IP.
Na koji način bih ja mogao da promenim IP adresu tako da ako posećujem neki sajt, niko ne može reći "Aha, to je ovaj".

P.S. Ništa nisam zabrljao ili učinio nezakonito.. Da jesam, ovo bi bio najgluplji potez xD
 
Učlanjen(a)
23.10.2015
Poruka
408
Ti si verovatno premium paket uzeo. Da li si resetovao modem i proverio koju si IP adresu dobio ?
Nisi napisao koji modem imas, Tehnicolor (beli) ili CISCo (crni).
Da li si probao da ukucas drugi mac adresu (mac clone) ?

Probaj pa javi.
 
Učlanjen(a)
01.09.2020
Poruka
38
Ti si verovatno premium paket uzeo. Da li si resetovao modem i proverio koju si IP adresu dobio ?
Nisi napisao koji modem imas, Tehnicolor (beli) ili CISCo (crni).
Da li si probao da ukucas drugi mac adresu (mac clone) ?

Probaj pa javi.
Imam crni, onda je verovatno CISCo. Nisam napisao zato što se ne razumem u to :D
Čuo sam za mac adresu, valjda je to ono što razlikuje računare jedan od drugog, jedinstvena adresa, ali mi je nejasno šta je mac clone.
Resetovao modem jesam mnogo puta, ali je adresa ista.

Ovo oko mac adrese mi nije jasno, ako bi mogao pls da pojasniš :D
 
Član
Učlanjen(a)
24.10.2011
Poruka
336
U tom slučaju uzmi neki VPN, ima ih u "određenoj meri" i besplatnih, recimo "windscribe". Nema potrebe da se zezaš oko rutera, VPN ti je i više nego dovoljan. MAC adresa će ti svakako ostati ista, ukoliko je nekim od softverskih alata ne izmeniš, a za čim u regularnoj upotrebi nemaš nikakve potrebe.
 
Učlanjen(a)
01.09.2020
Poruka
38
U tom slučaju uzmi neki VPN, ima ih u "određenoj meri" i besplatnih, recimo "windscribe". Nema potrebe da se zezaš oko rutera, VPN ti je i više nego dovoljan. MAC adresa će ti svakako ostati ista, ukoliko je nekim od softverskih alata ne izmeniš, a za čim u regularnoj upotrebi nemaš nikakve potrebe.
Ovako. Nisam još pogledao gore pomenuti VPN, ali, verovatno nema za naše prostore, ali i da ima, kada bih se, hipotetički, registrovao na neki forum, oni bi znali da sam to ja, uprkos promeni moje IP adrese, zar ne? U tome je suština, zato i pitam.
 
Član
Učlanjen(a)
24.10.2011
Poruka
336
Ako misliš da se sakriješ od "države", to nije tako jednostavan zadatak, a za forume i slično u principu je dovoljan VPN. A ako baš želiš anonimnost, onda prouči opcije softverske izmene MAC adrese.

Kod:
http://mrezawifi.blogspot.com/2017/12/kako-pronaci-i-promijeniti-mac-adresu.html
 
Učlanjen(a)
01.09.2020
Poruka
38
Ako misliš da se sakriješ od "države", to nije tako jednostavan zadatak, a za forume i slično u principu je dovoljan VPN. A ako baš želiš anonimnost, onda prouči opcije softverske izmene MAC adrese.

Kod:
http://mrezawifi.blogspot.com/2017/12/kako-pronaci-i-promijeniti-mac-adresu.html
Ma ne krijem se od države, nisam prekršio zakon. Prosto me interesuje kako zaobići detektovanje na jednom forumu. Čak i kada koristim neki VPN koji je iz holandije, oni mi odbiju nalog za registraciju. I onda se pitam, šta je to što treba da učinim kako bih zaobišao sistem.
 
Član
Učlanjen(a)
24.10.2011
Poruka
336
Verujem da se ne kriješ, to se samo tako kaže. Gledaj, neke skripte detektuju VPN i ne dozvoljavaju pristup na taj način. Drugo, bio sam admin na jednom forumu ali ne mogu da se setim da li sam mogao da vidim i MAC adrese registrovanih, ovde bi to neko sigurno znao. Probaj i sa kloniranjem, nije komplikovano, ili sa nekim boljim (plaćenim) VPN-om.
 
Učlanjen(a)
01.09.2020
Poruka
38
Napravi drugu mail adresu i probaj s njom da obaviš registraciju.
Probao. Kada sam ja probao, piše klon nalog. Kada dam drugu da uradi umesto mene, prođe lagano.
Verujem da se ne kriješ, to se samo tako kaže. Gledaj, neke skripte detektuju VPN i ne dozvoljavaju pristup na taj način. Drugo, bio sam admin na jednom forumu ali ne mogu da se setim da li sam mogao da vidim i MAC adrese registrovanih, ovde bi to neko sigurno znao. Probaj i sa kloniranjem, nije komplikovano, ili sa nekim boljim (plaćenim) VPN-om.
Previše cimanja za jedan forum. Mislio sam da su to neke prostije stvari (svako ko ne zna tako misli). Hvala u svakom slučaju :D
 
Natrag
Top