Promblem monitor i napajanje

Učlanjen(a)
20.06.2014
Poruka
100
Zdravo dali moze neko dami pomogne imam problem kada upalim komjuter sve je u redu cim ga ugasim i ponovo ga upalim nece da mi posalje signal monitoru vec kada ga izkljucim iz napajanje i tek tada oce koji je to problem neki mi neko objasni poz.

Hvala unapred
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.330
Koja ti je grafika,inegrisana ili ekstena.Ugasi komp,ako je elsterna grafika i iscupaj kabl od napajanja.Izvadi grafiku vidi kakvi su mu kontakti,ako su slucajno dosta tamni,uzmi gumicu za grafitne olovke i polako obrisi sa obe strane.Vrati je ukljuci i probaj,ako nece,probaj prodrmaj kabl od monitora na izlazu iz kompa,malo gore dole i levo desni,normalno isto polako ne preterano.Ako opet neve,probaj okreni kabli zameni mu mesta,ovaj sto je bio do kompa nek ide na monitor.ako i to ne pomogne,ondakod nekog drugara isprobaj ispravnost i grafike i monitora.Pre svega toga mogao bi da proveris i drajvere.Posle cemo da vidimo dalje.
 
Učlanjen(a)
20.06.2014
Poruka
100
NVIDIA GeForce 9600 GT nije intergisana vadise ja sam izvadio i pokusao sam da obrisem sa prste desu dole male pipci i okrenuo sam kablove iz monitora do komjutera i dalje isto a sa gumicu nisam probao sacu da probam.
 
Učlanjen(a)
11.04.2010
Poruka
481
Svasta je moguce uljucujuci i problem sa samim monitorom. Kada kazes "nece da posalje signal" da li na ekranu tada imas natpis "No signal"? Ako imas, problem je ili u grafickoj ili u maticnoj (ako je grafika integrisana) ili u kablu izmedju grafike i monitora. Da li imas mogucnost da isprobas monitor na drugom kompjuteru? Mozes ga povezati i na laptop. Kao prvi korak, kada upalis racunar ostavi tako "bez signala" nekoliko minuta da vidis da li ce se slika posle nekog vremena pojaviti.
 
Učlanjen(a)
20.06.2014
Poruka
100
Pise No signal i nista se nedesava samo kompjuter radi ugasim i upalim nekoliko puta i dalje isto a za monitor sada cu da vidim kod druga kako se desava kod njega pa se cujemo posle hvala.
 
Učlanjen(a)
11.04.2010
Poruka
481
Ako eliminisemo uvek mogucu "egzotiku", curi ti kondenzator na grafickoj kartici i mora biti zamenjen.
 
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.131
Zdravo dali moze neko dami pomogne imam problem kada upalim komjuter sve je u redu cim ga ugasim i ponovo ga upalim nece da mi posalje signal monitoru vec kada ga izkljucim iz napajanje i tek tada Hoce koji je to problem neki mi neko objasni poz.

Hvala unapred

Eto, ja mislim da je ipak napojna jedinica u pitanju. To što rade ventilatori ne znači da je računar upalio.
 
Učlanjen(a)
20.06.2014
Poruka
100
bio sam malo pre kod majstora i rekao mije daje napajanje jer kupio sam ga prosle godine tacno juce bilo godinu dana jer nevalja mi marka Gigatech od 600 ampera i daje maticnu plocu zabrljao i moram drogo napajanje da kupim koja ide orginal za moj kompjuter kosta 4000 din toje to.
 
Natrag
Top