Procena starog novca

Član
Učlanjen(a)
07.03.2011
Poruka
39
Moze li neko da mi kaze koliko vredi ovaj dukat? Iz XIV ili XV je veka, za vreme kralja Zigmunda, zlato.
765572.jpg
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
17.12.2013
Poruka
4
Vrednost bilo kojeg starog novcica pa i ovog zavisi pre svega od retkosti, a onda od stepena ocuvanosti. Sa ove slike tesko mogu da procenim stepen ocuvanosti, ali za pribliznu vrednost najbolje je da se za pocetak pogleda Krause katalog, a onda potrazi da li negde na ebayu neko nudi nesto slicno.
Inace, moje iskustvo je da se nekad nemoze postici prava vrednost novcica koji prodajete, jednostavno niko nije spreman da ga toliko plati. besparica, malo ko skuplja to sto nudite, itd itd.
 
Član
Učlanjen(a)
08.09.2010
Poruka
242
Dukat_zps72048547.jpg
 
Učlanjen(a)
17.12.2013
Poruka
4
Zdravo Majo,
vidim da ste postavili slike sa neta gde se vide detalji novcica koji posedujet. Pozeljno bi bilo da postavite slike novcica koji Vi posedujete, jer se tada vidi stepen ocuvanosti novcica koji je kljucan za procenu vrednosti.
Pogledajte na Krstarici, na numizmatika, tamo je dato kako se procenjuje stepen ocuvanosti novcica, a kroz diskusije mozete videti da neki novcic u stepenu ocuvanosti Vf kosta recimo par E, a u stepenu ocuvanosti UNC nekoliko desetina puta vise, ili u stepenu ocuvanosti BU moze kostati i sto puta vise. Sve zavisi koliko je datih novcica sacuvano u nekom visokom stepenu ocuvanosti.
Pozdrav i drago bi mi bilo ako sam bio od koristi
 
Natrag
Top