Problemi sa memorijskim karticama

Član
Učlanjen(a)
25.05.2013
Poruka
620
Kupio preko aliexpress.. testirao i original je.
Mana je valjda što je napravljena u Kini
 
Član
Učlanjen(a)
07.12.2011
Poruka
460
... uglavnom pokazuje mi da je generic hierarchial nekakav file system..

Da li karticu koristiš u nekom apple-vom uređaju?

Da li neko zna da li je uopšte moguće formatirati karticu koja ne da da se formatira.

Da i ne. Zavisi od razloga zbog koga formatiranje nije moguće.

Kartica se u telefonu ne vidi osim u slučaju kada usključim/ uključim karticu.

Da, to bi trebalo da je normalno ponašanje uređaja i kartice.

Tada mogu vidjeti svoje datoteke do onog trenutka dok ne kliknem na njih.

Najčešći uzrok takvog ponašanja je oštećenje fajl sistema. Uzrok oštećenja fs-a može biti softerski ili hardverski.
Softverski se rešava reparacijom ili novim formatiranjem fs-a, a hardverski se rešava popravkom ili zamenom uređaja. A, možda treba samo očistiti kontakte...?

Na laptopu sam ubacio karticu u card reader i laptop je uredno ptepozna.

Mogu kopirati datoteke sa nje na laptop, obratno ne.
Ne postoji mogućnost bilo kakvog brisanja bilo čega na njoj jer ne nudi uopšte opciju delete.

Ako je, kako si naveo, na kartici HFS fajl sistem i ako pretpostavimo da koristiš windows tada bi to što navodiš trebalo da je normalno.
Da bi win mogao da piše po HFS-u, mora se instalirati drajver za njega ili neki apple-ov program(?) za pritsup HFS fajl sistemu.

Neki programi a i opcija chkdsk mi govore da ima nekih errora

Ako si od tih programa dobio poruke o greškama, logično bi bilo da ih vide i oni od kojih tražiš savet. Prepiši ili slikaj poruke i pošalji ih.

Sve u svemu, najmanje što fali su informacije o uređaju na kojem se koristi kartica i poruke o greškama.
 
VIP
Učlanjen(a)
23.10.2012
Poruka
1.621
Iskomplikovao si maksimalno, bez potrebe :)
Pomenuo je mobilni telefon - opcija pohrana » Android
Pomenuo je chkdsk na laptopu » Windows
"generic hierarchical" obično se odnosi na NTFS sistem, (u telefonu je to prastari defolt android fajl sistem, nikakve veze nema sa iOS-om) ali ne mora biti tačno jer programi prenose gluposti koje dobijaju od poluispravnog čipa.

A inače, kartice su relativno jednostavni uređaji i time i problemi i rešenja.
Fajl sistem se lako oporavlja. Tačka. Kada crknu memorijske ćelije (bad blokovi) i to je moguće tretirati, kad prsne firmver nevidljiva (mrtva) je skroz, kada "izgori" - takođe, a kada ode deo elektronike imaš navedene probleme bez mogućnosti oporavka. Ono što je tada moguće je odlemiti fleš čip i zalemiti ga na drugi nosač, što je vrlo skupo i radi se samo u određenim slučajevima. Za običnog korisnika - izvuči šta možeš sa nje, potroši 10-ak evrića na novu karticu.
Kraj.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
07.12.2011
Poruka
460
Iskomplikovao si maksimalno, bez potrebe :)
Verovatno.

Pomenuo je mobilni telefon - opcija pohrana » Android
Pod "uređaj" sam podrazumevao android ili iphone telefon. Trebao sam da budem jasniji.

Pomenuo je chkdsk na laptopu » Windows
Tačno, u pravu si. Moj previd.

"generic hierarchical" obično se odnosi na NTFS sistem,
Hierarchical fajlsistem je apple-ov HFS fajlsistem [1] tako da sam pomislio da je možda u pitanju iphone, a da je poruka greškom poslata u android temu. Tako nešto ne bi bilo prvi put.
BTW, NTFS spada u grupu žurnal fajlsistema i koliko mi je poznato, na androidu nikada nije bio podržan od strane os-a.

Kao što si već spomenuo, najveća verovatnoća je da je problem sa samom karticom. Ali, obzirom na "udaljenu dijagnostiku" nisam mogao da odbacim i ostale opcije.

[1]
Kod:
https://en.wikipedia.org/wiki/Hierarchical_file_system
 
Član
Učlanjen(a)
25.05.2013
Poruka
620
--Radi se o androidu..da je generic hierarchial pokazuje kad je kartica ubačena u telefon i spojena na laptop....na laptopu je win 7 instaliran
kad je u čitaču onda pokazuje da je u exFAT formatu ,što i jeste.
Nisam pravio skrinšotove od tih grešaka jer nije važno kako koji program naziva jednu te istu grešku..
Ta greška,čini mi se,da se nakon upisivanja komande chkdsk E:/f u cmd zvala error 0x80071AC3..onda je pisalo nešto da je volume dirty i da probam sa chkdsk u cmd-u..
Ne moram ni pisati da su glupa riješenja koja mi nudi gugl...probap sam jedino to isto uraditi u safe modu..ista situacija.
Uglavnom,kartica je neupotrebljiva,može se jedino koristiti kao prostor za pohranu onih datoteka i foldera koje sam već prekopirao na laptop.
od slika mogu postaviti samo kako je vidi laptop i nekih cmd "brljotina"Capture 1.PNGCapture 2.PNGCapture 3.PNG
 
Natrag
Top