Problemi sa memorijskim karticama

Član
Učlanjen(a)
06.12.2012
Poruka
406
pozdrav.
da li je neko mozda imao probleme sa memoriskim karticama u android uredjajima?
konkretno moj problem je sledeci.
imao sam memorisku od 16GB koja je radila normalno, i onda se pocela gubiti, tipa slike se ne mogu otvoriti, prebaciti na racunar, muzika i slicno.
formatiranje ne pomaze, tu karticu sam formatirao, stavio neku muziku i sad je koristim u autu za muziku. tu radi.
sa drugom memoriskom karticom mi se sad desava kad prebacim mp3 na nju ne moze da se koristi, tj nece da radi na telefonu i na racunaru nece da otvori taj fajl sa memoriske
.
kolegama s posla se desavale jako slicne situacije , najcesce sa slikama na memoriskoj.
recimo ne mozete prebaciti slike na racunar ili ne mozete otvoriti sliku a vidite je da ima i da zauzima prostor, problemi prilikom kopiranja sadrzaja i slicno.

jedan kolega mi je prico da je procito negde da imaju neki virusi koij napadaju android uredjaje i tako unistavaju memoriske kartice.
ako neko imao slicnih problema ili ako neko zna resenje molim vas da pomognete meni i svima koji imaju slican problem, unapred sam vam zahvalan
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2012
Poruka
1.272
pozdrav.
da li je neko mozda imao probleme sa memoriskim karticama u android uredjajima?
konkretno moj problem je sledeci.
imao sam memorisku od 16GB koja je radila normalno, i onda se pocela gubiti, tipa slike se ne mogu otvoriti, prebaciti na racunar, muzika i slicno.
formatiranje ne pomaze, tu karticu sam formatirao, stavio neku muziku i sad je koristim u autu za muziku. tu radi.
sa drugom memoriskom karticom mi se sad desava kad prebacim mp3 na nju ne moze da se koristi, tj nece da radi na telefonu i na racunaru nece da otvori taj fajl sa memoriske
.
kolegama s posla se desavale jako slicne situacije , najcesce sa slikama na memoriskoj.
recimo ne mozete prebaciti slike na racunar ili ne mozete otvoriti sliku a vidite je da ima i da zauzima prostor, problemi prilikom kopiranja sadrzaja i slicno.

jedan kolega mi je prico da je procito negde da imaju neki virusi koij napadaju android uredjaje i tako unistavaju memoriske kartice.
ako neko imao slicnih problema ili ako neko zna resenje molim vas da pomognete meni i svima koji imaju slican problem, unapred sam vam zahvalan

Pa naj jednostavnije resenje ti je da je preskeniras nekim malo boljim antivirusom
tipa kasperski ili bit defender!Procesljaj je sa nekoliko alata!
Na primer super anti spyware malware bytes i kasperski!
 
Učlanjen(a)
11.11.2012
Poruka
2.164
Ako nemas nista bitno na kartici prikaci je na racunar, uradi check and fix error, formatiraj je i bice u redu. Ako ne bude u redu, promeni joj ekstenziju. Ako bude problem i nakon ovoga ostecena ti je memorijska
 
Član
Učlanjen(a)
06.12.2012
Poruka
406
ne pomaze to, pokusao sam. treba mi neki alat specijalni za fles uredjaje.
znam da to postoji samo nzm koji je pouzdan i isproban.
 
Član
Učlanjen(a)
22.06.2009
Poruka
4.880
uzmi MiniTool Partition Wizard Server Edition 9
Kod:
http://pastebin.com/EKJvy6BB

formatiranje, wipe data , surface test itd


pre svega toga uradi kompletan sken računara sa malverbytom

pa kad posle svega toga
uradi sa mini tool format , wape data i surface test pa onda kopiraj par gigabaajta slika sa kompa i nemoj neko vreme da povezuješ tu karticu ni na jedan komp bar 7 dana pa vidi posle toga.

ali gledaj ubuduće na čiji komp spajaš tel. i povezuješ preko mass memory prenos podataka.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.05.2013
Poruka
620
Pozdrav,
imam isto problem sa memorijskom karticom,tačnije sandisk sa 64 gb.
do jučer je sve bilo u redu dok nisam primjetio kada sam otvorio fajl manager da mi nema ništa na kartici.
odem u postavke telefona-pohrana i tu stoji da je dostupna baš ona veličina(oko 6 gb) koja i treba da bude.
računam da nije neki veliki problem dok ne spojih telefon sa kompom..
uglavnom pokazuje mi da je generic hierarchial nekakav file system..vidim sve foldere koji su i bili prije ali su prazni..tu isto pokazuje da je kartica od 64 gb
i koliko je još dostupno na njoj.
probao sam sa nekim programima ali je oni uopšte ne vide..ne vide je ni antivirusi tako da ne mogu ni to probati.
sstvarno ne znam šta dalje pa ako se neko susretao ili zna nešto ovom neka pomogne....hvala
 
Član
Učlanjen(a)
25.05.2013
Poruka
620
Mali update za ovaj problem:
Da li neko zna da li je uopšte moguće formatirati karticu koja ne da da se formatira.
Pokušao sa dosta programa,svi kažu na kraju uspješno ste formatirali ali ništa nisu uradili.
Kartica se u telefonu ne vidi osim u slučaju kada usključim/ uključim karticu.
Tada mogu vidjeti svoje datoteke do onog trenutka dok ne kliknem na njih.
Na laptopu sam ubacio karticu u card reader i laptop je uredno ptepozna.
Mogu kopirati datoteke sa nje na laptop, obratno ne.
Ne postoji mogućnost bilo kakvog brisanja bilo čega na njoj jer ne nudi uopšte opciju delete.
Neki programi a i opcija chkdsk mi govore da ima nekih errora
Isto tako sam testirao na bad sector sa dva programa.. jedan kaže da nema bad sectora dok drugi kaže da ima jedan.
Kartica ima oko 59 gb od čega je oko 5 GB slobodno.
Opcije da neki programi riješe te errore i bad sector sam isključio jer bi to trajalo satima a cpu zauzeće je malo poveliko da bi se zezao sa tim stvarima.
Znači,jedina opcija, prije nego što kartica ode u kantu za smeće, koju bih još probao je format kartice.
 
VIP
Učlanjen(a)
23.10.2012
Poruka
1.654
Džabe se trudiš
Crkao je čip koji kontroliše upis. Odnosno kontroliše više toga, ali ovo je primarno.
 
Član
Učlanjen(a)
25.05.2013
Poruka
620
Hvala Bocky.
Znači,ipak ide u kantu,hebeni sandisk, nije ni dvije godine izdržao
 
VIP
Učlanjen(a)
23.10.2012
Poruka
1.654
Malo me čudi, oni generalno imaju mali procenat otkaza ali dešava se.
Pa reklamiraj je. Njihove kartice imaju 5 godina garancije, osim ako nije u pitanju kopija.
 
Natrag
Top