Problema sa mozzila firefox

MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.073
Mislim da je problem starija verzija browsera mozda? Ili nedostaju kodeci. Ako se ne varam u pitanju je html video, starije verzije firefox su imale problema sa reprodukcijom html5. Tako da ce verovatno update srediti stvari. U slucaju da su kodeci, ukoliko ih ima na racunaru ili su u konfliktu, tj. ima ih previse ili ih uopste nema :)
 
Učlanjen(a)
22.02.2013
Poruka
44
ffdshow i xvid video codec-e imam instalirane na racunaru....Da li oni prave konflikte izmedju sebe ja neznam,ali koji da ukinem?
 
Učlanjen(a)
08.07.2010
Poruka
2.685
Ne razumem zbog čega instaliraš kodeke? Većina plejera (GOM, VLC...) u sebi ima potrebne kodeke, tako da dodatne nije potrebno instalirati.
A ako već moraš da ih instaliraš, instaliraj k-lite mega codec pack. On u sebi ima sve kodeke i podešeni su tako da ne prave međusobne konflikte.
Inače, na računaru nemam instalirane zasebne kodeke, firefox 38.0.1 pušta sve ove tvoje problematične filmiće, a uključen je ad-block plus.
 
¯™¯
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
21.11.2009
Poruka
28.453
Probas to isto da otvoris sa Chrome i Opera i ako radi nije do kodeka .
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.073
Ne razumem zbog čega instaliraš kodeke? Većina plejera (GOM, VLC...) u sebi ima potrebne kodeke, tako da dodatne nije potrebno instalirati.
A ako već moraš da ih instaliraš, instaliraj k-lite mega codec pack. On u sebi ima sve kodeke i podešeni su tako da ne prave međusobne konflikte.
Inače, na računaru nemam instalirane zasebne kodeke, firefox 38.0.1 pušta sve ove tvoje problematične filmiće, a uključen je ad-block plus.

U pravu si, osim u slucaju da je uklonjen windows media center i player(cesto ljudi koriste neproverene editovane instalacije), jer uz njih dolaze default windows kodeci, pa ako su uklonjeni iz sistema, onda je potrebno instalirati third party za recimo ovaj slucaj, jer browser za dekodiranje videa koristi default kodeke kojih mozda nema. Mada pre bih rekao da je ili neki malware u pitanju ili zastarela verzija browsera...
 
Učlanjen(a)
08.07.2010
Poruka
2.685
U pravu si, osim u slucaju da je uklonjen windows media center i player(cesto ljudi koriste neproverene editovane instalacije), jer uz njih dolaze default windows kodeci, pa ako su uklonjeni iz sistema, onda je potrebno instalirati third party za recimo ovaj slucaj, jer browser za dekodiranje videa koristi default kodeke kojih mozda nema. Mada pre bih rekao da je ili neki malware u pitanju ili zastarela verzija browsera...

Ja sve dosadašnje verzije Windows operativnog sistema koje imam i instaliram (od 98SE do 8.1) su što bi se reklo geniune, untouched MS verzije. I uvek su od proverenih izvora poput .:sHaRe:. i sličnih timova. I nikada nisam imao problema sa tim instalacijama Windows-a, kao ni sa bilo kojim programom koji sam od istog izvora "pokupio".
A da klinci vole kojekakve blue, black i ostale "nabudžene" verzije sistema (koje im pri tom pojedoše memoriju) - to da.
Jedina verzija Win OS koja nije originalna, a koju lično koristim na jednom od ova dva krša od računara jeste Win 7 lite verzija koju sam skinuo na ovom forumu i koja mi odlično radi (sve pohvale za @sHAKaJaada™ ).
Malo smo skrenuli sa teme, ali se nadam da nam neće zameriti urednici :mig:
 
Poslednja izmena:
¯™¯
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
21.11.2009
Poruka
28.453
Jel imas ti javu instaliranu ?
Neki put se postave filmovi ,cak i slike ,ali nisu dostupne ako nemas javu.
 
Natrag
Top