Član
Učlanjen(a)
23.11.2010
Poruka
298
Ovako....
Drug me je zamolio da probam da mu resim problem ali nikako mi ne uspeva to, pa mozda vi mozete...!?
Pitao me je da li moze nekako da se mikseta spoji na komp, a pritom da se zvuk cuje na zvucnicima od kompa..., mikseta je aktivna ali on zeli da mu sluzi samo kao mikseta (jer mu zvucnici ne rade da bi ih prikljucio) pa da moze da koristi samo mikrofon i sitisajzer na njoj, a da se pritom zvuk cuje na zvucnicima od kompa...!!?? Da li je to uopste i moguce, ako jeste voleo bih da cujem sta vi mislite...???

Unapred hvala......!!!!
 
Član
Učlanjen(a)
15.04.2009
Poruka
59
Ja mislim da moze da uradi to, ali ne bih preporucio da se na miksetu povezu mali zvucnici jer ako se pojaca zvuk pomocu miksete malo vise onda se ti zvucnici mogu ostetiti...
 
Član
Učlanjen(a)
29.01.2011
Poruka
7
Naravno da može, ali ne znam kakvu miksetu ima, neki modeli mikseta su jednostavni, ubaciš miksetu u komp a zvučnike u miksetu, tako da impuls ide iz kompa kroz miksetu (gde ga obradis) i u zvučnik... baš i ne shvatam tvoj problemwacko2
 
Član
Učlanjen(a)
23.11.2010
Poruka
298
Izgleda da niko nije shvatio sta u stvari meni treba tj. mom drugu...!! To sto si ti rekao to svako zna ko se malo razume u to jer je jednostavno...!! Al meni treba neko da kaze dal moze i kako (ako moze) da se to spoji, a evo objasnicu ponovo kako posto izgleda da niko nije razumeo: ZVUCNICI OD KOMPA DA BUDU PRIKLJUCENI U KOMP, NE U MIKSETU, I ONDA DA SE TA MIKSETA PRIKLJUCI ISTO U KOMP A DA MOZE PRITOM DA SE CUJE ZVUK NA ZVUCNICIMA OD KOMPA KOJI SU PRIKLJUCENI U KOMP, A DA SE ZVUK REGULISE NA MIKSETI...!!?? Da li je to uopste i moguce, ako jeste, kako moze to da se uradi...??? Model miksete je ROLAND PA 250......

Hvala...............
 
Član
Učlanjen(a)
20.02.2010
Poruka
164
Pa zar nisi primetio da komp ima linijski ulaz. I sve što tu uđe (mislim na zvuk) ide na zvučnike od kompjutera. Samo treba da nađeš linijski izlaz na mikseti, eventualno da se pozabaviš kablovima, i to je to... U čemu je tu bio problem?
 
Član
Učlanjen(a)
23.11.2010
Poruka
298
Problem je u tome sto to ne moze, a ni to sto si ti rekao.., konsultovao sam se sa strucnim ljudima...!!!
 
Član
Učlanjen(a)
21.10.2009
Poruka
50
Mora da može,ako je mikseta "suva",tj bez pojačala.Samo je izlaz miksete potrebno priključiti na ulaz od kompjutera (line in),i dići klizač u podesavanjima oko zvuka na kompu.Ako nemože tako,vjerovatno je mikseta neispravna ili neradi ulaz na zvučnoj kartici.Ja sam na taj način prebacivao audio kasete i Lp ploče na komp. i sigurno funkcioniše!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
23.11.2010
Poruka
298
Nisi dobro procitao prvi post.., lepo sam rekao da je mixeta aktivna tj. da ima u sebi pojacalo, tako da ne moze, a i ljudi sa velikim znanjem o tome su potvrdili to....!!!
 
Natrag
Top