Problem - Ves masina Privileg Winner motor se greje

Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.318
Na zalost ne radi se o babi vec o mladjoj osobi i to supruzinoj prijateljici tako da predlozeni vid prevare nije bilo moguce realizovati i sproveti u delo.
Mada iskreno nije mi ni palo na pamet tako nesto, veraovatno zato sto nisam takva osoba, e sad siguran sam da ima i takvih...
Ma salim se,zato sam i napisao "Babu",a procitao sam taj post kada si proveravao motor,tako da znam o kakvoj se osobi radi.nego tako ne volim da sticem neprijatelje,nego smo ovde na forumu da se druzimo i normalno pomognemo jedni drugima.Izvinjavamti se mnogo,jer stvarnonisam hteo nista lose,ali pobekad je rec brza od pameti,mada i to kako godine idu,sve manje imam
 
Učlanjen(a)
05.12.2015
Poruka
1.258
Ma salim se,zato sam i napisao "Babu",a procitao sam taj post kada si proveravao motor,tako da znam o kakvoj se osobi radi.nego tako ne volim da sticem neprijatelje,nego smo ovde na forumu da se druzimo i normalno pomognemo jedni drugima.Izvinjavamti se mnogo,jer stvarnonisam hteo nista lose,ali pobekad je rec brza od pameti,mada i to kako godine idu,sve manje imam
Ma taman posla nema nikave potrebe za bilo kakvim izvinjavanjem, ovde se sve i onako svodi na pitanje, odgovor i razliku u musljenju.
Biti neciji prijatelj ili ne prijatelj u ovom virtuelnom svetu je totalno ne realno.
U stvarnom zivotu bi bili ne prijatelji 100%.
Ovako, ovde smo samo 2 nick-a koji imaju razlicita misljenja i poglede na istu stvar nista vise ili manje.
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.318
Mozda se nikada necemo videti nikada,ali ne zelim,niti volim misliti o bilo kome o bilo kome,pa i ovde na forumu(virtuelnom svetu),nista lose.A i da seznamo,sigurno ne bi bili neprijatelji.
 
Učlanjen(a)
26.12.2014
Poruka
3
Drustvo... Problem sa ves masinom privileg winner:
Pogledajte prilog 98884 Pogledajte prilog 98885 Pogledajte prilog 98886 Pogledajte prilog 98887
Ovako problem je malo kompleksniji ali cu probati da skratim koliko god mogu da ne davim:
Burazeru stane ves masina nece da radi, kaze diplay svetli, nesto cakce unutra ali bubanj se ne pomera ni u jednu stranu stoji u mestu.
Odem, proverim onaj digitalni programator i ne nadjem nikakav problem (tipa naduveni elektroliti, izgorela stampa, kratko spojeni polu provodinci itd.) izgleda sve ok.
Onda proverim motor posto ta masina nosi kolektorski elektromotor sa tahogeneratorom.
Motor nije bio spojen na uzemljenje, kalemovi su imali neki otpor, nisu bili kratko spojeni ali neznam da li je taj izmereni otpor korektan ili ne u svakom slucaju je delovao kao ok.
Jedino sto na motoru nije valjalo su bile cetkice koje su bile skroz istrosene.
Bilo je i malo kamenca od vode na kucistu motora sto znaci da je mozda vrlo malo bio izlozen vodi iz bubnja ali je to bilo malo ne nesto preterano i to spolja na kucistu.
Zamenimo cetkice i to je to masina proradi.
Posle prvog pranja (ceo program dugog pranja) iz masine pocne da se oseca miris plastike i laka koji se nalazi u motoru, ali masina sasvim korektno radi nikakav problem (sve normalno levi smer, desni smer u toku pranja kao i centrifuga na kraju).
Otvorimo masinu i pustimo je da radi da je testiramo.
Posle nekih 30 do 40 minuta sasvim normalnog rada motor pocinje nenormalno da se grejanje, tako da je bilo nemoguce duze od 2-3 sekunde drzati ruku na njemu.
Ok valjda motor ne valja. Skinemo i odnesemo kod vinklera.
Bez otvaranja motora majstor konstatuje da su cetkice lose pozicionirane to jest lose zamenjene stavljene pod losim uglom, (iako smo ih mi vratili isto kako smo ih i skinuli) on sve to namesti kako treba i naplati 1000 dinara.
Vratimo motor nazad i opet ista prica, posle nekih 30 do 40 minuta opet isto nenormalno grejanje motora.
Skinemo motor i opet kod majstora.
Majstor otvori i proveri motor, to jest rotor i stator.
Na onoj vinklerskoj zujalici rotor se je ponasao kao potpuno ispravan, isto tako nje bilo problema ni prilikom provere unimerom, jedino su one plastike izmedju kalemova bile skoro potpuno istpljene i deformisane.
Onda je proverio stator unimerom i dosao do zakljucka da je ispravan, mada je on bio u mnogo boljem stanju bez termickih ostecenja kao rotor.
Citiram izjavu majstora:
Stator nije 100%, e sad rotor zujalica prikazuje kao ispravan, a i unimer pokazuje da je u radu, ali u 99,9% slucajeva crkne rotor a ne stator a i skroz je istopljen, to dokazuje moje 20-etogodisnje iskustvo, znaci rotor ne valja 100%.
Burazer pristane na popravku.
Majstor zameni kolektor, cetkice, navinkluje rotor i zameni lagere, sve to za 3500 dinara.
Vratimo motor na masinu i posle 10 minuta rada nesto u motoru pocne da skripi, zakacinje, struze, neki cudni zvukovi, ali se motor za 10 minuta nije uopste zagrejao.
Majstor dodje na licu mesta i zakljuci da su mu prodali lose lagere i odnese motor da ih zameni.
Ovog puta majstor licno dosnese motor da namesti i proba posto su svi vec poceli da gube strpljenje.
I naravno ista prica, posle nekih 30 do 40 minuta opet isto nenormalno grejanje motora.
Majstor dodje ponovo i konstatuje da je ipak onih 0,1% posto bilo presudno i da je ipak stator neispravan i opet odnese motor da resava ovog puta stator.
-----
Sad posto polako ali sigurno pocinu da ponestaju delovi na motoru koje nije zameno ili popravljao sem kucista lagera, i tahogeneratora, a problem se i dalje ne resava, dovodi se u pitanje kredibilitet ovog majstora kao i isplativost popravke ako ovako nastavimo dalje sa zamenama raznih delova motora.
Ima li ko ideju sta ovde ne valja ili bilo koji drugi savet/predlog (sem naravno zamene majstroa za to je vec malo prekasno).
Unapred Hvala...


"moje 20-etogodisnje iskustvo" VIKLER A NE VINKLER
 
Učlanjen(a)
13.01.2016
Poruka
275
http://serbianforum.org/threads/pro...ner-motor-se-greje.727572/page-3#post-1992364

Ovo neće niša pomoći rešenju pregrevanja, ali tek da spomenem da sam već napomenuo ovu jezičku problematiku. Jedino ispravno je vikler.

Ako stignem, pregledaću sve komentare da nađem moju sumju da se motor ne napaja strujom kojom treba. Ako je naizmenični, ne sme da ima jednosmernu komponentu i obratno. Imao sam slučajeve DC motora koji se napajaju iz AC preko Grecovog spoja gde jedna dioda u tom spoju bude otvorena ili hladan lem gde je Grecov spoj zalemljen pa mašina ne radi.
 
Natrag
Top