Problem u WinXP

Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
Ne razumem ljudi, ne moze se permanentno obrisati Virtualna memorija, zapravo sta vi pokusavate? To nije virus, uostalom odakle vam ideja da to jeste malware?
U podesavanjima Total Commander-a nije odcheckirao Hiden System files, zato se i vide svi (po defaultu je to inace iskljuceno) sistemski file-ovi, koji su inace skriveni, kako korisnik ne bi slucajno obrisao neki od njih.
Virtualna memorija je u okviru page file-a (Swap file) kojim sistem upravlja kada nema dovoljno memorije, odnosno da se ne adresiraju svi podaci u RAM vec i u PF kada je to potrebno.
Zasto je to PF, zato sto on nema extenziju, on i ne moze da ima fiktivnu extenziju jer je to promenljiva imaginarna vrednost koju je sistem po defaultu formirao (ili je ogranicena od strane korisnika) u odnosu na to koliko RAM memorije ima instalirano
(obicno se vrednosti krecu od 50% do 100% zavisno od zahtevnosti OS-a).
Nece ni Tune up utilities da obrise.
Da bi smo definisali da li tvoj racunar ima uopste malware, prvo otvori Task manager, prosiri prozor istog, tako da bi videli sve procese i vidimo da li postoji neki proces koji ometa rad racunara (ili se taj proces ponasa neobicno).
PS:
Nemojte terati coveka da bespotrebno dize nov sistem, ako niste utvrdili sta je problem i da li on uopste postoji
 
Član
Učlanjen(a)
18.12.2011
Poruka
11
PC je 768 Mb RAM-a i HDD od 40 GB.Nije Page file,jer je on na C particiji i velik je oko 2 GB,inace kod bootovanja racunara kad stisnem F8 i pokaze se meni, ne radi USB a ni PS/2 tastatura(normalno radi) i ne mogu nigde da pomeram kursor tako da ne mogu u Safe mode.
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
Prvo nisi poslusao nista od navedenog (nisi pustio Task manager da vidimo), page file i jeste na C particiji, pa postavio si sliku iz commander-a gde se jasno vidi da stoji checkirana C particija (C:\WINXP\*.*), Hajde napisi Initial size i max. size za page file, ili postavi sliku da vidimo sta si namestao.
A to sto ne mozes da pristups safe mode-u nema veze sa time sto ti trazis, a ako hoces bas da proveris iz virtualnog okruzenja, onda skini live cd ili usb Dr.Web CureIt i uveri se kako treba da li imas malware ili ne:
Kod:
http://www.freedrweb.com/livecd/?lng=en
Kod:
http://download.geo.drweb.com/pub/drweb/liveusb/win/drwebliveusb.exe
Kod:
http://www.freedrweb.com/livecd/how_it_works/
Kod:
http://www.freedrweb.com/liveusb/how_it_works/
Na donjim linkovima vidi kako se pravi USB live dr.web, bas je prosto i jednostavno, kao i pristupanje GUI-u i skeniraj kompletan HDD.
Kako se racunar ponasa, jel` ti se pojavljuju neke greske i slicno, koci li, bug-uje, iskacu li pop-upovi isl?
 
Član
Učlanjen(a)
18.12.2011
Poruka
11
Evo slike virtualne memorije,a sto se tice live CD-a ako treba nesto raditi sa tastaturom to ne radi vec sam rekao.Virtual.JPG
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
Kao sto sam i mislio, tebi je 4GB page file alocirano za VM i to je to, pise lepo Page file for selected drive:, zatim ispod pise drive C i na kraju Space available: 4340MB (vrednosti initial i max se sabiraju, sistem ce uvek prikazati used space vrednost) toliko i imas prikazano u onom prozoru od commander-a, nego sta ti je ovo sa slikom, grayscale samo?
Eto ti imas 768MB RAM-a, onda mozes komotno te obe vrednosti smanjiti na 1024MB, cime ces ustedeti 2GB prostora na HDD-u.
E sada reci ostatak konfe da vidimo sto ti ne rade tastatura i mis u dos-u, odnosno maticnu plocu?
 
Član
Učlanjen(a)
18.12.2011
Poruka
11
Smanjio mi se Page file sa 2 Gb na 1Gb,ali su oni ogromni fajlovi ostali i dalji mi zauzimaju skoro 7 Gb.Da li ovo ima veze sa tastaturom?PXE.jpg
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
Cekaj, nesto meni nije jasno, interesuje me,koji ti je to folder WINXP u C particiji, sta je to i ko ga je kreirao?
Nema veze to sa slike sa tastaturom, to je vezano za pre-execution environment (Preboot eXecution Environment), dakle to je okruzenje koje nezavisno radi od tvog HDD-a, odnosno gde je podignut OS, dakle to je boot-ovanje sistema sa mreznog interface-a, to se obicno koristi kod servera koji imaju OS sa udaljene mreze (ili gde je glavni server client i svi se kace na njegov OS preko npr, proxy DHCP) postoje razni nacini da se takva mreza OS-a instalira, tebi je inace pisalo da je ukupno alocirano skoro 9GB (8955MB) sa slike koju si postavio sinoc, pise:
Total paging file size for all drives:
Minimum allowed: 2MB
Recommended: 1150MB
Currently Allocated: 8955MB (kao used swap space)
Postavicu ti pitanje vezano za C:/WINXP/ kako si podigao sistem kao LAN Boot ROM ili standradnu instalaciju?
Pojasni malo situaciju i o cemu se zapravo kod tebe radi, kako si dosao uopste do PXE boot-a?
 
Član
Učlanjen(a)
18.12.2011
Poruka
11
Imao sam instaliran Windows XP koji sam posle 5 godina iskljucenog apdejta ipak apdejtovao i onda se pojavio BSOD.Nisam mogao vise da ga ucitam pa sam ponovo instalirao i sad ustvari imam dva Win-a.
Od onog je ostao Windows folder,a ovaj novi je WinXp,tako je kreiran.Ne znam kako da ga obrisem,pa brisem malo po malo i koliko se razumem pazim da mozda nesto ne izbrisem iz starog a da je bitno za novi WinXp.Evo slike pa vidi.Oba foldera.JPG
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
zato sto nisi znao da treba da formatiras C particiju (ili jednostavno nisi hteo), ostavio si opciju leave, cime si samo ostavio stari, a taj jebeni stari mozes da brises odmah jer ti jebeno ne treba i ne utice na rad novog sistema, dakle obrisi, zapravo, najbolje je da, kada je vec tako kako si objasnio, nanovo instaliras na poptpuno formatiranu C partciju nov sistem, to si i trebao odmah da objasnis, a ne da se ovde zezamo sa glupostima, ako pak ne znas kako da u toku instalacije formatiras C particiju, imas uputstvo na forumu (kompletno opisano kako se sve i detaljno odvija tokom instalacije).
Sledeci put moras da definises sve vezano za sistem, kako bi ti ljudi pomogli, a ne da pitas za jedan problem, koji je nastao uzrokom drugog, neposrednog problema.
Folder WINXP je tako kreiran jer je morao imati drugaciji naziv od ranijeg sistema.
Dakle ipak, da bi oslobodio sto vise prostora sa C, uradi tokom instalacije prvo njen format (NTFS) pa tek onda cistu instalaciju, saljem ti na PP azuriranu verziju do aprila 2014
 
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.134
zato sto nisi znao da treba da formatiras C particiju (ili jednostavno nisi hteo), ostavio si opciju leave, cime si samo ostavio stari, a taj jebeni stari mozes da brises odmah jer ti jebeno ne treba i ne utice na rad novog sistema, dakle obrisi, zapravo, najbolje je da, kada je vec tako kako si objasnio, nanovo instaliras na poptpuno formatiranu C partciju nov sistem, to si i trebao odmah da objasnis, a ne da se ovde zezamo sa glupostima, ako pak ne znas kako da u toku instalacije formatiras C particiju, imas uputstvo na forumu (kompletno opisano kako se sve i detaljno odvija tokom instalacije).
Sledeci put moras da definises sve vezano za sistem, kako bi ti ljudi pomogli, a ne da pitas za jedan problem, koji je nastao uzrokom drugog, neposrednog problema.
Folder WINXP je tako kreiran jer je morao imati drugaciji naziv od ranijeg sistema.
Dakle ipak, da bi oslobodio sto vise prostora sa C, uradi tokom instalacije prvo njen format (NTFS) pa tek onda cistu instalaciju, saljem ti na PP azuriranu verziju do aprila 2014


Tako je druže....Na kraju, samo smo se bezveze zamajavali i pogađali...
 
Natrag
Top