Problem sa zvukom

Član
Učlanjen(a)
20.12.2009
Poruka
199
Kada film pustim preko GOM playera pokazuje mi da nemam neki codec, a onda kada pokusam da ga nadjem na internetu pise ovo PCM Audio Codec Description This format doesn't necessarily require a special codec. If you're experiencing playback issues, check to see if your sound card driver is up to date. If you sound card driver is outdated, you can try updating to the latest version. It's possible that updating your sound card driver may cause conflicts with other codecs that are currently being used by your system. Medjutim, kada pustim video na youtube ili sl. sve se odlicno cuje..... Pojavila mi se i ova greska kada sam pokusao da instaliram neke codec-e
wu5k5u.png
Mozda je povezano.... Pokusao sam system restore ali mi pise da nije uspelo...:D
 
Član
Učlanjen(a)
19.04.2009
Poruka
413
Kodeci se jako lako instaliraju,ali neki znaju da prave problem jer se "ucesljaju" u bazu registra i tesko ih je ukloniti.Neretko se desava da postoje dva ista ili slicna kodeka na kompu,koji znaju itekako da prave problem.Ako se instalira Kodek Pack (sto po meni izbegavati) treba dobro pogledati sta ima u paketu.Desava se da posle izlaze greske,cija resenja je slabo ili nikako objasnio i sam Microsoft,a koje smo ustvari sami napravili.Kodeke kao sto su:Real Aternative,Quick Time i slicne "agresivne"treba izbegavati na Windows os,jer treba ih znati usaglasiti sa ostalim,po default kodecima.Posle svake instalacije i deinstalacije kodeka-obavezan restart kompa.Deinstalaciju raditi nekim naprednim programom-Revo Uninstaler.Ista je stvar sa full DivX paketom koji zna da pravi problem.

Koliko vidim tebi trazi neki audio kodek.Druga solucija je da ima vise audio kanala,ili nije dobro podeseno:5.1 i sl.Ako ti je GOM po defaultu,kakve je boje ikona za taj film-koji je format?Treba film otvoriti sa-Media Info-alatom i videti koji je audio-video kodek.Imas moje uputstvo za rad sa Media Info ovde: http://serbianforum.org/multimedija/247338-format-za-narezivanje-dvd.html

Uzmi i alat-Codec Tweak Tool-koji ce mozda pronaci "broken"kodeke u registru i obrisati ih.Kako si sada "natovario" i kodeke koji nisu potrebni i verovatno smetaju,treba ih kvalitetno deinstalirati.Objasni mi kako ti to pustis na You Tube taj film?Ako moze da se preuzme,okaci mi link,da ja pogledam o cemu se radi.Nije lose i sliku media info,kada otvoris film.Ima jos resenja,da se izvuce ton iz filma i sl,pozz
 
Član
Učlanjen(a)
20.12.2009
Poruka
199
ikonica za film je plave boje...:D problem je u tome sto ja ne mogu da cujem zvuk ako pustim nesto iz kompa - muziku, film...Ali kada sam na internetu normalno cujem zvuk ako pustim pesmu na youtube ili ako pustim neki online film Sto se kodeka tice nisam ja nikakve kodeke instalirao....problem je nastao koliko se ja secam kada sam izbrisao neki program (nesto za trazenje gresaka nemam pojma, vazno on nije imao nikakvu funkciju jer je trebalo da se kupi, inace nisam instalirao taj program, verovatno se sam instalirao uz nesto drugo). Kada pustim film/muziku u windows media player on se pusti 2 sekunde i ugasi se program, kada se pusti u GOM playeru onda on kao trazi te kodeke, a kada kliknem x onda on pusti samo film bez zvuka, KM plejeru isto pusti film bez zvuka.....
 
Cupidon
VIP
Učlanjen(a)
04.10.2009
Poruka
5.207
Jesi li oprobao BS player? On sam instalira kodeke.
 
Član
Učlanjen(a)
19.04.2009
Poruka
413
Ima i GOM funkciju da sam pronadje kodek.Mislim da je ovde problem nesto drugo.
Preko browsera na net-u se koristi Adobe Flash Player za reprodukciju,tako da to nije merodavno za ovaj problem.Plava ikona-film je u MKV formatu.Da li bilo koji format filma "crashuje" -(ne moze da se reprodukuje)?Probaj neki AVI(narandzasta) i WMV(crvena)ikona GOM Playera.Obavezno probaj isti takav format filma sa nekog CD diska.Ako imas Window 7 Codec Pack-popularni "Shark" odmah ga deinstaliraj.Isto uradi ako si instalirao Matroska Pack,Haali Media Splitter i sl.Otvori-GOM Wizard-pa cekiraj podesavanja kao na slici:

Gom%20Wizard%201.jpg


Probaj varijantu sa i bez internal kodeka.
MKV format "trazi" AAC audio kodek.Mozda on vec postoji na kompu ili ga GOM "ne vidi".CoreAAC codec za GOM Player mozes ovde da preuzmes:

Kod:
[url=http://www.multiupload.com/EIVS34702S]Multiupload.com - upload your files to multiple file hosting sites![/url]

Njegovu instalaciju ostavi kao alternativu.Kada je sve kako treba,ovaj kodek bi sam GOM morao da preuzme.Kod tebe on nije prepoznao i definisao koji kodek je u pitanju.Ovaj kodek se direktno instalira u win32,tako da i ako postoji,ne vidi su u /C/ aplikacijama.Isto ovo vazi za dosta kodeka i slicnih aplikacija koje "nisu vidljive".Otvori film sa Media Info,kako sam ti vec napomenuo,pa pogledaj koji su kodeci u tom filmu.Probaj neki MP4-(zelena ikona)- film-(isto sa CD-a) on ima slicne kodeke kao MKV.Pogledaj da nema nekih novih instalacija sa prefiksom:Cuda,Core AVC,x264,H264,AAC.Mozda je ton sa AC3 ili DTS kodekom,ali GOM bi ih vec prepoznao. Zadnja solucija-(ne i resenje):temeljno deinstalirati sve playere(osim WMP) i codece,koristiti codec tweaker i metode iz mog prvog posta.Preuzmi i probaj sa MPlayer portable:

Kod:
[url=http://www.multiupload.com/3RKS0CASG8]Multiupload.com - upload your files to multiple file hosting sites![/url]

Sve ovo su neka alternativna resenja,i mozda ni blizu nisu vezana za problem.
Napisi koji je taj "neki program" posle koga je,verovatno i nastao problem i sta si tacno obrisao i kojom metodom.Probaj,proveri i napisi sve ovo sto sam naznacio u oba posta,jer se ovako,samo udaljavamo od problema,pozz
 
Učlanjen(a)
20.01.2011
Poruka
2.253
Da nisi slučajno obriso audio driver od matične ploče pa zato imaš problem ,vidi u control panel pod programs and features imaš li realtek drivere .
 
Natrag
Top