Problem sa vlaznim zidom?

Član
Učlanjen(a)
20.05.2013
Poruka
244
Prvo da se izvinim ako sam postavio temu na pogresno mesto.Imam problem sa vlaznim zidom sa spoljne strane kupatila koje dodje u hodniku.Zanima me koje je resenje...Ajde da tu prolazi neka cev pa da sumnjam al nema nikakve cevi.I to samo pokazuje pri dnu vrata na jedno malo manje od pola kvadrata vlagu.Pogledajte na slici...
 

Prilozi

  • 20190302_143234.jpg
    20190302_143234.jpg
    40,5 KB · Pregleda: 32
Učlanjen(a)
26.03.2010
Poruka
4.536
Problem moze biti:
1- kada-tus (postoji negde rupica gde voda prolazi,tj silikon ne diktuje....i pokazuje se na zidu,kod mene je bio taj slucaj)
2-plocice (moguce da je pukla negde plocica i voda prolazi)
 
Član
Učlanjen(a)
20.05.2013
Poruka
244
Ok...hvala na odgovoru...kada je skroz na drugoj strani...kad se udje u kupatilo od ovog zida...a voda da prolazi kroz plocicu nisam primetio nove su plocice...stavljenje i uradjena je izolacija sa bitumenom extra.
 
Učlanjen(a)
26.03.2010
Poruka
4.536
Ok...hvala na odgovoru...kada je skroz na drugoj strani...kad se udje u kupatilo od ovog zida...a voda da prolazi kroz plocicu nisam primetio nove su plocice...stavljenje i uradjena je izolacija sa bitumenom extra.
Kada je i meni skroz na drugoj strani,ali vlaga se isto kao vama pokazala gde ne bih niko mislio da može,zato vam kažem dobro pogledajte kadu i oko nje.
 
Učlanjen(a)
13.01.2016
Poruka
275
Moj poznanik imao manju kuću u blago strmom dvorištu, sa kupatilom na ćošku, sa dva spoljna zida. Sva vodovodna instalacija na unutrašnjem zidu, ka kuhinji. Dozidao proširenje tako da je kupatilo ostalo sa jednim spoljnim zidom, na kome je i prozor. Posle nekog vremena dozidani deo, sve sa dodatim temeljom počeo da se odvaja od starog dela kuće. Spoj vodovodnih cevi nije bio dobar i verovatno je procureo tokom tih građevinskih radova. Voda je curela ispod pločica i našla put preko spoljnjeg zida, ispod prozora, sve do novog temelja. Kada se zemlja dovoljno nakvasila počelo je klizanje novog dela. Ni u kuhinji, niti bilo gde u kući nije bilo nikakvog vlaženja. Voda je čudo.
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.318
Moj poznanik imao manju kuću u blago strmom dvorištu, sa kupatilom na ćošku, sa dva spoljna zida. Sva vodovodna instalacija na unutrašnjem zidu, ka kuhinji. Dozidao proširenje tako da je kupatilo ostalo sa jednim spoljnim zidom, na kome je i prozor. Posle nekog vremena dozidani deo, sve sa dodatim temeljom počeo da se odvaja od starog dela kuće. Spoj vodovodnih cevi nije bio dobar i verovatno je procureo tokom tih građevinskih radova. Voda je curela ispod pločica i našla put preko spoljnjeg zida, ispod prozora, sve do novog temelja. Kada se zemlja dovoljno nakvasila počelo je klizanje novog dela. Ni u kuhinji, niti bilo gde u kući nije bilo nikakvog vlaženja. Voda je čudo.
Ako je pad prema kuci,obavezno treba uraditi drenazni kanal,na toj strani,gde je padina.
 
Učlanjen(a)
13.01.2016
Poruka
275
Drenažni kanal se radi zbog obilnih kiša, topljenja snega i sličnih spoljnih voda. Ovde je moglo da se desi natapanje i spiranje ili sleganje zemlje unutar dodatog temelja i krivljenje, pucanje i propadanje poda u novim prostorijama. To drenažni kanal teško da bi sprečio.
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.318
I podzemnih voda.koje se polako akumuliraju i posle krecu ka najnizoj tacki.
 
Član
Učlanjen(a)
25.03.2010
Poruka
224
Najverovatnije vuče vlagu iz zemlje, ako je ispod poda zemlja ?!
 
Natrag
Top