Problem sa video igrom

Član
Učlanjen(a)
05.02.2011
Poruka
45
Radi se o igri "Sekiro shadows die twice", skinuta sa torenta, codex. Instalacija, start, new game, kreće onaj video uvod u priču, to završi i započne loading i tu ga ili zakuca ili sam zatvori- izbaci iz igre.

Moj hardware je nešto malo iznad minimuma po zvaničnom "Sys Reg " za ovu igru, to uvek proverim pre nego skinem igricu. Instalirani su zadnji driveri za grafiku. Podesio sam sve na low, čak i rezoluciju smanjio na najmanju, čisto samo da vidim da li će je pokrenuti, i neće. Ne dobijem nikakvo obaveštenje da fali nešto i sl.

Da li je problem do konkretne skinute igre-torenta ili je ipak do hardwera, koji je kažem iznad preporučenog minimuma?

Hvala
 
Član
Učlanjen(a)
07.12.2011
Poruka
460
Da li je problem do konkretne skinute igre-torenta ili je ipak do hardwera,
Niko ti sa sigurnošču ne može odgovoriti na takva pitanja "na daljinu". I jedno i drugo zahteva ispitivanje koje ćeš morati sam da uradiš i rezultate da šalješ ovamo.

Ako nemaš nikakvih drugih problema, pretpostavka je, da je hw ispravan.
Inače, hw-ski minimum je relativna stvar. Računar koji je iznad hw-skog minimuma za neki program može da ima problema sa tim programom ako je okruženje (operativni sistem) problematičan, opterećen, zagušen,...

Startuj program. Kada se sam zatvori idi u Event Viewer i pregledaj logove. U njima možda ima razlog problema.
 
Član
Učlanjen(a)
05.02.2011
Poruka
45
Koja ti je konfiguracija.
Konf. zastarela malčice FX 8300 , 8gb ram i R7 360 sa dedicated mem 2gb i shared mem 4gb (ako ta deljenja uopste nesto znaci), win 10. Verovatno je do grafičke problem, slaba je?

Sys. req. minimum
  • CPU: Intel Core i3-2100 | AMD FX-6300
  • CPU SPEED: Info
  • RAM: 4 GB
  • OS: Windows 7 64-bit | Windows 8 64-bit | Windows 10 64-bit
  • VIDEO CARD: NVIDIA GeForce GTX 760 | AMD Radeon HD 7950
  • PIXEL SHADER: 5.0
  • VERTEX SHADER: 5.0
  • SOUND CARD: DirectX 11 Compatible
  • FREE DISK SPACE: 25 GB
  • DEDICATED VIDEO RAM: 2048 MB

Niko ti sa sigurnošču ne može odgovoriti na takva pitanja "na daljinu". I jedno i drugo zahteva ispitivanje koje ćeš morati sam da uradiš i rezultate da šalješ ovamo.

Ako nemaš nikakvih drugih problema, pretpostavka je, da je hw ispravan.
Inače, hw-ski minimum je relativna stvar. Računar koji je iznad hw-skog minimuma za neki program može da ima problema sa tim programom ako je okruženje (operativni sistem) problematičan, opterećen, zagušen,...

Startuj program. Kada se sam zatvori idi u Event Viewer i pregledaj logove. U njima možda ima razlog problema.

HW je ispravan sigurno, nemam nikakvih drugih problema, rade neke druge igre. Verovatno da samo ne može da potera ovu igru (slaba grafika).
 
Član
Učlanjen(a)
05.02.2011
Poruka
45
Skonuo sam sa drugog torenta, sad instalirao i radi. Nemam pojma, nisam drugo ništa čačkao...
 
Član
Učlanjen(a)
05.02.2011
Poruka
45
Da li bi to trebalo da znači da hw zadovoljava potrebe programa?
Da, očigledno da zadovoljava, stavio sam na medium podesavanja, nisam nesto mnogo igrao, za sad je sve ok.



Ako to nisu iste instalacije, ko zna šta je neko spakovao u tu prvu instalaciju, šta si sve tada "instalirao" i ko zna šta je sada u računaru?
E pa to je rizik koji valjda svesno preuzimamo kad go skidamo sa torenta sve i svasta, posebno crack-ove. :)
Imam Avast free i Malwarebytes, nisu reagovali.
 
Natrag
Top