problem sa utorret-om

Učlanjen(a)
19.01.2014
Poruka
12
Utorrent instaliram i pokrenem i on radi bez problema, kada pustim nešto da se skida on razvije punu brzinu i nakon 1-2 min. brzina momentalno padne na 0 i neće da se pomakne odatle. I da bude još gore kad brzina padne na 0, posle toga ne mogu da otvorim nijednu stranicu na internetu, pa moram da restartujem racunar da bih mogao opet da odem na internet. Zna li neko rešenje ovog problema ?
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
26.09.2010
Poruka
992
Moguće da je problem u konfiguraciji rutera. Probaj da restartuješ ruter. Preuzmi najnoviju verziju microtorrent (uTorrent) i ažuriraj ukoliko nije. Imao sam identičan problem u slučaju Wi-Fi konekcije...
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2012
Poruka
1.272
Uradio sam sve kao što si rekao i opet isti scenario.

Probaj da podesis portove u utorentu pa posle ako imas pristup ruteru forvarduj ih u njemu
i tcp i udp portove!Takodje u utorentu namesti da uvek radi na tim portovima da ih ne meja automatski!
Proveri svoja podesavanja u firewalu mozda i tamo ima neka zbrka pa te zato zeza!
 
Učlanjen(a)
06.07.2013
Poruka
9.091
Probaj da podesis portove u utorentu pa posle ako imas pristup ruteru forvarduj ih u njemu
i tcp i udp portove!Takodje u utorentu namesti da uvek radi na tim portovima da ih ne meja automatski!
Proveri svoja podesavanja u firewalu mozda i tamo ima neka zbrka pa te zato zeza!




Molio bi ako bi bili ljubazni da mi objasnite što su to portovi i kako se može pristupiti ruteru. Oprostite nisam vas uspio svatiti.
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2012
Poruka
1.272
Molio bi ako bi bili ljubazni da mi objasnite što su to portovi i kako se može pristupiti ruteru. Oprostite nisam vas uspio svatiti.

Portovi su pristupne tacke ka tvom kompijuteru svode se na tcp i udp portove!
Tcp(transmision control protocols) ti je odlazni saobracaj od tvog kompijutera ka internetu koji neka aplikacija koristi!Udp(user datagram ports) portovi su dolazni saobracaj ka tvom kompijuteru!
Svi programi skajp antivirus itd koriste tcp i udp portove!
Da bi pristupio ruteru ides naStart u search kucas Cmd pokreces ga ka administrator (run as administrator)
tu kucas komandu ipconfig stisnes enter dobices listu svoju ip adresu kao i ip adresu svog rutera znaci nesto kao 192.168.1.1 ili192.169.1.2 ili nesto slicno ovome!
taj broj prekucas gore u internet pretrazivacu u adres baru!
Naci ces se na pocetnoj stranic(login) od tvog rutera tu moras upisati svoj user name i pass
od tvog provajdera zavisi da li si na adslu ili kablovski internet!
UPOZORENJE:Mada sobzirom na ostavljeno pitanje ja ti ne bih preporucio da se petljas sa time jer ako nesto slucajno izbrises ili promenis pogresnu stavku izgubices internet konekciju!Tada jedino tvoj provajder ce moci da pristupi tvom ruteru i popravi!
 
Učlanjen(a)
06.07.2013
Poruka
9.091
Portovi su pristupne tacke ka tvom kompijuteru svode se na tcp i udp portove!
Tcp(transmision control protocols) ti je odlazni saobracaj od tvog kompijutera ka internetu koji neka aplikacija koristi!Udp(user datagram ports) portovi su dolazni saobracaj ka tvom kompijuteru!
Svi programi skajp antivirus itd koriste tcp i udp portove!
Da bi pristupio ruteru ides naStart u search kucas Cmd pokreces ga ka administrator (run as administrator)
tu kucas komandu ipconfig stisnes enter dobices listu svoju ip adresu kao i ip adresu svog rutera znaci nesto kao 192.168.1.1 ili192.169.1.2 ili nesto slicno ovome!
taj broj prekucas gore u internet pretrazivacu u adres baru!
Naci ces se na pocetnoj stranic(login) od tvog rutera tu moras upisati svoj user name i pass
od tvog provajdera zavisi da li si na adslu ili kablovski internet!
UPOZORENJE:Mada sobzirom na ostavljeno pitanje ja ti ne bih preporucio da se petljas sa time jer ako nesto slucajno izbrises ili promenis pogresnu stavku izgubices internet konekciju!Tada jedino tvoj provajder ce moci da pristupi tvom ruteru i popravi!



Hvala na objašnjenju. Nešto novo sam naučio. Iskreno nisam previše shvatio pa ču zagrijati tipkovnicu i potražiti dodatne informacije na google. Ruter neču dirati.

Hvala na UPOZORENJU za ruter.
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2012
Poruka
1.272
Hvala na objašnjenju. Nešto novo sam naučio. Iskreno nisam previše shvatio pa ču zagrijati tipkovnicu i potražiti dodatne informacije na google. Ruter neču dirati.

Hvala na UPOZORENJU za ruter.

Pa recimo uvako imas na primer imas auto put sa dve trke jedn ti sluzi sa kojom ides negde(tcp) na primer oretrazujes internet preko googla znaci odlazni saobracaj!
Druga traka ti je dolazna(udp)
znaci njom se vracas nazad!Znaci skidas nesto sa neta film muzika itd!

No problem zato forum i sluzi za ucenje i pomaganje!
 
Natrag
Top